Skocz do zawartości
  • wpis
    1
  • komentarzy
    4
  • wyświetleń
    2 361

Moherstwo – plaga XXI wieku.

667 wyświetleń

Moherstwo – plaga XXI wieku.

 

Witam wszystkich zgromadzonych, dziękuję Wam za tak liczne przybycie. W dzisiejszym artykule omówimy sobie szczegółowo moherowe berety. Zapraszam.
Na samym początku omówmimy pochodzenie nazwy moher.

W tym miejscu mógłbym sprzedać Wam jakąś lipną bajeczkę opowiadającą o tym, że słowo to ma swoje początki w Starożytnym Rzymie, że pochodzi od słowa moherus maximus, oznaczającego pobłażliwą babcię, ale to byłoby zbyt ciekawe, więc ograniczę się do suchych faktów, które można znaleźć na internecie w mniej niż trzy minuty.

 

Z definicji wiemy, że mianem moherowych beretów określamy osoby w starszym wieku, głoszące konserwatorsko-nacjonalistyczne poglądy, osoby często nietolerancyjne, religijne do bólu, wyznawczynie Tadka Rydzyka, wiecie, tego z Torunia, co Radio Maryja prowadzi – swoją drogą mam dla Was świetny żart: czym się różni ptak od radia? Ptak ma dziób, a radio MaRyja! *w tym miejscu się śmiejecie.* 

 

Poniżej znajdziecie zdjęcię opisywanych w artykule istot:

 

ZuBFGSu

 

W celu lepszego zobrazowania wizerunku opisywanych osobników zastosowałem widelec, którego zadaniem jest wskazać charakterystyczne cechy wyżej wymienionych postaci, tj. beret.

 

A skoro już o berecie mowa... Mohery noszą przeważnie berety zrobione z moheru (materiał) i stąd wzięła się właśnie nazwa ich gatunku! Fascynujące, nieprawdaż?

 

Co ciekawe, pierwsze użycie nazwy Moherowy Beret miało miejsce w 2004 roku (15 lat temu; czyli 5478 dni temu) i miało to miejsce na łamach prestiżowej wówczas gazety "Rzeczypospolita".

 

Cechy charakterystyczne.

Zapewne wiele razy słyszeliście w szkółce, aby nie generalizować, ale w tym przypadku można. Badania niezależnych, amerykańskich naukowców [100% legit] dowodzą, że aż 90% przypadków moherstwa jest identiko względem siebie. 

 

Z najpopularniejszych cech możemy wymienić m.in.:

 

∆ Stereotypowa przedstawicielka ma skończone 720 miesięcy;

∆ Przeważający, niemal stuprocentowy, udział płci pięknej;

∆ Obecność charakterystycznego beretu, często z antenką pozwalającą odbierać Radio Maryja z dalszych odległości;

∆ Wieczne choroby i bolące nogi;

∆ Zajmowanie miejsc siedzących w autobusach dla swoich zmęczonych wózków;

∆ Świątek, piątek czy niedziela – znajdziemy je w kościele;

∆ Wbudowany system osiedlowego monitoringu i roznoszenia ploteczek z całego miasta.

 

Ponadto należy nadmienić iż w okresie letnim zamieniają beret na chustę, która przystrojona w kwieciste wzory skutecznie zmyla przypadkowych ludzi, którzy nieświadomi ignorują czerwone plamki na materiale, wyrażające agresywny i nieprzyjacielski stosunek do nieznajomych młodszych o co najmniej 5 lat (a o 50 szczególnie) i przez to narażają się na atak z zaskoczenia, polegający w głównej mierze na kazaniu bądź bojczeniu, bądź wyzwiskach, bądź pluciu śliną, jadem czy czym tam wolą.

 

Jak się bronić?

Niestety, Chuck Norris ani Bruce Lee to ja nie jestem, więc nie sprzedam Wam skutecznej metody na obronę. Psyklo mi :( 

 
 

Myślę, że to na tyle, bowiem w założeniu miał być to krótki artykuł, więc taki też jest. W następnym wpisie na blogu Wysublimowane spojrzenie na fakt, że planeta Ziemia jest fikuśnym trójkątem ubranym w czerwony beret zerwany z głowy mohera, który opuszczał kościółek po niedzielnej mszy pociśniemy bekę z globoziemców/płaskoziemców, ciao!

 4 komentarze


Rekomendowane komentarze

Napisano (edytowany)

Dostałem 2 samochody od bezdomnego :4_joy:

Edytowano przez Lujekk
Link do komentarza
Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...