Skocz do zawartości

orkin

Głos MPC
Postmaker

Zawartość

1596

Rejestracja

Ostatnio

 • Zawartość

  1596
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1066 Pro

O orkin

 • Ranga
  Głos MPC

Metody kontaktu

 • Telegram
  Orkin

O użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  HERE.

Ostatnio na profilu byli

9210 wyświetleń profilu
 1. Kasowanie scrollbarów przez hosting?

  Może wrzucałeś wszystko na serwer jeszcze zanim dodałeś style dla scrollbara i scachowała Ci się strona
 2. Ma znaczenie, bo jak sam powiedział, jego skrypt wykonuje się około 30 sekund. Więc skoro otwiera połączenie na samym początku skryptu, to blokuje zasób (w tym przypadku jedno z ograniczonej ilości połączeń) na cały ten czas. To są złe praktyki i nie powinno się tak robić. Albo może po prostu w VALUES dać kolejne rekordy po przecinku. Pełna dowolność.
 3. Dlaczego zrobiłeś crawler skoro mogłeś użyć oficjalnego API? https://steamcommunity.com/dev Request będzie szybszy, a do tego odejdzie Ci mnóstwo operacji związanych z wyciąganiem danych z HTMLa. Połączenie do bazy otwieraj bezpośrednio przed wykonaniem zapytania, a nie na samym początku pliku (Bo po co? Zapobiegawczo? Gdzie ta baza Ci ucieknie?).
 4. Pytasz czy da się coś usprawnić nie pokazując ani linijki kodu :P Pewnie da się to przyspieszyć, ale z tych informacji, które podałeś to my sobie możemy jedynie powróżyć.
 5. Domena .pl przekierowuje na adres vpsa

  Jak podpiąłeś domenę?
 6. Wyświetlanie XML na stronie PhP

  A nie lepiej po prostu rzutować obiekt na tablicę zamiast JSON'ować?
 7. Możesz dokładniej opisać o co Ci chodzi?
 8. Problem, wieczna pętla

  Po prostu skasuj ten kod i problem zniknie. Wykonywanie skryptu PHP automatycznie jest zabijane po iluś sekundach właśnie po to, aby zapobiegać takim praktykom jak Twoja. Jeżeli jest inaczej i wykonywanie kodu nie jest ubijane, to to jest problem administratorów hostingu, a nie Twój.
 9. Prosta sprawa. jQuery ma taką metodę get (dokumentacja) , która odpytuje się wybranego adresu o dane. Metoda przyjmuje kilka argumentów, ale w sumie interesują Cię tylko dwa. Pierwszy, to adres strony (w Twoim przypadku https://danepubliczne.imgw.pl/api/data/synop/id/12495), a drugi to callback, czyli funkcja, która zostanie uruchomiona od razu po uzyskaniu danych z adresu. Callback przyjmuje argument zawierający pobrane dane. Dane te są w takiej postaci w jakiej byłī podawane na stronie. W tym przypadku jest to JSON, czyli aby wykorzystać te dane będzie trzeba je jeszcze przeparsować na obiekt metodą parse obiektu JSON. Kodzik będzie wyglądał jakoś tak:
 10. PHP Tworzenie obrazków

  Na którymś hoście nie masz zainstalowanej biblioteki GD do PHPa
 11. Problem - Apache i phpmyadmin

  Masz już zainstalowany inny serwer http o nazwie Nginx i przy próbie odpalenia Apache nie może się podłączyć pod port 80, bo jest już zajęty. Odinstaluj Nginxa i wtedy spróbuj odpalić Apache.
 12. Licencja SinusBot

  Wszystko jest jasno opisane u nich na stronie https://wiki.sinusbot.com/en:info:licenses
 13. Jakieś błędy przy wykonywaniu zapytania do bazy?
 14. xyz

  Strasznie to wolne i robi śmietnik w rangach

O forum

MPCforum.pl to największe w Polsce i tej części internetu forum o grach komputerowych. Znajdziesz u nas wszystko czego szukasz, niezależnie czy szukasz kodów do gier, poradników jak pokonać kolejny poziom w swojej ulubionej grze, czy po prostu miejsca do podzielenia się swoją pasją – grami. Od prawie dziesięciu lat tworzymy miejsce przyjazne każdemu, poszukującym przyjaciół i znajomych do wspólnej gry, czy też graczom szlifującym swoje umiejętności do maksimum. Dla wytrwałych poszukiwaczy oferujemy dostęp do mrocznej wiedzy, botów do gier, a także innych ułatwień w rozgrywce. Niezależnie czego szukasz: zabawy, porad, czy nowej inspiracji w co zagrać MPCforum.pl to miejsce dla Ciebie i każdego, gwarantuje to nasza ponad milionowa społeczność graczy!

Posty: 10841771
Tematy: 1531610
Użytkowników: 1200372
Najwięcej on-line: 42335
Najnowszy użytkownik: WiemCoJeem
×