Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Rozpoczęcie nauki edycji i kilka podstawowych pytań


engraver

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. Kilka dni temu zabrałem się za edycje klienta Metin2. Jak na razie idzie mi to bardzo mozolnie więc mam jedno pytanie które ciągle nie daje mi spokoju.

Zapytam na podstawie taskbar'a.

Po rozpakowaniu pliku 'etc' dostajemy plik o nazwie 'taskbar.tga'. Po otworzeniu jego w odpowiednim programie(w moim przypadku DXTBmap) ukazuje się pewien obrazek:

jXmyeL3.png

 

Obrazek jest na czarnym tle, nie jest podzielony, tworzy tak jakby jedność.

Dalej szukając znajdziemy folder 'taskbar' w którym znajduje się masa plików z końcówką '.sub'. Po otwarciu któregoś(otworzę plik 'inventory_button_01.sub') ukazuje nam się kilka linijek tekstu:

 

title subImage

version 1.0
image "TaskBar.tga"
left 455
top 0
right 487
bottom 32

I tu rodzi się moje pytanie. W jaki sposób, plik 'inventory_button_01.sub' pobiera z pliku taskbar.tga ikonę ekwipunku ?

Opublikowano

3 linijka to wiadomo nazwa pliku, nastepne dwie to polozenie lewego gornego rogu obiektu z pliku Taskbar.tga, a dwie ostatnie to polozenie prawego dolnego rogu obiektu z pliku Taskbar.tga, ustalasz punkty przekatnej tak jakby.

 

Oczywiscie w pikselach polozenie. :)

 

A i szybkim i dobrym programem do edycji/sprawdzania plikow tga/dds jest paint.net.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...