Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Format i usuniecie partycji D bez ruszenia C


TheTanadu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem chcę sformatować dysk D (mam na nim windowsa xp [chce sie go pozbyc]) a na C mam windowsa 7 i chcialbym żeby został i tylko on mi sie uruchamiał :)

2s6wxf4.png

Opublikowano

znaczy co ?

Wejsc Start>Computer>prawym na dysk D>Format....>i co dalej ??

---------

jak cos mam po Angielsku

2s6wxf4.png

Opublikowano

Zaznacz Speed Format czyli szybkie formatowanie i kliknij Formatuj.

Asus M2V-MX


AMD Athlon 64x2 4800+ AM2


2Gb Ram DDRII GoodRAM


160GB Sata II


Gigabyte 8400GS 512mb Full HD


Opublikowano

Jak masz Siódemkę na dysku C a win xp na dysku D to jeżeli sformatujesz dysk D nic się nie stanie.

Asus M2V-MX


AMD Athlon 64x2 4800+ AM2


2Gb Ram DDRII GoodRAM


160GB Sata II


Gigabyte 8400GS 512mb Full HD


Opublikowano

Ok próbuje - ryzyk fizyk :) jak coś napiszę :)

--------------------------------

wystąpił taki problem

 

43wa.jpg

 

-------------

Ktoś wie co to może być (może jakos jest wlaczony xp albo "cuś")

2s6wxf4.png

Opublikowano

Uruchom windows w trybie awaryjnym, i dopiero zrób formata.

Asus M2V-MX


AMD Athlon 64x2 4800+ AM2


2Gb Ram DDRII GoodRAM


160GB Sata II


Gigabyte 8400GS 512mb Full HD


Opublikowano

Przyciskiem reset na obudowie resetujesz kompa i od razu zaczynasz klikać klawisz F8 aż włączy Ci się możliwość uruchomiania trybu Awaryjnego, Wybierasz klawiaturą : Uruchom system w trybie awaryjnym, i czekasz aż sie uruchomi, gdy sformatujesz dysk D resetujesz komputer i Ci się normalnie włączy.

Asus M2V-MX


AMD Athlon 64x2 4800+ AM2


2Gb Ram DDRII GoodRAM


160GB Sata II


Gigabyte 8400GS 512mb Full HD


Opublikowano

Aktualizacje mulą kompa, ale spoko :D

Asus M2V-MX


AMD Athlon 64x2 4800+ AM2


2Gb Ram DDRII GoodRAM


160GB Sata II


Gigabyte 8400GS 512mb Full HD


Opublikowano

wszystko zrobilem, wszedlem awaryjnie i pokazal sie ten sam komunikat. a gdy uzylem Hard Disk Low Level Format Tool to pisze :

 

2013-08-29 22:21:53 Low level format: [0] TOSHIBA MK3263GSX FG020M [320,07 GB] (625142448 512-byte sectors)
2013-08-29 22:21:53 Device capacity: 625,142,448 sectors
2013-08-29 22:21:53 Locking device...
2013-08-29 22:21:54 Unable to lock device. Make sure you do not have open files on this device and try again.

 

2s6wxf4.png

Opublikowano

to się tylko ciesz że ci nie wyszło bo uwalił by wszystkie dane i partycje na dysku ;)

 

LOW format ( niskiego poziomu ) nie używa się praktycznie nigdy do czasu aż sa problemy z dyskiem , zawsze istnieje możliwość że uszkodzisz dysk zapisując ponownie całą strukturę dysku od nowa

 

 

 

na przyszłość partycjami baw sie w windowsowskim menedżerze albo użyj porządnego programu np gpartet

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

W takim razie w jakimś stopniu Twoja siódemka używa tego dysku D, wejdź w ten dysk zaznacz wszystko i usuń, co się nie usunie, kliknijn prawym na właściwości i ukryj plik, fakt będzie pare gb zabrane ale będziesz miał pusty dysk. ps. może to być 1gb może to być 5gb a może to być 10mb ;]

Asus M2V-MX


AMD Athlon 64x2 4800+ AM2


2Gb Ram DDRII GoodRAM


160GB Sata II


Gigabyte 8400GS 512mb Full HD


Opublikowano

no dobra ..... przekonales mnie :) czyli co mam zrobic ?

A dobra



Tylko dużo, dużo czasu zajmie usuwanie tego

2s6wxf4.png

Opublikowano

windows czasem przekręca sam sobie litery przy instalacji i dysk D staje sie dyskiem C i vice versa

 

 

najlepiej w windowsowskim menedżerze sprawdź kolejność partycji , jeśli masz przestawione D, C to nie wolno ci formatować D bo to partycja rozruchowa systemu !

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

ojc, a ja akurat to robie :/ i nie ma anuluj (a jak jest to yyyyy i tak bedzie usuniete)

ale przeciez mi pisze ze na D mam uzyte 17,3 GB a na tamtym mialem 50gb

2s6wxf4.png

Opublikowano

Dobra, zrobiłem, nie moge się dostać do windowsa XP ale do 7 bezproblemowo :)

na dysku z XP zostalo okolo 30GB danych ( wolne 108GB) wiec jestem happy jakby ale nie do konca usatysfakcjonowany, slyszalem o mozliwosci w cmd ale jak wpisalem
format d: /q to mi wyskoczylo zebym to zrobil z poziomu "elevator" wszedlem do awaryjnego (tak mi sie wydaje ze o to chodzilo) i wpisalem znowu i nic. Wie ktoś o co chodzi z tym elevatorem ? :))

Wow najdluzszy tekst jaki na tym forum napisałem :)

2s6wxf4.png

Opublikowano

Niestety jedynym rozwiązaniekm jest format przez płytkę Windowsa. Jeżeli masz to zbootujm z niej instalację, dojdź do formatu, zformatuj dysk D i resetnij kompa.

Asus M2V-MX


AMD Athlon 64x2 4800+ AM2


2Gb Ram DDRII GoodRAM


160GB Sata II


Gigabyte 8400GS 512mb Full HD


Opublikowano

Radziłbym Win 7 ale w ostateczności win xp może być, abyś tylko umiał dobrze zbootować w pena ;p I pamiętaj że z pena trwa to dłużej niż z płytki :D

Asus M2V-MX


AMD Athlon 64x2 4800+ AM2


2Gb Ram DDRII GoodRAM


160GB Sata II


Gigabyte 8400GS 512mb Full HD


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...