Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Prośba o złożenie kompa. :C


Sality

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

R

E

K

L

A

M

A

 

 

Witam! :)

Mam 11tyś na złożenie komputera. (łączenie z klawiaturą, myszką, monitorem i zajebistymi słuchawkami).

 

Chciałbym kompa pod gry, rendering.

Zależy mi na tym żeby był też dysk SSD.

 

Gry oczywiście chcę na full detalach ! :D

 

Daję +++ !

 

Proszę pamiętać o : myszce, klawiaturze, monitorze i słuchawkach.

Może jakiś grosz jeszcze się skołuje ... ale najważniejszy jest komp !

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

Nie nie fake. :)

 

Za skończenie gimbazy, babcia, mama, tata, ciocia chcą dać mi pieniądze na komputer. :)

Łączna zebrana kwota to 10,7 tyś. :)

 

a Ty tylko nabijasz bezsensowne posty, które nic nie wnoszą i są wręcz debilne. :)

Opublikowano

Do przeciętnego grania proponuję zestaw za ~5 tysięcy, a resztę zatrzymać na następny zestaw/modernizację.

Chyba, że naprawdę chcesz mieć jeszcze więcej FPS w miejscach mocno obciążających podzespoły, wtedy użyje się całej kwoty.

 

O jakie gry konkretnie chodzi ? Jeśli jakieś pierdoły typu Minecraft, LoL, BF3, CS, to nie widzę sensu w wywalaniu takich pieniędzy.

Opublikowano

Ogólnie, to do grania nawet w najlepsze gry typu crysis 3 wystarczy sprzęt za te 6-7k Resztę dać w monitor, słuchawki itp.

 

Ale jeśli masz zamiar grać w minecrafta, to szkoda tej kasy. Lepiej dać na Fundację Pomocy dla Afryki, jak ja to robię.

 

 

Na takim sprzęcie pograł byś we wszystko na full detalach, w dodatku duży potencjał OC procesora pozwoli wyciągnąć 4.5-4.7GHz

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=76569&s=72512&s=73104&s=77566&s=77602&s=77718&s=72453&s=70524&s=69524&s=67555

 

Reszta na monitor, klawa, mysz, słuchawki.

 

Jeśli jednak zdecydujesz się nie wydawać całej kwoty na komputer i nie robić OC, to ten:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=54407&s=72517&s=77612&s=77567&s=77781&s=77552&s=72453&s=70524&s=69524&s=67555

Jeżeli poszukujesz listy ID przedmiotów Minecraft, komend WorldEdit, to zapraszam do mojego poradnika!

 

 

25hmxok.png

Opublikowano

Ledwo skończy gimnazjum i już pieniądze w błoto wywala, ja pierdziele... Do gier absolutnie starczy ci pecet za 6k, monitor i reszta góra 2k. Nie myślałeś o tym, żeby pozostałą kwotę zainwestować np. w lapka? ;) Bo składać zestaw za 11k tylko dla "szpanu" naprawdę nie ma sensu, powyżej pułapu 6500 w kompie raczej nie zauważysz żadnej różnicy.

YGsMv3q.jpg
Opublikowano
http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=67104&s=67036&s=75932&s=64020&s=68560&s=67555&s=47004&s=47004&s=47004&s=55147&s=78699&s=74863

Chcesz to masz.

 

Jeśli kończysz gimnazjum, to radziłbym Ci odkładać na studia, itd. zamiast kupować komputer za 10k, ale jak chcesz.

 

Te 3 wentylatory są do zainstalowania w obudowie jakby ktoś się pytał

Opublikowano

Ogólnie, to do grania nawet w najlepsze gry typu crysis 3 wystarczy sprzęt za te 6-7k Resztę dać w monitor, słuchawki itp.

 

Ale jeśli masz zamiar grać w minecrafta, to szkoda tej kasy. Lepiej dać na Fundację Pomocy dla Afryki, jak ja to robię.

 

 

Na takim sprzęcie pograł byś we wszystko na full detalach, w dodatku duży potencjał OC procesora pozwoli wyciągnąć 4.5-4.7GHz

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=76569&s=72512&s=73104&s=77566&s=77602&s=77718&s=72453&s=70524&s=69524&s=67555

 

Reszta na monitor, klawa, mysz, słuchawki.

 

Jeśli jednak zdecydujesz się nie wydawać całej kwoty na komputer i nie robić OC, to ten:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=54407&s=72517&s=77612&s=77567&s=77781&s=77552&s=72453&s=70524&s=69524&s=67555

Poruszyłem z sweetem już temat gtx'a 780 i jest to bezsensowne. 2,5k za pare fps? lepiej SLI z 770 x2 / 760 x3.

Chyba że koleś się boi o to że nie da rady pograć w all gry. To cóż.

graphic.png
Opublikowano

Ze SLI zawsze są jakieś problemy (wiem co mówię), Lepiej kupić tego GTX 780/TITAN'a

To prawda, dlatego nie poleca się tego przeciętnemu użytkownikowi, a jedynie entuzjastom.

Nie zmienia to faktu, że wydajność GTX780 nie jest warta dopłaty 1000zł, a Titan no cóż... jak by był w cenie ~~3.000zł to była by to propozycja do rozważenia.

Opublikowano

Tymbardziej, że niedługo wychodzą nowe radki, do pół roku pewnie z Nvidi coś wyjdzie i te całe pieprzone haswell refresh, które nie będą zgodne z chipsetami z serii 8...

Chyba, że stawiać platformę na 2011, to nie ma wtedy znaczenia, ale i tak jej nie wykorzystasz.

Jednakże to już Twój wybór i teraz tylko napisz, do czego chcesz konkretnie ten komputer, bo jest pytanie typu platforma na 2011, czy zwyczajna i7 4770k, do tego czy jesteś w miarę ogarnięty, żeby bawić się w SLI i czy musi być WC.

436951440626370320491.png

Opublikowano

Widzisz opis surasmena (ten na czerwono małm druczkiem)? Taki zestaw z pewnością zaspokoi Twoje potrzeby, bo jest on bardzo dobry a kosztuje ok 4500 zł

Opublikowano

Ogólnie zajeboście. :)

Dzięki za pomoc. :)

 

Prosiłem o pomoc,a nie o komentarze, które są tu zupełnie nie potrzebne. :)

Komputera nie chce dla szpanu ... ale się na tym nie znam i nie wiem co ile kosztuje i co lepiej wybrać !

 

 

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=67104&s=67036&s=75932&s=64020&s=68560&s=67555&s=47004&s=47004&s=47004&s=55147&s=78699&s=74863
 

 

Jeśli ten zestaw uważacie że bezsens, to może jakiś do 6-7tyś i jeśli mógłby mi ktoś podać propozycje dobrych klawiatur i monitorów (nie za dużych). :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...