Skocz do zawartości

Kenłejowskie pogaduchy

  • wpis
    1
  • komentarzy
    14
  • wyświetleń
    2 685

Landkreuzer P-1000 Ratte - Nazolskie urwanie głowy.


Comparison_of_Landkreuzer_P_1000_Ratte%2C_Maus_and_Tiger_tanks.png

Ratte to największy czołg świata.

Można by powiedzieć że następny wymysł Hitlera ale nie.

Ratte był nie do powstrzymania co pokazuje obrazek wyżej. Widzicie tą małą kropkę obok ratte? tak to człowiek.

Drugi największy czołg świata Maus był przy nim jak kropeczka a sam Ratte miał tyle broni że bomba atomowa przy nim wymięka.

2 działa kalibru 280mm (były też w pancernikach typu Scharnhorst) pojedyncze działo 128 mm, osiem działek przeciwlotniczych Flak-38 kalibru 20mm i dwa karabiny maszynowe 15mm. Po każdej stronie czołgu były 3 gąsienice o szerokości 1,2 metra. Napędzały go 2 silniki 24 cylindrowe MAN V12Z32/44 o mocy 8500 KM.

 

W planach był także jeszcze większy projekt Landkreuzer P1500 Monster , również zarzucony we wczesnej fazie. Miała to być samobieżna wersja działa Schwerer Gustaw (znanego także jako Dora) wyposażonego w armatę kalibru 800 mm.

Ze względu na olbrzymią masę i wielkość "Szczura", nie było możliwości praktycznego zastosowania tego typu czołgu – jego ciężar uniemożliwiałby pokonanie jakiegokolwiek mostu czy drogi, wielkość narażałaby na ataki lotnicze i Miny, zaś w czasie operacji ofensywnych i podczas odwrotu byłby zbyt wolny. Jedynym możliwym wariantem użycia pojazdu byłoby wykorzystanie go jako ruchomej baterii nadbrzeżnej. Pojazd miałby poruszać się wzdłuż wybrzeża po specjalnie zbudowanym trakcie i zwalczać okręty przeciwnika, jednak w tej roli także byłby narażony na ataki lotnicze i miałby nikłe szanse w pojedynkach artyleryjskich z licznymi, uzbrojonymi w ciężkie działa okrętami przeciwnika.

 

Na koniec

Dane

Załoga Co najmniej 20 osób

Długość kadłuba 35m

Szerokość 14m

Wysokość 11m

Masa 1000t

Prędkość - 13 km/h

14 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Canna.

Opublikowano

Ratte to największy czołg świata.

 

Nie był największym czołgiem, bo nawet nie istniał.

Budowę czołgu rozpoczęto, ale nigdy jej nie dokończono

Canna.

Opublikowano

kurwa skończycie w końcu kogo obchodzą helikoptery

...

Może kogoś obchodzą, nikt Ci nie każe wbijać ^^.

Pozdro luj miłe w chuj.

190475378597218903438

Opublikowano

Pisanie o niedokończonych projektach ...

 

Ja mogę zrobić plan na czołg wielkości oceanu dla 1000 osób tylko kogo to obchodzi skoro za tyle materiałów na wykorzystanie tego można byłoby zrobić wiele mniejszych które by go rozwaliły.

Canna.

Opublikowano

Pisanie o niedokończonych projektach ...

 

Ja mogę zrobić plan na czołg wielkości oceanu dla 1000 osób tylko kogo to obchodzi skoro za tyle materiałów na wykorzystanie tego można byłoby zrobić wiele mniejszych które by go rozwaliły.

Too late, już dawno taki zaprojektowałem i zbudwoałem.

Kappa.

Kenwayuch

Opublikowano

Won jak się nie podoba. podczas oczekiwania na skończenie transferów w fifie musiałem coś porobić ;-;

Kenwayuch

Opublikowano

Ratte to największy czołg świata.

 

Nie był największym czołgiem, bo nawet nie istniał.

Budowę czołgu rozpoczęto, ale nigdy jej nie dokończono

To chyba powinno oznaczać że istniał w połowie?

Canna.

Opublikowano

To chyba powinno oznaczać że istniał w połowie?

Równie dobrze z tego zdania może wynikać, że zbudowali połowę i nagle wybuchł. Nie ma udokumentowanych dowódów, że kiedykolwiek istniał.

Budowę czołgu rozpoczęto, ale nigdy jej nie dokończono

 

A teraz pytanie, czemu nie dokończono?

DiabloXPL

Opublikowano

Równie dobrze z tego zdania może wynikać, że zbudowali połowę i nagle wybuchł. Nie ma udokumentowanych dowódów, że kiedykolwiek istniał.

Budowę czołgu rozpoczęto, ale nigdy jej nie dokończono

 

A teraz pytanie, czemu nie dokończono?

Bo wojna była juz prawie skonczona i alianci trzymali 3 rzeszę za jaja ?

Canna.

Opublikowano

Bo wojna była juz prawie skonczona i alianci trzymali 3 rzeszę za jaja ?

A skąd wiesz, ze był on "budowany" pod koniec wojny?

Andre13

Opublikowano

Największym czołgiem jest Maus. A te 280mm z pancernika to nie wypał bo ładowanie po kilka minut, bo wątpię a mieli taki szybki, automatyczny system załadunku.

Kenwayuch

Opublikowano

Największym czołgiem jest Maus. A te 280mm z pancernika to nie wypał bo ładowanie po kilka minut, bo wątpię a mieli taki szybki, automatyczny system załadunku.

280mm miało długie ładowanie bo mogło.Tam było wiele innych broni.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...