Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Otwieranie się nowych okien po dwukrotnym kliknięciu folderów.


Viserion

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie!



Pierwszy raz mam tak dziwny i zarazem irytujący problem. Mianowicie od jakiegoś czasu zaczęło mi się otwierać nowe okno po każdym dwukrotnym kliknięciu jakiegoś folderu, które domyślnie powinno po prostu przenosić do wskazanej kursorem lokacji (ale to chyba wie każdy, prawda?).



http://zapodaj.net/927feb8f79033.jpg.html


Macie jakieś pomysły co do naprawienia lub przyczyny problemu?


viserion.png


Opublikowano

Wydawało by się ,że powinno działać, ale mam zaznaczoną tą opcję i dalej jest tak samo. Trudno ,żeby się sama zmieniła. Tak, mam win.7


viserion.png


Opublikowano

Chodzi Ci o opcje "otwórz"? Faktycznie, wtedy jest normalnie tyle ,że trzeba to robić cały czas. Wolałbym ,żeby było po prostu normalnie.


viserion.png


Opublikowano

Otwórz aplikację "Uruchom" i wpisz tam

 

1. "regsvr32 "%SystemRoot%\System32\actxprxy.dll"

2. "regsvr32 "%ProgramFiles%\Internet Explorer\ieproxy.dll"

Opublikowano

Wejdź w panel sterowania i tam powinna być taka opcja jak opcje folderów i zaznacz otwórz foldery w tym samym oknie>zastosuj>ok i powinno wszystko działać .

Opublikowano

Dobra zróbmy to tak...

Albo sie uda albo nie

To co podam wklejasz do notatnika i zapisujesz jako folder.reg i włączasz (na własną odpowiedzialność)

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory]
@="Folder plików"
"AlwaysShowExt"=""
"EditFlags"=dword:000001d2
"InfoTip"="prop:DocComments"
"BrowserFlags"=dword:00000008

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers\New]
@="{D969A300-E7FF-11d0-A93B-00A0C90F2719}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\DefaultIcon]
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,73,00,68,00,\
65,00,6c,00,6c,00,33,00,32,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,2c,00,33,00,00,00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell]
@="Otwórz"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\find]
"SuppressionPolicy"=dword:00000080

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\find\command]
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
00,5c,00,45,00,78,00,70,00,6c,00,6f,00,72,00,65,00,72,00,2e,00,65,00,78,00,\
65,00,00,00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\find\ddeexec]
@="[FindFolder(\"%l\", %I)]"
"NoActivateHandler"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\find\ddeexec\application]
@="Folders"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\find\ddeexec\topic]
@="AppProperties"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shellex]
@=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder]
@="Folder"
"EditFlags"=dword:000003d2
"TileInfo"="prop:Size"
"BrowserFlags"=dword:00000008

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\DefaultIcon]
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,73,00,68,00,\
65,00,6c,00,6c,00,33,00,32,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,2c,00,33,00,00,00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell]
@="open"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\explore]
"BrowserFlags"=dword:00000022
"ExplorerFlags"=dword:00000021

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\explore\command]
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
00,5c,00,45,00,78,00,70,00,6c,00,6f,00,72,00,65,00,72,00,2e,00,65,00,78,00,\
65,00,20,00,2f,00,65,00,2c,00,2f,00,69,00,64,00,6c,00,69,00,73,00,74,00,2c,\
00,25,00,49,00,2c,00,25,00,4c,00,00,00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\explore\ddeexec]
@="[ExploreFolder(\"%l\", %I, %S)]"
"NoActivateHandler"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\explore\ddeexec\application]
@="Folders"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\explore\ddeexec\ifexec]
@="[]"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\explore\ddeexec\topic]
@="AppProperties"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\open]
"BrowserFlags"=dword:00000010
"ExplorerFlags"=dword:00000012

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\open\command]
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
00,5c,00,45,00,78,00,70,00,6c,00,6f,00,72,00,65,00,72,00,2e,00,65,00,78,00,\
65,00,20,00,2f,00,69,00,64,00,6c,00,69,00,73,00,74,00,2c,00,25,00,49,00,2c,\
00,25,00,4c,00,00,00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\open\ddeexec]
@="[ViewFolder(\"%l\", %I, %S)]"
"NoActivateHandler"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\open\ddeexec\application]
@="Folders"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\open\ddeexec\ifexec]
@="[]"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\open\ddeexec\topic]
@="AppProperties"

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shellex]
@=""


Przed wykonaniem tej czynności koniecznie zrób kopie rejestru gdyż ten skrypt może zwalić system.

1378331621-U719057.png

Opublikowano

Naprawia błąd, który może powodować złą interpretacje domyślnego LPM

Lecz zawsze przy modyfikacji rejestru istnieje szansa że coś cie uszkodzi

Zwłaszcza przy tak rozbudowanym kodzie jaki trzeba zaimplementować

Jeżeli Ci to nie przeszkadza to nie rób tego, jeżeli przeszkadza, to

albo to albo format bo nie widzę innej możliwości jeżeli na samej

górze menu podręcznego folderu jest otwórz a i tak tego nie

robi, chyba ten kod i format to jedyne wyjścia.

 

Dla pewności przerzuć wszystkie ważne dla cb pliki.

1378331621-U719057.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...