Witaj na MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online

Zarejestruj się, aby otrzymać dostęp do wszystkich funkcjonalności forum.

orkin

Głos MPC
 • Technik Działu TeamSpeak
Team ts.MPCforum.pl

Zawartość

1549

Rejestracja

Ostatnio

 • Zawartość

  1549
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1050 Pro

O orkin

 • Ranga
  Głos MPC
 • Urodziny
 • Czas spędzony na forum Pokaż

Metody kontaktu

 • Telegram
  Orkin

O użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  HERE.

Ostatnio na profilu byli

8016 wyświetleń profilu
 1. Php5 jest wciąż wspierane do 31 grudnia 2018 r.
 2. Zrestartuj apache service apache2 restart A jak to nie pomoże, to dopisz binarkę mysql do listy modułów PHP (plik php.ini) i zrestartuj apache extension=mysqli.so
 3. apt-get install php5-mysql
 4. Aby ją dostać wystarczyło po prostu założyć konto podczas tego eventu, a nie latać po stoiskach.
 5. adduser vroot chown vroot:vroot /sciezka/do/katalogu/z/ts3 chmod 744 /sciezka/do/katalogu/z/ts3/ts3server chmod 744 /sciezka/do/katalogu/z/ts3/ts3server_startscript.sh
 6. Nie podepniesz serwera z hostingu pod vpsa. Albo to, albo to.
 7. Tak to powinno wyglądać: $array = explode(',', $client['client_servergroups']); // Rozdziel stringa na podstawie przecinka echo $array[0]; // Pierwsza grupa echo $array[1]; // Druga grupa ... // itd.
 8. Zaloguj się na roota, wejdź do katalogu z serwerem i wykonaj te komendy # chown NAZWAUSERA ./ts3server # chmod 755 ./ts3server Tam gdzie masz NAZWAUSERA wpisz nazwę użytkownika, z którego będziesz odpalał serwer.
 9. Masz na myśli hasło do roota? Zatrzymaj MySQLa: # service mysqld stop Odpal go w trybie bezpiecznym # /usr/bin/mysqld_safe --skip-grant-tables & Zaloguj się na roota i zmień hasło # mysql --user=root mysql mysql> update user set Password=PASSWORD('new-password-here') WHERE User='root'; mysql> flush privileges; mysql> exit Następnie zrestartuj MySQLa # pkill -9 mysqld # service mysqld start
 10. Bana dostajesz w momencie gdy wykonujesz za dużo operacji z adresu, który nie jest wpisany do whitelisty lub jeżeli wielokrotnie próbujesz zalogować się niepoprawnymi danymi. Wstaw tutaj jaki błąd Ci wyskakuje jak bot już się jakimś cudem połączy po tych "5-10 minutach". Aby się odbanować zrestartuj serwer teamspeaka.
 11. Reguły na firewallu systemowym na swoim VPSie ustawiasz sobie sam. Support reaguje na zgłoszenia, ale nie licz na to, że będą rozwiązywać Twoje problemy od ręki. OVH ma automatyczne systemy wykrywania podejrzanego ruchu. Jeżeli chodzi o powiadomienia podczas ataku, to oprócz oferty biznesowej w Hetznerze i OVH, to nie widziałem nic takiego. Jeżeli sam sobie nie napiszesz takiego skryptu, to raczej nie liczyłbym na takie usługi od dostawcy w ofertach budżetowych. A co do ingerencji w pliki na maszynie - nikt nigdzie tego nie robi. To co jest na Twojej maszynie, to Twoja sprawa i nikt nie ma prawa mieć w to wglądu bez Twojego pozwolenia. Administrator może co najwyżej usunąć zawartość serwera lub przekazać ją Policji jeżeli wystąpią przesłanki złamania prawa.
 12. "dużo exploidow i backdoorow przez co za bardzo przeciąża serwer" - ciekawe jaki to ma związek? Sinusbot to zamknięte oprogramowanie i w kodzie może być cokolwiek, dlatego powinno się go używać rozsądnie tak jak każde inne nieznane aplikacje.
 13. Dodatkowe filtry na ich firewall są dostępne, ale dla serwerów dedykowanych. Na VPSach jesteś ogranczony jedynie do firewalla na swojej maszynce.
 14. VPS OpenVZ od Hosteamu spokojnie wystarczy na duży publiczny teamspeak. Serwer ze stałym ruchem na poziomie około 100 clientów rezerwuje sobie około 400 MB RAMu, a load na rdzeń 1GHz wynosi około 0,07. Tak więc spokojnie Ci wystarczą maszyny od Hosteamu. Co do zabezpieczeń, to nikt Ci nie zagwarantuje 100% bezpieczeństwa, a już tym bardziej nikt nie będzie Ci wróżył czy podczas ataku wywali Cię z serwera czy nie. Teoretycznie Hosteam jest na topie jeżeli chodzi o AntyDDoS, ale na VPS od OVH jeszcze nigdy nie odczułem znacząco efektów jakiegokolwiek ataku. Możesz też zerknąć na oferty od Net-Speaka, bo nie mają złych opinii, a całą infrastrukturę mają na Hosteamie (takie krążą plotki). Na temat BlazingFast się nie wypowiem, bo nie korzystałem z ich usług.
 15. Proponuję Ci zrobić weryfikację podanych danych w formularzu poprzez Javascripta, a nie PHP. Skrypty w PHP mają to do siebie, że wymagają przeładowania strony, ponieważ wykonują się na serwerze Ewentualnie na upartego możesz jakoś ten swój skrypt wywoływać poprzez AJAXa.

O forum

MPCforum.pl to największe w Polsce i tej części internetu forum o grach komputerowych. Znajdziesz u nas wszystko czego szukasz, niezależnie czy szukasz kodów do gier, poradników jak pokonać kolejny poziom w swojej ulubionej grze, czy po prostu miejsca do podzielenia się swoją pasją – grami. Od prawie dziesięciu lat tworzymy miejsce przyjazne każdemu, poszukującym przyjaciół i znajomych do wspólnej gry, czy też graczom szlifującym swoje umiejętności do maksimum. Dla wytrwałych poszukiwaczy oferujemy dostęp do mrocznej wiedzy, botów do gier, a także innych ułatwień w rozgrywce. Niezależnie czego szukasz: zabawy, porad, czy nowej inspiracji w co zagrać MPCforum.pl to miejsce dla Ciebie i każdego, gwarantuje to nasza ponad milionowa społeczność graczy!

Posty: 0
Tematy: 0
Użytkowników: 0