Skocz do zawartości

Gudino - Prasa

  • wpis
    1
  • komentarzy
    7
  • wyświetleń
    1 512

Czarnobyl – Чернобыль „Miasto Upadłych” ?


czarnobyl.png

Wielu z was zna pewnie słowo Czarnobyl (ukr. Чорнобиль, ros. Чернобыль), opuszczone od 1986 roku, miasto upadłych ? Nie, nie mogę tak tego nazwać, miasto widmo? strachu? Wszystkie te wyrażenia mogą być opisem wyglądu tego miasta.

 

Co do tego doprowadziło ?

1986 roku w czwartym bloku reaktora w wyniku przegrzania, nastąpił wybuch co doprowadziło do pożaru jak i do rozprzestrzenienia się substancji promieniotwórczych, niecałe 20-30 sekund po tym jak została uruchomiona procedura awaryjna przyniosła ona odwrotne skutki niż zamierzano. Obszar od 125 000 do 146 000 km został skażony, przesiedlono jak i ewakuowano ponad 350 000 osób.

 

Chciałbym przytoczyć bardzo ciekawe artykuły video w wykonaniu Tube Raiders Miłego oglądania

 

&

 

Jeżeli macie ochotę odwiedzić Czarnobyl to wcale nie jest taka tania suma, koszt to około 600-800 zł za dzień. Wszystkich maniaków „nie zapraszam” do odwiedzenia tego miejsca. Dodając osobiście pragnę tm pojechać w niedalekiej przyszłości.

 

Pytanie dla was.

A wy jak wyobrażacie sobie czarnobyl za parę lat ?

 

Zakaz Kopiowania bez podania żródła www.gudino.pl

7 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Kenway.

Opublikowano

Było na tym forum takich blogów już 29372190372984623981246231983646

RADTOR

Opublikowano

Czarnobyl to była elektrownia. Powinno być Prypeć.

Canna.

Opublikowano

Prypeć to miasto oddalone o około 30 km od Czarnobyla w którym była owa elektrownia ;)

A i dodam , że życie tam nie będzie możliwe przez najbliższe pare set lat także widzę je tak jak teraz , tylko , że jeszcze bardziej zarośnięte i rozgrabione.

Gość Merceddes

Opublikowano

Parę set lat? Około 20 tysięcy ;____;

Omek

Opublikowano

Słabe pojęcie. Niedaleko Prypeci mieszka sobie rodzinka, która postanowiła pozostać na starych śmieciach :)

Wiedzie im się bardzo dobrze. Na necie jest nawet z nimi wywiad 

Cad0s

Opublikowano

Tak to co piszecie to prawda, a ile osób chciało by tam pojechać ?

Landryncia

Opublikowano

Wbijaj na serwer minecraft 1.5.2 "Melanz.maxcraft.pl"

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...