Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Dyskusja] Zeszmacony Master Yi, ale nie poddam sie bez walki (Pomoc w build'dzie)


dodatki890

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemanko, założyłem ten temat by podyskutować troszkę o build'dzie na ową postać. Moim zdaniem, Master Yi został strasznie zeszmacony po swojej aktualizacji i nadaje się wyłącznie do jungli. Miałem małą przerwę w LoL'u, po powrocie postanowiłem sprawdzić co tam słychać u starego kumpla Yi. Więc to co zobaczyłem nie było miłe, Master w początkowej fazie gry, nie ma nic do powiedzenia, jest po prostu słaby. Do puki nie złożysz 4-5 item'ów, dużo nie zdziałasz. Tak, strasznie go skrytykowałem, ale to tylko moja opinia, dla wielu pewnie nieprawdziwa. Lecz nie postanowiłem się poddać, Master jest moją ulubioną postacią w tej grze, od niej zaczęła się cała moja przygoda i mimo to jaki on nie będzie, ma siać "mordor". Mam nadzieje, że mi w tym pomożecie (build, masterki, runy, linie jak i sam styl gry) ;). Z góry dzięki za odpowiedzi, nie boję się hejtu, który na pewno pojawi się niżej :D

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

Powiem co sądzę o tej postaci i pewnie też będą hejty. Jest to strasznie wszechstronna postać i można na nim budować prawie wszystko.

Ja preferuję Berki, BOTRK, IE, PD, LW, BT bądź G.A

 

Mastery

 

http://scr.hu/22p/pyww8
 

 

 

Runy mam standardowo pod offtanka, nie mam specjalnych pod junglera ale jakbym miał to bym używał na 4xAS 5xAD /Armor/Mres/AD

 

Atakujemy najlepiej na ulcie z Q, E hity hity i po typku

Opublikowano

Dla mnie sieję pogrom ale tylko na blindzie...gdzie masz double top itd.. z kolegą idziesz na linie, zgarniesz kilka killi a w late R+E+Q(w najbliższego, by doskoczyć) + AA + AA itd... i masz pente ;]

Build? Coś na AS + kryt + dmg (phantom, statik, bf, ie...)

 

Jeśli chodzi o rankedy (a raczej o to ci chodziło) to bez babysitta junglera na topie nie pofarmisz, nie zdobędziesz killi. Raz spróbowałem zamiast adc pójść Masterem, przeciwników miałem bardzo pasywnych dlatego w late był pocisk... ale to nie przejdzie na 100% ;]

 

Jungle - jedyna opcja na rankedy wg mnie, chociaż na początku gankami może jedynie postraszyć, nic więcej, 0 dmg, dlatego dość ciężko się wyfarmić ale jak najbardziej jak podłapiesz farmę, kille to możesz coś zdziałać.

Opublikowano

Na początku składam mieczyk za 400 i dwie potki , potem berserkery - krwiopijec - ostrze zniszcz. króla - widmowy tancerz -archangel - widmowy / krwiopijec

 

Trzeba się na początku dużo wyfarmić - do tego pomaga skill Q .

 

1v1 najlepiej toczyć po 6 lvelu .

Opublikowano

Na początku składam mieczyk za 400 i dwie potki , potem berserkery - krwiopijec - ostrze zniszcz. króla - widmowy tancerz -archangel - widmowy / krwiopijec

 

Trzeba się na początku dużo wyfarmić - do tego pomaga skill Q .

 

1v1 najlepiej toczyć po 6 lvelu .

Znowu ten idiota z archangelem

Opublikowano

Butki AS > Kosa Statikka > Widmowy Tancerz > Infinity Edge > BT lub Hydra > Sytuacyjny.

 

Dzięki kosie masz już AS>Kryt + te dodatkowe 100 dmg. Jak zaczynasz jungle to maczeta + 5 pot, robisz wszystko dalej standard kupujesz pazurki które i tak potem sprzedasz. BotRK aż tak nie jest potrzebny bo master ma ulta dzieki któremu dogoni i ucieknie bez problemu.

csyt2-signa.png

Opublikowano

Znowu ten idiota z archangelem

wyjdz .

póki sie pisze prze o z kreska

obecnie late game champ, ja go nie lubie bo pada jak smiec.

Berki/merki(troche odpornosci na cc) botrk pd ie lw ga prawie jak 2 adc w teamie,

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

master obecnie jedna z najlepszych jungli u stonewalla08 jest na 5miejscu... wczoraj na rankedzie go widziałem to przypierdolił 20 do 3... szkoda że nie był w moim teamie. maszyna nie do zatrzymania a tamten pach co zrobił? sprawil że musisz strzelić 2aa żeby użyć q po fragu... daj sobie 40% cdr powinno wyjść na 0 aczkolwiek nie sprawdzałem

Opublikowano

Według mnie bardzo dobry build na mastera to
Buty 3,5, berserki, merkurego albo tabi, infinity, boski miecz, lodowy młot, phantom dancer, krwiopijec, GA( zamiast butów )
Gdy już kupimy infinity i boski miecz zabijamy każdego na Q + 3 AA ( z użyciem boskiego miecza 100% na kryta i 100% att speedu ) z E. lodowy młot bo będziemy troche papierowi, mimo wszystko zawsze wbijamy się ostatni w team fight, phantom dancer większy dmg gdy boski miecz sie skonczy i attack speed + kryt, krwiopijec duzo life steala, GA zeby miec cos pod defa, dodatkowo jak uzyjemy Q to jestesmy przez chwile nie namierzalni a wiec naprawde czesto latwo jeszcze zdobyc killa dzieki temu, ew. na koniec sprzedajemy boski miecz i kupujemy cos pod kryta, po prostu ten item jest bardzo dobry gdy nie mamy wiele szans na kryta i na poczatku budujemy ad.

Opublikowano

gram masterem na topie i ownie wszystko:
itemy:

start 2x Reju Bead, warda, potiona

pierwszy recall: (wiem że drogo ale staraj się tyle farmić aby uzbierać) tiamat, ew. vamp scepter

potem standardowo

berserki, hydra, phantom, bt, infinity i item alternatywny preferuje ga lub maw of malmortius

 

early farmisz, po tiamacie i po 6lvl ściągasz gościa na 1v1

mid: praktycznie już linia i farma out, schodzisz na mida gankować

late: gg wp

Opublikowano

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ;). Na pewno spróbuję każdej opcji. Przysyłajcie dalej własne opinie i pomysły dotyczące: buildu itd. itp.

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

Ja preferuję:

 

Berki, IE, x2 PD/x1 PD i x1 Statikk Shiv, BotRK, BT

 

Duże kryty, dobry as, dobry ms, duży lifesteal i dmg. Jest to meele adc więc nie opłaca się za bardzo robic go tanky, sytuacyjnie GA, nic więcej wg. mnie

Opublikowano

powiem ci tyle teraz gra masterem wyglada tak ze wbije sie w tf dostaje stuna i bay bay a szkoda bo to naprawde świetna postać :(

64l7.png

Opublikowano

master obecnie jest weług mnie jedną z gorszych postaci w grze, już chyba poppy jest użyteczniejsza. mastera z 10 killami da się pojechac teemo z wymaxowanym blindem bez killi, albo np. sionem (stun, as, ls). yi jest useless i jak dla mnie to potrzebowal by sporego buffa (np. slow z alpha strike albo z E)

 

build:

merki

bt

bc

wit's end

qss -> mercurial scimitar (chyba tego itema sie robilo z qss'a) -> wyłączanie stunów rlz.

 

no i gdzieś tam w srodku cos na armor. według mnie taki build by się spisał - as, mr, ad, ls, armor pene, armor i wyłączanie cc.

Opublikowano

Moim zdaniem Yi jest silny w kazdej fazie gry, bo nawet w early na jungli moze zebrac pare easy killi i ma juz ustawione wszystko ;)

 

moj build:

statikk

botrk

infinity

pd/lw

i tu albo cos na def typu warmog, frozen mallet, ranudin's albo cos na dmg typu BT

Opublikowano

Najbardziej mnie boli to, że teraz teemo kontruje mastera i gniecie go jak jakieś ścierwo. Dostajesz blind na pysk i nic nie możesz zrobić...

 

Co do buildu to ja polecam

Berki, Ghost blade, IE, Atma, Trinity force, BT

1374788544-U921656.png

Opublikowano

Witam, jestem nowy na forum, ale mam swój koncept do Mastera:

 

Na początek kupujemy Miecz Dorana za całą kasiorę, później jak trochę zarobimy kupujemy Berserki ze Żwawością - przydają się do ucieczek ( jescze 15 sek do Med!) lub

gonitw ( gonić dziada, ma 100 hp!). Następnie składamy Kosę Stattika - mamy wtedy za***stą szybkośc biegu i atak obszarowy do koszenia mobków.

Dalej wywalamy Mieczyk, bo niepotrzebny. Możecie kupić jakiś itemek dodający many lub pancerza - ja kupuję Lodowcowy Całun (45 pancerza, 300 mp).

Niszczycielski atak zyskamy po kupieniu Miecza Nieskończoności. Kupujemy potki na hp (przydatne, gdy Medytacja ma jeszcze cooldown) i na mp.

Teraz spokojnie możemy zająć się koszeniem duali, triplów, quadów lub nawet pent.

Moja kolejność skilli: Q - wycelowujemy w bohatera, mamy wtedy tp do niego. E i R - gdy Q się skończy i gościu zacznie uciekać, mocniejsze uderzenie i

prędkość biegu się przydają ( bieg i tak mamy wyrąbany w kosmos). Zazwyczaj po chwili czempion pada. Jeśli się skutecznie opiera,

zadając nam dużo dmg, odpalamy W i nie dajemy się ubić, odpalamy znowu Q i wtedy kill gwarantowany.

Jakby działało to podziękuj :D.

 

A propos - za niedługi czas wysyłam list do Riot Games, w którym opisuję nowego bohatera. Może go wydadzą xD .

''Tons of Dmg''


że tak powiem


Opublikowano

Berserki

Statik

Moc Trójcy

Widmowy Tancerz

Ostrze Nieskończoności

Ostrze Zniszczonego króla

 

/

Berserki

Statik

Trinity Force

Phantom Dancer

Infinity Edge

Blade of the ruined king

lucyfergif.gif

Opublikowano

master obecnie jedna z najlepszych jungli u stonewalla08 jest na 5miejscu... wczoraj na rankedzie go widziałem to przypierdolił 20 do 3... szkoda że nie był w moim teamie. maszyna nie do zatrzymania a tamten pach co zrobił? sprawil że musisz strzelić 2aa żeby użyć q po fragu... daj sobie 40% cdr powinno wyjść na 0 aczkolwiek nie sprawdzałem

Tak, szkoda tylko ze 90% masterów w jungli tylko farmi, zero ganków, ja mam niemiłe wspomnienia z masterami w jungli, ale jeśli ktoś ogarnia i nie rezygnuje z ganków to jest to opcja do przyjęcia. Ja spotykam tylko takicj którzy w 35 minucie kupują buty bo wcześniej im niepotrzebne, biegają od campa do campa, a jak campy puste to zawitają na twoją linie Q w miniony i dobranoc.

Opublikowano

Berserker's Greaves

Vampiric Scepter

Youmuu's Ghostblade

Phantom Dancer/Statikk Shiv Infinity Edge

Last Whisper
Blade of the Ruined King

 

Ja gram takim bulidem ranki (Gold 4)

 

Jak sie gra Jungle to startujesz z maczetą a potem pazurki, jak juz bedziesz mieć 2-3 itemy mozna je sprzedac

Hafasah_tr_76_5_logo.png

Opublikowano

Ja wam powtórzę to, co wiecie. Nieskazitelną prawdę. Tą prawdą jest to, że Master Yi z Angelem jest nie do ubicia. Nawet gdy zginie,

błyskawicznie się odrodzi, walnie Medytację i kontynuuje dzieło zniszczenia. Radzę brać ten item, mimo że preferuję inne.

''Tons of Dmg''


że tak powiem


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...