Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pisanie]Quest losujący przedmioty z tablicy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, robię coś w stylu ItemShopu.

Mam trzy tablice a w nich ID itemów.

Quest ma losować ID z tych tablic i wypisywać wylosowane dane do bazy danych, tylko tak z pierwszej tablicy będzie losowało gdy mamy 1-25lv natomiast gdy mamy już 26 - 85lvl to losuje przedmioty z drugiej tablicy i gdy mamy 85-100 to z trzeciej.

Losowanie z tablic ma się odbywać gdy expimy, bijemy potwory. Gdy nastąpi los to może jeszcze wyskoczy info dla gracza na chacie że "Gratulacje otrzymałeś przedmiot .... aby go odebrać zaloguj się na stronie."

 

Aha i najważniejsze tabelka będzie o nazwie "item_shop_test" a w niej kolumny takie jak:

  • "id" - Leci z autonumeracją
  • "id_konta" - zawiera id konta
  • "id_przedmiotu" - zawiera id wylosowanego przedmiotu
  • "wybrano" - quest za każdym razem ustawia wartość na 0

 

Do czego to miało by służyć a już mówię, przedmiot możesz odebrać na stronie za SM. Wpływać będzie to na psychikę gracza ponieważ będzie wiedział że już ten przedmiot ma, być może jako jedyny. Tymczasem w normalnym IS jest mniejsza szansa że ktoś kupi kompletnie niepotrzebny mu przedmiot, rozumiecie :P

8910814572903361049127.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...