Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak rozkodować szyfrowanie typu sha1?


Bassle

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, posiadam sporo haseł ok. 5000 do rozkodowania, są one kodowane w sha1, tylko nie mówcie, że się nie da. Za przydatne programy/informacje nagradzam +

Pirze poprafnie po polskiemó

Opublikowano

Witam, posiadam sporo haseł ok. 5000 do rozkodowania, są one kodowane w sha1, tylko nie mówcie, że się nie da. Za przydatne programy/informacje nagradzam +

 

Najlepiej próbuj HashCat'em. Ewentualnie szukaj "decrypterów" online (porównujących twoje, z tymi w ich bazach).

9obpmnjr.png

Opublikowano
http://www.md5decrypter.co.uk/sha1-decrypt.aspx

 

Na tej stronie masowo możesz dodawać hasła w SHA1. : - )

iz857a.png
Jak odpowiadasz mi na posta użyj proszę @tsdek - szybciej ogarnę.

Moje poradniki(ANDROID):

 

 

Moje poradniki(Programowanie stron):

 

 


 

 

Opublikowano

sha1 jest to rodzaj hashowania, a nie szyfrowania. Hashowanie jest to proces mieszania tak, że nie ma możliwości przywrócenia stanu początkowego.

 

Jedynymi sposobami jest metoda brute-force, użycie słownika, bądź próba znalezienia hasha w ogólnodostępnych bazach

 

 

Trzy najlepsze strony:
http://www.hash-database.net/ (md5, sha1, sha224, sha256, sha384, sha512)

http://anqel.pl/narzedzia/md5/md5search.php (md5)

http://www.md5decrypter.co.uk/sha1-decrypt.aspx (sha1, md5, ntml)

 

 

 

Dodatkowo szansa, że odnajdziesz rozwiązanie jest nikła, gdyż większość programistów (ci lepsi?) dodają dodatkowo tzw. sól. Wydłuża ona źródłowy ciąg sprawiając, że hasła są niesłownikowe, a liczba znaków wykracza poza możliwości brute-forc-owania.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...