Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Instalacjia potrzebnych aplikacji do działania strony


mare2727

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam to znowu ja napiszę tutaj poradnij jak zainstlować podstawowe pakiety debian do działania własnej strony www

 

wiec zaczniemy od wejścia do konsoli shell i zaczniemy wklepywać podstawowe funkcie :)

 

 

apt-get update
potem:
apt-get install apache2 php5 php-pear mysql-server-5.0 php5-mysql
gdy już wszsytko zainstlujemy restartujemy apache2 
/etc/init.d/apache2 restart 

Teraz zaczniemy od instalacji phpmyadmin

więcj zaczynamy

1. Instalujemy phpmyadmin

apt-get install phpmyadmin

2. Wykonujemy z konsoli :

 

cp /etc/phpmyadmin/apache.conf /etc/apache2/sites-available/phpmyadmin

cd /etc/apache2/sites-enabled/

ln -s ../sites-available/phpmyadmin 010-phpmyadmin

/etc/init.d/apache2 restart
 

 

 

I sprawdzamy :

http://localhost/phpmyadmin

 

tam gdzie localhost to adres ip naszego dedyka vps lub localhost na komputerze domowy dziękuje i dozobaczenia w najbliższym poradniku :)

Gdy ci cmutno gdy ci źle zrób formata dysku C

Opublikowano

Zapomniałeś o ważnym module wymaganym przy wielu cmsach

apt-get install php5-gd

A dlaczego nie ma nic o ustawianiu hasła do mysql, tworzeniu bazy itp.?

Opublikowano

Ortografia ze az pomijalem twoje komentarze , bo sie balem czego sie spodziewac.

 

Tak jak up, czemu nie ma tak jakby najwazniejszych rzeczy , czyli bazy i mysql?

1385975953-U914647.png

Opublikowano

Sorry za błędy ale nie pisałem z komputera tylko z laptopa i nie jestem przyzwyczajony do laptopa.

A hasło do basy poprosi was przy instalacji phpmyadmin :) standardowy login to root :)

Gdy ci cmutno gdy ci źle zrób formata dysku C

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...