Skocz do zawartości

Wiadomości z świata

  • wpis
    1
  • komentarz
    1
  • wyświetleń
    2 384

[Artykuł]Zagraża nam III wojna światowa?

1 410 wyświetleń

E7Kp6rQ.png

 

 

 

 

 

Każdy na świecie wie co się dzieje aktualnie na Ukrainie. Sytuacja z dnia na dzień wygląda coraz gorzej a starcia nadal trwają. Nie możemy tutaj niczego szczególnego więcej powiedzieć. Stwierdziłem że warto nawet takie poglądy na aktualną sytuację rozpocząć. To może tak od początku. Na Ukrainie kilkanaście miesięcy temu po tym jak prezydent Ukrainy został oskarżony. Większa grupa z Ukrainy chciała obalić fałszywego prezydenta który jak media podawały "prał brudne pieniądze" chodzi tutaj o to że miał wiele nielegalnych układów a jego podwładni nie mieli pieniędzy gdy ten w domu posiadał własne ZOO i sto parę samochodów (klasycznych samochodów) ale nie chodzi tutaj o zaglądanie komuś w życie. Przez tą sytuację wybuchła wojna domowa gdzie trwały zamieszki na Majdanie. Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz sam postanowił odejść ze swojej służby i przysłowiowo zwiać w ręce Rosyjskiej Administracji. Tak też się stało. Aktualnym prezydentem Ukrainy jest Petro Poroszenko. Jego majątek liczy ponad 1,mld dolarów. Od tamtej pory zaczęły się starcia z Rosją. Znany wszystkim Vladimir Putin dowódca państwa Rosyjskiego postanowił zaangażować się bardziej w ten kryzys Ukrainy gdy nie posiadali prezydenta jak i trwały przez ten czas zamieszki. Vladimir Putin ciągle chce opanować ziemię Ukrainy. Na początku zależało mu tylko na Kijowie, ale teraz zależy mu na całej Ukrainie strasznie szybko dąży do swojego celu. Interesujące jest to że Vladimir Putin został poinformowany o nie jednym spotkaniu na którym się stawił ale po prostu nie dało się z nim rozmawiać. Kanclerz Niemiec stwierdziła że V. Putin jest po prostu nie poczytalny ma swój świat gdzie dąży do odzyskania Ukrainy, a być może rozpętania III wojny światowej - nikt tego nie wie. Sam wiele razy zadaje sobie to pytanie czy prezydent Rosji jest zdatny to rozpoczęcia III wojny światowej czy jest na tyle bezmyślny by rozpętać wojnę. Dnia wczorajszego dostaliśmy informację ze swojego źródła (google.pl).

 

 

 

 

 

 

Barack Obama
- prezydent USA poinformował że jego rząd przyłączył się do działania Unii Europejskiej. Stoją za działaniami murem. Nowe sankcje przeciwko Rosji zostaną przedstawione w piątek. Sankcje obejmują sektor finansowy, energetyczny i obrony. Obama podkreśla w piśmie że wyżej podane sankcje zaczną izolować politykę Rosji i ponoszone koszty przez Rosję. Głównie ważne zadania Vladimir Putina i jego członków. Jeżeli prezydent Rosji przyjmie zaproszenie od prezydenta USA to sankcje zostaną cofnięte. Chodzi tutaj o to by Rosja wycofała swoje działania wobec Ukrainy. W przeciwnym razie sankcje będą się powielać. Decyzja należy do Vladimira Putina. W piątek w życie wejdą sankcje.

 

 

 

 

 

Sankcje najbardziej uderzyła w pięć najwięcej znaczących firm dla Rosji:

 

 

 

 

Władze USA wprowadzają nowe sankcje wymierzone w Rosję. Blokują one aktywa pięciu rosyjskich firm zbrojeniowych. Uderzają również w największe rosyjskie przedsiębiorstwa takie jak Gazprom Bank, WTB (VTB) czy Sbierbank - największą rosyjską instytucję finansową. Na decyzję tę zareagował już Władimir Putin

 

 

 

 

 

Jak odpowiada Vladimir Putin na nowe sankcje wymierzone w Rosję?:

 

 

 

 

Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił, że ten ruch ze strony władz Stanów Zjednoczonych jest wymierzony w "zakłócanie pokoju na Ukrainie". Dodał, że jeśli Moskwa podejmie kroki odwetowe, to tylko po to, by zapewnić lepsze warunki swoim producentom.

 

 

 

 

Putin oświadczył, że sankcje jako element polityki zagranicznej jeszcze nigdy nie przyniosły oczekiwanych skutków. Nowe sankcje UE na Rosję wyglądają "dość dziwnie" wobec rozpoczętego na Ukrainie procesu pokojowego - dodał.

 

 

 

 

To kolejne sankcje ze strony władz USA. 29 lipca Stany Zjednoczone po raz kolejny rozszerzyły sankcje wobec Rosji w sektorach energetyki, finansów i zbrojeń w Rosji. Na liście znalazły się: WTB (VTB), zależny od niego Bank Moskwy i Rosyjski Bank Rolny (Rossielchozbank) - pierwszy pożyczkodawca w rolnictwie. Na amerykańskiej czarnej liście znalazły się wtedy niemal wszystkie największe rosyjskie banki, z udziałem państwa powyżej 50 proc. (z wyjątkiem Sbierbanku). Obywatelom i firmom USA zabroniono zawierania z nimi transakcji dotyczących papierów dłużnych, których zapadalność przekracza 90 dni, oraz transakcji dotyczących nowych aktywów.

 

 

 

 

 

Co Wy o tym dokładnie sądzicie? Nawet Barroso krytykuje Rosję.

 

 

 

 

Rosjanie wspierają separatystów wysyłając regularną armię i chcą ofiar w tym konflikcie.

 

 

Źródła:

 

 

 

www.google.pl1 komentarz


Rekomendowane komentarze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...