Skocz do zawartości
  • wpisy
    3
  • komentarzy
    11
  • wyświetleń
    796

Jak naprawdę będzie wyglądać świat w 2077 roku?

899 wyświetleń

 

Trzeba przyznać, że chłop nagrał całkiem ciekawy materiał ? Z kilkoma rzeczami można by się kłócić, ale generalnie całkiem ciekawe wizje. Np. te miasta przyszłości, wydają się być aż zbyt sielankowe, bo znając naturę człowieka, to nie wiem czy jest w stanie stworzyć taki świat przyszłości. Świat bez śmieci? Aż nie chce się wierzyć ?5 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Jak patrzę na tę miasta to jest prawdopodobne, że człowiek jest w stanie stworzyć takie miasto. Ale wątpię, żeby nastalo to w 2077 roku. Film bardzo dobry i teraz przez niego mam rozkmine jak tak na serio może być. Pozdrawiam. ?

Link do komentarza

Hm, myślę, że musiałaby zmienić się całkowicie nasza mentalność, żeby takie miasta mogły powstać. Aktualnie mamy problem z tym, żeby śmiecić segregować XD Ale z drugiej strony budowa takich miast szłaby odgórnie, więc kurcze ciekawy temat ? ale w sumie myślę, że koło tego 2077 to już jakieś pierwsze budowle w podobnym stylu mogą powstać. Może nie będą to całe miasta, ale pojedyncze budynki na pewno. No chyba, że tak jak pisałem wyżej - polecimy w klimat cyberpunka - oby nie. 

Link do komentarza

Moim zdaniem takie miasta powstaną, ale tylko w najbogatszych i najbardziej rozwiniętych państwach świata. W Polsce prędko takie budowle nie powstaną z tak rozwiniętą technologią, zwłaszcza, że specjalnie bogatym krajem nie jesteśmy. Wizja świata w roku 2077 jest odważna, wszak w obecnym czasie pojawiają się wątpliwości jak i czy w ogóle życie ludzkie będzie istniało jeszcze przez kolejny wiek. Obecnie mamy problem z segregacją, zanieczyszczeniem atmosfery oraz zmianami klimatycznymi, które mogą doprowadzić między innymi do masowego przesiedlania się ludności, co może skutkować wojną światową.

Świat teraz musi przejść rewolucję oraz działać na rzecz zatrzymania zmian klimatycznych. Aby tego dokonać, dużo światowych mocarstw musiałoby w tym momencie zacząć ze sobą współpracować, ale niestety tak się nie dzieje, a zamiast tego walczą ze sobą na scenach politycznych.

Wizja świata w roku 2077 jest niewątpliwie ciekawa, ale z obecnego punktu widzenia, jeśli nie zaczniemy działać przeciwko ociepleniu się klimatu, wizja ta nie będzie miała prawa bytu w większości miejsc na Ziemi ze względu na nieodpowiadające warunki do budowy takich konstrukcji.

Link do komentarza
Dnia 9.09.2019 o 07:40, dominik101204 napisał:

W prawdzie to ciężko ocenić co będzie w 2077. Tak naprawdę to przez ten czas może się wszystko wydarzyć. Może byc tak ze nawet nie będzie juz świata w tym roku

Hm, myślę, że naprawdę musielibyśmy się postarać, żeby do tego czasu unicestwić się... Choć nie jest to wykluczone. Postęp technologiczny będzie towarzyszył nam zawsze. Niby teraz wszystko szybciej i dynamicznej się rozwija, ale człowiek też ma swoje limity (np. przyswajania wiedzy). Bez sztucznej inteligencji i tak jakiegoś gwałtownego kroku już raczej nie zrobimy. 

Link do komentarza
Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...