Skocz do zawartości
  • wpisy
    3
  • komentarzy
    11
  • wyświetleń
    796

Czy człowiek założy w przyszłości bazę na księżycu?

604 wyświetleń

 

Siemanko. Dzisiaj wrzucam Wam filmik, dotyczący szans na założenie przez człowieka bazy na księżycu. Co o tym sądzicie? Człowiek jest w stanie tego dokonać w najbliższej dekadzie? 1 komentarz


Rekomendowane komentarze

Dekadzie? Wątpliwa sprawa. Nie chce oczywiście podważać umiejętności ludzkości, ale dochodzę do wniosku, mając świadomość, jak wielkie są koszta proliferacji kosmosu, na pewno nie nastąpi to w bliskim nam czasie, obawiam się też, że parę pokoleń do przodu, również się tego nie doczeka. Robić z tego science fiction, też nie chce, ale zastanówmy się nad realizacją tego.

Transport ludzi, paliwa, zbadanie dokładne terenu na księżycu, OGROMNE ilości $, liczone w miliardach, setki niepowodzeń ( które jak dobrze wiemy demotywują), chęć całego świata do tego przedsięwzięcia, poszczególna jednostka, kraj, czy ludzie o niewyobrażalnych pieniądzach, nie będą w stanie sami tego zrealizować, opinia publiczna, która jest nam wszystkim znana, będą za i przeciw, co będzie rodziło konflikty i dalej się to będzie przesuwać. Zadajmy sobie pytanie, czy ludzkość jest w ogóle gotowa na coś takiego, i czy inwestycja w takie unowocześnienie jest opłacalna, i czy jesteśmy, jako ludzie mieszkający tutaj na Ziemi, w stanie sobie na to pozwolić. Może warto, nie w Księżyc, a w Naszą planetę zainwestować? Może warto o nią bardziej zabiegać i nie skreślać jej, na przyszłą cezurę czasową, może warto też "zejść na Ziemie"? ? w każdym razie, trzymam kciuki, aby to kiedyś miało miejsce, oraz trochę to smutne, że tego nie doczekamy, a jeżeli tak, to sam bardzo chętnie wypije piwo w barze "Pod rozświetlonym Księżycem" ?

Link do komentarza
Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...