Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT]Guzik działający pewną ilość razy (sam ustalasz).


Sebastian1882

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Na początku chciałbym podkreślić, że mechanizm zrobiłem sam, nie znalazłem go na internecie. Po prostu był mi taki potrzebny, więc go skonstruowałem :)


Mechanizm jest mały, wielkość zależna od ilości kliknięć guzika.
W tym tutorialu robię guzik działający 5 razy, ale można więcej, można mniej.

Sposób 1:

Potrzebne:
1 guzik (kamienny lub drewniany)

14 sztuk proszku redstone
5 komparatorów
6 reapeaterów
1 czerwona pochodnia
6 hopperów
26 bloków do budowy
1 skrzynia lub coś, w co można włożyć item
1 dowolny, stackowalny item
Nasz odbiornik energii (u mnie command-block)

Krok 1:
Stawiamy blok z guzikiem.

post-471309-0-36801200-1376750148.png




Krok 2:
Budujemy bramkę MIN.

post-471309-0-06813700-1376751213_thumb.png



Krok 3:
Budujemy hoppery skierowane w prawo.

post-471309-0-78554100-1376750164_thumb.png




Krok 4:
Na hopperach stawiamy redstone, a na końcu skrzynię lub coś, w co można włożyć item.

post-471309-0-20483500-1376750172_thumb.png




Krok 5:
Stawiamy komparatory wychodzące z hopperów, komparatory podłączamy do reapeaterów, a reapeatery do bloków.

post-471309-0-10639600-1376750179_thumb.png




Krok 6:
Pod blokami pod które są podłączone reapeatery, robimy szynę z bloków i wykładamy ją redstonem.

post-471309-0-02560900-1376750192_thumb.png




Krok 7:
Podłączamy redstone z szyny do odbiornika (u mnie command-block).

post-471309-0-38103000-1376750202_thumb.png




Krok 8:
Do hoppera na którym nie ma redstone'a, wkładamy dowolny, stackowalny item.

post-471309-0-49361900-1376750210_thumb.png




Sposób 2:

Potrzebne:
1 guzik (kamienny lub drewniany)
14 sztuk redstone

5 komparatorów
7 reapeaterów
1 czerwona pochodnia
6 hopperów
17 bloków do budowy
1 skrzynia lub coś, w co można włożyć item
1 dowolny, stackowalny item
Nasz odbiornik energii (u mnie command-block)

Krok 1:
Stawiamy blok z guzikiem.

post-471309-0-56713400-1377635365.png



Krok 2:
Od guzika wychodzą 2 redstone'y a za nimi od lewej: reapeater z opóźnieniem 1 kliknięcie, reapeater z opóźnieniem 4 kliknięcia.

post-471309-0-98617100-1377635368.png



Krok 3:

Przed reapeaterem z opóźnieniem 1 kliknięcia stawiamy blok a na nim czerwoną pochodnię, przed reapeaterem z opóźnieniem 4 kliknięć blok a na nim redstone.

post-471309-0-49344700-1377635373.png



Krok 4:

Obok reapeatera z opóźnieniem 4 kliknięć stawiamy lej zwrócony równolegle z maszyną(tak jakby patrzeć w prost od guzika) i dalej tak samo jeszcze 5 leji.
Na nich stawiamy redstone, a ostatni lej/hopper podpinamy do skrzynki lub czegoś w co można włożyć item.

post-471309-0-88233400-1377635386_thumb.png



Krok 5:
Podłączamy komparatory które odchodzą od 5 leji (nie podłączajcie komparatora do pierwszego leja) a przed komparatorami - reapeatery. Przed reapeaterami stawiamy jakiekolwiek bloki przewodzące energię (nie szkło, nie glowestone).

post-471309-0-54909400-1377635395_thumb.png



Krok 6:
Pod blokami do których podłączone są reapeatery, stawiamy bloki a na nich redstone. Na wyjściu (przy tym redstone) stawiamy odbiornik energii (u mnie command-block).

post-471309-0-44744900-1377635418_thumb.png



Krok 7:
Do hoppera od którego nie odchodzi komparator, wkładamy dowolny, stackowalny item.

post-471309-0-97867400-1377635424_thumb.png






I to wszystko :) Niestety, odbiornikiem nie może być lampa, ani piston, ponieważ puls jest zbyt szybki, aby lampa go odebrała. Za to, działa bardzo dobrze z command-blockami. Ale, można nie robić szyny z redstone'em, i przy wyjściu od reapeaterów dać np.: lampy. Wtedy za każdym naciśnięciem guzika, będzie się zapalała następna lampa a poprzednia gasła.

Opublikowano

Bardzo ciekawy mechanizm. A tak do command blocka to z mego punktu widzenia jest on niepotrzebny, ponieważ w owym bloku jest

Opublikowano

Refresh

@Down
Niedługo (jak mi się zachce) dam drugi sposób i może nawet dzisiaj jak nie będę miał nic do roboty, nagram filmik.

Opublikowano

Mi tam się podoba - miałem troche problemy z budową, pare rzeczy nie widać i musiałem doszukać się jakoś. Ale udało się i przyda mi się. Thx.

 

Zrób filmik też ;)

Od dnia 1.11.2013r. 14:17 zobaczono moje posty licznik-56-90712-stat.png razy ;)


 


 

Opublikowano

Mi tam się podoba - miałem troche problemy z budową, pare rzeczy nie widać i musiałem doszukać się jakoś. Ale udało się i przyda mi się. Thx.

 

Zrób filmik też ;)

Na prośbę tego pana, zostanie dodany filmik z tutorialem. Właśnie się renderuje :D Z rana już powinien być.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...