Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT]Jak rozpocząć swoją przygodę na Metin2.PL


Thens

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. W tym poradniku pokażę wam jak rozpocząć swoją pierwszą przygodę na Metin2.PL



Najpierw wchodzimy na stronę Metin2.PL i przechodzimy do zakładki '' Pobierz teraz za darmo Metin2.PL''


Ukazuję się nam takie okno.


79260075447800361533.jpg



Wypełniamy pola.



36751948039123925648.jpg



Gdy już to zrobimy zabieramy się za dalszy ciąg!



56781780748843352566.jpg



Gdy już mamy instalkę zapisujemy w dowolnym miejscu. Najlepiej aby był to pulpit.


Klikamy Dalej---> Dalej ---> Dalej.


Gdy się już zainstaluje


Wybieramy grę Metin2 i robimy instaluj



84805397719063698323.jpg



Gdy się nam już zainstaluję gra


Pojawi się taki komunikat.



59208968708247495133.jpg



Więc można powiedzieć iż zainstalowanie gry Metin2 przebiegło POMYŚLNIE!



Więc teraz klikamy na ikonę Metin2


I czekamy. Przed rozpoczęciem patchowania się gry Metin2.


Powinniśmy zaakceptować ''WSPÓLNIE RAZEM HACKEROM''



00319870271551848617.jpg



Gdy się już spatchuje klikamy ''ROZPOCZNIJ GRĘ''


Następnie wybieramy 1 z 26 serwerów oraz CH 1/4



68744408745361350908.jpg



Logujemy się i tworzymy nową postać. Są 4 postacie oraz 3 królestwa.



Jinno


Sinsho


Chunjo



Najczęściej i najwięcej graczy jest w Jinno potem Sinsho a ostatnie jest Chunjo.



A Teraz klasy.



Wojownik



Mental ( Wojownik Duchowej) - Bardzo dobry podczas expienia oraz PvP*


Body ( Wojownik ciała) - Także jest dobry do expa lecz przewaga jest w PvP*



Sura



BM ( Czarna magia) - Przewaga jest w PvP lecz w expieniu jest to bardzo trudna klasa.


WP ( Broni ) Ta klasa jest bardzo dobra w expieniu oraz na większym poziomie w PvP.



Ninja



Archer ( Łuk ) Jest to ninja, która jest bardzo trudna klasa i w expieniu nie używa umiejętności Lecz w PvP jest można powiedzieć najlepsza.


Dagerr ( Ostrze) Bardzo przyjemna klasa w PvP jak i Exp. Lecz bez dobrego ekwipunku jest źle.



Szaman



Heller (Leczenie) Dobra klasa w expieniu jak i w pvp. Lecz mogą wystąpić problemy (nieraz z expem)


Smok (Smok) - Jest to klasa, która bardziej pomaga graczom w buffaniu* lub jest postacią dodatkowa. Trudno się expi lecz gdy jest większy poziom dobrze jest w PvP.



No Dobrze. Opisałem wam wszystkie postacie teraz się zalogujmy na jedną z nich.



Wybrałem Wojownika lecz nie jestem pewny co do klasy.



Na Początek dostaliśmy taką skrzynie ucznia.



10131978585174289419.png



A z niej.



54503716958998356412.png 20 sztuk czerwona mikstura mała (Dodaje PŻ)


70213861458738425499.jpg 10 sztuk niebieska mikstura mała ( Dodaje PM/MANY)


46099546221004529876.jpg 5 sztuk fioletowa miksutra mała (SZYBKOŚĆ RUCHU)


81553096887601859956.jpg5sztuk zielona mikstura mała (SZYBKOŚĆ ATAKU)


10131978585174289419.png Skrzynia ucznia II


56386676946804282593.jpg


lub


70666908572855714267.jpg



Ze Skrzyni ucznia II


10131978585174289419.png Skrzynie Ucznia III


97067475854900823856.png Zielona mikstura (S) 3x (Brak handlu)


13650603475319428112.jpg Mikstura szybkości 3x (Brak Handlu)


22993660654408486718.jpg Eliksir Słońca (M) (Brak Handlu)


63616126315701847457.jpg Medal smoka 3x (Brak Handlu)



Ze Skrzyni Ucznia III



72880043548356783693.png Zielony czar 3x


60374712188469101105.png Zielona siła 3x


96618925021359279849.png Zielona mikstura 3x


94002949962178972234.png Wykrywacz kamieni metin


70550401645969320467.png Eliksir Księżyca (M)


00595225839770544772.png 3x Mikstura Szybkości


10131978585174289419.png Skrzynia eksperta I



RESZTY DOWIECIE SIĘ OSIĄGAJĄ WIĘKSZE POZIOMY!


SKRZYNIAMI NIE DA SIĘ HANDLOWAĆ ANI NICZYM CO JEST OZNACZONE LITERKĄ ''B''



No dobrze a teraz przechodzimy do UMIEJĘTNOŚCI.



Mamy Pod literką C



Punkty statusu i ogólne rzeczy.


Co 25% możemy dodawać punkty stausu, które poszczególnie nam coś dają.


NP: Siła ( Walimy więcej)


Witalność( Więcej HP/PŻ)


INT( WIĘCEJ MP/MANY oraz U SZAMANA WIĘKSZY % SKILI JAK I U SURY)


ZRĘCZNOŚĆ ( Więcej obrony + szybciej bijemy)



48751029667119190205.jpg



Pod Literką V


Mamy umiejętności oraz jaki poziom konia i inne.


25465735111571057755.jpg



Pod Literką B


Mamy emocje i różne. Aby tańczyć potrzebujemy maskę uczuć, która dostępna jest w ItemShopie.


11891621545242267005.jpg



Pod literką N


Mamy aktualne misje do wykonania.


30443728426390271826.jpg



Pod Literką ESC


Mamy dostosowania gry oraz wyjście z gry.



JAK TERAZ Z KONIEM!?



Konia robimy następująca.


Idziemy do lochu małp, który znajduje się w drugim mieście (m2)



56260115359308916421.jpg


01683733442432777036.jpg


75255228246210721566.jpg



I dropimy. Gdy dropniemy udajemy się do stajennego w drugim mieście i robimy to co on nam rozkazuje. Gdy już to zrobimy czekamy 24 godziny na przywołanie. I możemy jeździć! Aby wykonać kolejne misje można robić je co 24h. I stajenny już na wszystko dokładnie wytłumaczy.



Jak czytamy księgi. Oraz jak dodajemy poszczególne punkty stausu!



Po osiągnięciu umiejętności na 17 punkcie/18/19/20 wchodzi na M1. Ze skila m1 możemy miec G1. Lecz jest to bardzo trudne. Ponieważ księgi są drogie a trzeba pomyślnie przeczytać ich UWAGA! 55 KSIĄG. Czytamy je co 24h i jest na to %. Nawet gdy księga nie wejdzie to czytamy za 24h. Teraz ze skila G1 na P potrzebujemy przeczytać 10 kamyków duchowych. Lecz także czytamy je co 24h i jest utrudnienie. Ranga spada nam na - więc musimy użyć fasolki zen, która dropi.



O WOŁAJU (Pisaniu na czacie oraz na szepcie)


Pod Literką ''L''


Ukazuje się nam



02597730867961645989.jpg



Wołaj - Piszemy tam od 15 poziomu postaci. Widzą to osoby z twojego królestwa.


Normalne - Piszemy tam już od 1 poziomu. Widzą to osoby w pobliżu


Grupa - Widzą to osoby z grupy.


Gildia - Widzą to osoby z teamu/gildi/klanu



SZEPT


Klikamy PPM ( Prawym przyciskiem myszy na posać)


I widzimy



53688774443231854697.jpg



Klikamy ''SZEPT''



I piszemy co chcemy do tej osoby.


63236145965355982100.jpg



Jak widać mamy minimalizację oraz zamknąć okno.


Zamykając okno zamykamy całą naszą rozmowę ( Nie zobaczymy już tego co wcześniej pisaliśmy)


Lecz gdy zminimalizujemy pojawi się taka mała koperta



73383286364246375731.jpg




DOCEŃ MOJĄ PRACE (4.5H)

d2dp.png

Opublikowano

A dobra masz bo postarałeś się i straciłeś czas. Ale powiem ci jedno, nie pomagaj nikomu w sieci bo gówno z tego będziesz miał.

Najlepiej nikomu nie pomagać w necie, a jak już to tylko zaufanym osobą. Lepiej się uczyć niż tracić czas na pisanie poradników etc bo nic z tego nie masz a tak za ten czas mógłbyś zrobić wiele.

Opublikowano

@UP dzięki. Lecz niech to będzie dla nowych graczy, którzy chca coś osiągnąc. A mysle, ze taki poradnik sie przyda. Dzięki za Like oraz komentarz :)

d2dp.png

Opublikowano

Żeś rozpisał się i wyszedł Ci na prawdę fajny i przydatny poradnik, tylko jest jedno zasadnicze pytanie... czy jest sens jeszcze tam grać?

 

Pozdrawiam.

 

@2UP

Dlaczego, znajdą się na pewno osoby, które docenią twoją czy czyjąś pracę. Takie podejście jak twoje jest wg. mnie złe i kompletnie bez sensowne.

Opublikowano

@UP Powiem Ci, że jak słysze takie miłe slowa aż sie robi sie przyjemnie. Myślę, że jest sens na solarze jedynie.

 

I jeszcze mowie jakies błedy ortograficzne literówki i tp bedzie ranno poprawione poniewaz nie wiem o czym mam myslec :) !

d2dp.png

Opublikowano

Dobry,ładny i estetyczny poradnik.Na pewno przyda sie zielonym.Daje 5/5 dobra robota .

2912562157.png

 

 

 

Więc nie mów mi,że jestem lagerem :D

Opublikowano

Dobry,ładny i estetyczny poradnik.Na pewno przyda sie zielonym.Daje 5/5 dobra robota .

Bardzo dziękuje i miło to słyszec :)

d2dp.png

Opublikowano

Dziękuję wszystkim za miłe oceny oraz like :) Jesteści świetni :) Hehe. Poradnik jeszcze dziś zaktualizuje!

d2dp.png

Opublikowano

No, nic nowego, ale dla nowych graczy (o ile są jeszcze tacy) przy da się.

Nie zgodzę się z kolegą, który napisał, że każdy ma gdzieś Twój poradnik.

Zapewniam, że na 100% znajdzie się ktoś komu się przeczyta.

Człowiek uczy się całe życie ^^

sygnavipek.jpg



Chętnie rozdaję Lajki za pomoc! A Ty?


Opublikowano

@No wlasnie. Ale mysle, że poradnik sie przyda. Poniewaz my nie ogarniamy nostale np i ktos zrobi poradnik wiec nam sie przyda. Tak samo jest z metinem :) Bardzo dziękuje!

d2dp.png

Opublikowano

ZRĘCZNOŚĆ ( Wiecej obrony + szybiej bijemy)

 

Sura BM

Inteligęcja

Witalność

Siła

Zręczność

 

Szaman Smok

Inteligęcja

Witalność

Siła

Zręcznośc

Szaman Heller

Inteligęcja

Witalność

Siła

Zręczność

Nie widzę sensu w pisaniu poradników,nie mając pojęcia o grze.Wybacz,ale naprawdę dużo błędów.

Przede wszystkim,to,że w okienku statystyk,obok zręczności mamy pokazaną obronę,nie znaczy,że zręczność nam jej dodaje.

Szybkość ataku,też nie ma z nią nic wspólnego.

Dalej,nie licząc ortów,i literówek (ale to pisałeś,że poprawisz,więc spoko),jest ok,jednak przy rozdawaniu statystyk,znowu kiepsko.

Bm,i Szamani,nie powinni dawać w siłę,przed wymaxowaniem Inta Wita i Zręczności.Po prostu zręczność zwiększa im obrażenia,zadawane ze skilli.

Opublikowano

Nie widzę sensu w pisaniu poradników,nie mając pojęcia o grze.Wybacz,ale naprawdę dużo błędów.

Przede wszystkim,to,że w okienku statystyk,obok zręczności mamy pokazaną obronę,nie znaczy,że zręczność nam jej dodaje.

Szybkość ataku,też nie ma z nią nic wspólnego.

Dalej,nie licząc ortów,i literówek (ale to pisałeś,że poprawisz,więc spoko),jest ok,jednak przy rozdawaniu statystyk,znowu kiepsko.

Bm,i Szamani,nie powinni dawać w siłę,przed wymaxowaniem Inta Wita i Zręczności.Po prostu zręczność zwiększa im obrażenia,zadawane ze skilli.

Zostało to usunięte. Jeśli ktos bedzie chciał to sie kogos innego zapyta. Nie będe robił kłopotów !

d2dp.png

Opublikowano

Dziękuje! Aktualizajca!

 

-Usunięcie dodawania statów

-Dodanie jak pisac.

d2dp.png

Opublikowano

A dobra masz bo postarałeś się i straciłeś czas. Ale powiem ci jedno, nie pomagaj nikomu w sieci bo gówno z tego będziesz miał.

Najlepiej nikomu nie pomagać w necie, a jak już to tylko zaufanym osobą. Lepiej się uczyć niż tracić czas na pisanie poradników etc bo nic z tego nie masz a tak za ten czas mógłbyś zrobić wiele.

 

Dobrze gada, polać mu.

Nie dość, że się narobisz to gimbusy Cię zwyzywają, a później zmieszają z gównem.

W dupach się poprzewracało.

 

Doceniam Twoją pracę, jako jeden z niewielu osób, ale większość chyba ma takie podstawowe wiadomości dot. tej gry.

Opublikowano

Niby rozumiem. Lecz gimbusy nie maja nic do gadnia. Wiem o tym, ze nawet KidMod (gimus ************) i robi to co chce... Lecz to jest dla zaielonych a nie dla kida, ktory przychodzi nabic posty :)

d2dp.png

Opublikowano

Chodzi mi tutaj raczej o hejt gimbusów, którzy nie znają swojego miejsca.

 

O dziwo nie pojawiły się komentarze typu "Ale z ciebie ciota, każdy o tym wie"

Opublikowano

Teraz nie ma hejtów. Za miesiac bedzie z 5 stron i 4 to hejty.. No szkoda :) Ale nigdy nic nie wiadomo

d2dp.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...