Skocz do zawartości

Ciekawe fakty ze świata

  • wpis
    1
  • komentarzy
    5
  • wyświetleń
    2 920

Ciekawostki o Japonii

21 362 wyświetleń

Rewelacyjny zbiór nowin o Cesarstwie Japonii, który zaskoczy wszystkich osób. Ten niesłychany region umie zdziwić na każdym kroku, a przebywający tam ludzie są wyjątkowo pogodni. Kreatywność mieszkańców Japonii i specyficzna atmosfera to coś co eksponuje tę ojczyznę na świecie.
Na tym obszarze funkcjonuje wiele ciekawych norm rozporządzających. Dla ilustracji, prawdopodobnie mogłeś nie wiedzieć, że każda jednostka pracująca w tym kraju ma konstytucyjnie zapewnioną sjestę przy wykonywania obowiązków. Do 2015 r. zabroniony był taniec w godzinach wieczornych - z pewnością to nie jest rejon dla lubiących taniec.

Japonia ciekawostki - czy one Ciebie zaskakują?

Co więcej, w Japonii można nabyć dość niespotykanego kawona o profilu kwadratu i serducha. Nie jest to jednak tania sprzedaż, pojedyncza jednostka tego arbuza wymaga nakładu nawet 145 dolarów. Kolejną ciekawą nowiną jest histeria Japończyków przed numerem cztery. Nie uwielbia jej żaden człowiek i stroni się jej ogólnie na każdym kroku. Jeżeli możliwe było skasowanie tego numeru, bez wątpienia zostałoby to zrobione. Wszystko spętane jest ze słowną wymową tej cyfry - oznacza ona odejście na wieki. Czwórek z reguły braknie w numerze telefonu, domostwa, czy w hotelach. Zdarza się nawet nie pojawia takie piętro we wskazanym wieżowcu, czy hotelu.
Ostatnią wartą odnotowania ciekawostką o Japonii są opóźnienia pociągów. Przeciętnie trwają one tylko siedemnaście sekund. Coś nie mające miejsca u nas w kraju.5 komentarzy


Rekomendowane komentarze

dodaj że około 600 polaków mieszka w Japonii

Zielone światło nazywa się „blue”.

 

 

http://poznajnieznane.pl/ciekawostki-2/ciekawostki-panstwa-3/japonia-ciekawostki/

 

Link do komentarza

ADFUN DISCORD dwoje zgranych właścicieli dążących do stworzenia jak najprzyjaźniejszego community. Serwer powstał 9 lipca 2018, a my już po 10-ciu dniach osiągnęliśmy próg ponad 100 członków!

Co znajdziesz na serwerze?

- Serwer niezwykłej jakości dla każdego,
- Eventy z wielkimi nagrodami,
- Szybko działającą i pomocną administrację,
- Miłą atmosferę,
- Regularne streamy, na których możesz razem z nami zagrać w gry,
- Forum, na którym rozmawiamy o każdej grze,
- Przyjazne BOTy, w tym autorskiego!


!!! Nasz serwer oferuje prywatne kanały głosowe i tekstowe, na których możesz w spokoju porozmawiać ze swoimi znajomymi!


LINK:  https://discord.gg/XycpFQE

Link do komentarza
Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...