Skocz do zawartości

Blog Teemoska

  • wpisy
    2
  • komentarzy
    18
  • wyświetleń
    1 524

Karty illuminati.

1 443 wyświetleń

Nie dawno (Albo i dawno :v) Pojawił się blog o illuminati - że spiskowcy i ok

wszystko to wiemy.

Zakładam tego bloga bo chcę wam opisać pareset kart do gry stworzonej w 1995r. Przez Steve'a Jacksona

Parę słów dla zielonych‘Illuminati’ to gra RPG wydana w 1995 roku, gdzie każdy gracz przyjmuje rolę jednego z tajemnych stowarzyszeń (np. Illuminatów), dążąc do opanowania świata. Służą nam do tego karty, przedstawiające różnego rodzaju kataklizmy, rządowe działania, osoby itp. Każdą kartę cech*je ‘komiczny’ opis oraz dodatkowo dane (power, resistance...).Ciekawym jest fakt, że podczas procesu powstawania gry CIA wtargnęło do biura Jacksona konfiskując jego sprzęt (komputery, dyski twarde).Instrukcja do gry zaczyna się słowami: Maybe illuminati are behind this game... They must be—they are, by definition, behind everything.

a więc, przejdźmy do sedna :)

1.990b32c0e5df.jpg Albino Alligators.

Doczytałem się na jakimś forum/blogu (Nie pamiętam już) o jakimś filmie chyba o takim samym tytule gdzie normalne krokodylki zwabiały ludzi za pomocą przynęty - aligatora albinosa.

Według mnie, aligatory albinosy to zmutowane przez różne labolatoria itp. gady które są po prostu bardzo słabe i używane jako "Myszy laboratoryjne". Karta ta NARAZIE Nie udowadnia za wiele, ale może kiedyś...... ?

 

 

2.1cd2121d4e56.jpgAl Gore.

Al Gore jest politykiem Ju Es And Aj. Na tej karcie tuli drzewo z podejrzanym uśmieszkiem łotrzyka.Otóż drodzy państwo, pod koniec lat 90. Al Gore wyskoczył z pomysłem ‘kyoto protocol’-protokół mówiący o redukcji emisji gazów.

Nasz drogi Al przyczynił się także do rozszerzania paniki o globalnym ociepleniu. A to po wydaniu gry...Zbieg okoliczności?

 

3.244c565c8790.jpgAntitrust Legislation.

"New World Order" - Przez illuminatów bardzo często używany zwrot.Krążą plotki że illuminati już dawno przejmowali cały rynek. Na karcie młot miażdży jakiś budynek - fabrykę/Przedsiębiorstwo.

Moim zdaniem jest to po prostu zwrot do zawodowego niszczenia konkurencji którą illuminati mają oczywiście "Na strzała".

 

4.3aa506bb157d.jpgBackslash

Na karcie widnieje czarny człowiek zmieszany z błotem. Zaskakująco mocno przypomina dzisiejszego Prezydenta Ameryki Barracka Obamę który również nie cieszy się dużym poparciem za wywoływanie wojen, szpiegowanie ludzi.

 

5.1b2d83142f98.jpgBank Merger.

Łączenie banków. Gdzieś słyszałem że ameryka miała jakiś pomysł z łączeniem właśnie... banków...

*Nic więcej nie powiem, nie mam pojęcia czego może to dotyczyć*

 

6.c8da333e39d2.jpgBill Clinton.

Znacie go? Tego miłego pana? Jeśli nie to obczajcie sobie aferę z Moniką Levinsky z końca 1995 roku (Afera po wydaniu kart.)

Na karcie rzucają się w oczy dwie rzeczy: Smycz którą ma na szyi oraz... moneta. Bill miał skłonność do zabaw erotycznych - lubił chodzić na dziwki. Smycz może nam się kojarzyć z zabawami erotycznymi oraz z kontrolą człowieka...?

 

7.570e5aea4890.jpgBimbo at eleven.

karta mówi, że użycie tej karty w grze zniszczy jednego przedstawicieli płci męskiej. Atak musi zostać przeprowadzony przez media....

"ZNISZCZY PRZEDSTAWICIELA PŁCI MĘSKIEJ, ATAK PRZEPROWADZONY PRZEZ MEDIA"

ta karta jest po Billu clintonie, co ciekawe media zniszczyły doszczętnie jego kariere.

 

 

 

8.2609226c67d8.jpgCar Bomb

Rejestracja: 1NWO = First New World Order.

Karta odnosi się chyba do samochodu bomby w NYC - Times square.

 

 

9.b501541ab0fa.jpg

Karta mówi: światowy handel rośnie! Każdy jest bogaty i szczęśliwy!

 

Chicken in every pot: słowa użyte pierwszy raz przez króla francji, Henia IV, mówiącego o tym, że w jego kraju nie pozwoli aby kmiecie byli tak głodni, obiecując im kurę każdej niedzieli.

 

Czyż nie jest tak, że w dzisiejszych czasach każdy może mieć co chce? Wystarczy iść do banku i spytać o małą pożyczkę (przynajmniej tak to na zachodzie funkcjonuje). Z doświadczenia wiem, że taką pożyczkę dłuuugo się spłaca.

 

 

 

10.6ee590d81b71.jpgComet Hail-Bob

Odnośnik do komety Hail-Bopp’a. Odwiedziła nas w roku 1995 a była widzialna na niebie do 1997. Kiedyś uważana za omen, zwiastun czegoś złego.

Amatorski astronom po obserwacji komety stwierdził, że widzi statek kosmiczny podążający za kometą, podając tę wiadomość do lokalnego radia. Po tej wiadomości, w 1997 roku, przywódca kultu Heavens Gate, wraz z 38 innymi członkami zgrupowania popełnili samobójstwo. Karta mówi ‘the group went a little overboard in their newfound adoration, and they no longer with us’. 2 lata przed tragedią…

 

 

11.1152210fdbfb.jpgCombined Disasters

Ludzie mówili że te karty nawiązują do sierpnia 2012 roku - akurat na olimpiadę (Koszulki w kolorach kół olimpijskich)Lecz jednak nie - Zegar na obrazku pochodzi z wieży Wako, Tokyo. Wieża nie została zniszczona, ale słowo ‘combined disaster’ od razu nasuwa mi myśli o tsunami i trzęsieniu ziemi, które jak by nie patrzeć, Japonię troszkę zniszczyły...

 

 

Dzięki za uwagę, kolejny wpis już wkrótce :)15 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Napis "Coca-Cola" w lustrzanym odbiciu to "No Mohamed, no mekka". Ikona Google Chrome przypomina 3 x 6. Kreski oddzielające kolory + kółko, wyglądają jak 6. 

 

Blog fajny, czekam na więcej. ;)

Link do komentarza

"Al gore to polityk z Ju Es and Aj. Na karcie widnieje tulący się w drzewo z dziwnym uśmiechem..." zmieniłbyś przynajmniej trochę a nie tylko kopiujesz niektóre opisy 

Link do komentarza

poszukaj informacji i napisz własną treść a nie kopiujesz wszystko. takie blogi mogą zainteresować tylko treść musi być ciekawa. Sam się zainteresowałem illuminati po przeczytaniu pewnego bloga.

Link do komentarza
Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...