Skocz do zawartości

TheMatrixenowy Blog

  • wpisy
    3
  • komentarzy
    45
  • wyświetleń
    4 183

Dlaczego Forum nie działa i co to jest DDos :)


Co to jest DDos ?

 

DDoS (ang. Distributed Denial of Service – rozproszona odmowa usługi) – atak na system komputerowy lub usługę sieciową w celu uniemożliwienia działania poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów, przeprowadzany równocześnie z wielu komputerów (np. zombie).

Atak DDoS jest odmianą ataku DoS polegającą na zaatakowaniu ofiary z wielu miejsc jednocześnie. Do przeprowadzenia ataku służą najczęściej komputery, nad którymi przejęto kontrolę przy użyciu specjalnego oprogramowania (różnego rodzaju tzw. boty i trojany). Na dany sygnał komputery zaczynają jednocześnie atakować system ofiary, zasypując go fałszywymi próbami skorzystania z usług, jakie oferuje. Dla każdego takiego wywołania atakowany komputer musi przydzielić pewne zasoby (pamięć, czas procesora, pasmo sieciowe), co przy bardzo dużej liczbie żądań prowadzi do wyczerpania dostępnych zasobów, a w efekcie do przerwy w działaniu lub nawet zawieszenia systemu.

 

Czyli po prostu zapychanie serwera zapytaniami.

 

Dlaczego Forum często wywala błąd ?

 

Ponieważ ataki są bardzo mocne i nie są wysyłane z jednego komputera.

 

Przykład Działania DDos'a :

 

424px-Stachledraht_DDos_Attack.svg.png

 

Wiedza zaczerpnięta z Wikipedii dla tych co nie wiedzą co się dzieje :)

31 komentarzy


Rekomendowane komentarze



Siera

Opublikowano

Forum stoi za CF, IP publicznie mimo wszystko dostępne, zamiast Atmana można było wziąć u dostawcy dającego firewall sprzętowy + rozłożyć ruch na dwa serwery.

 

Czekam gorąco na kolejne ddosy ;)

MeganFox

Opublikowano

on to napisał? On zrobił tak :

google ---> wikipedia co to jest DDoS

Wszedł

Skopiował informacje i wkleił na mpc ^^ Taki z niego "pomagacz"

Tak .

Opublikowano

Eeee chopaki to już wiemy czemu tak często serwery LoLa padają! nuuby ddosujo ze swojego peceta z komunii świętej #papieszgwauciłwszystkocopopadnie.

DDoS i jeden PC się troszkę gryzie ;_;

 

Prawdę mówiąc bardziej uśmiałem się z ludzi którzy próbują go wyśmiać samemu mało wiedząc :D

pysio2013

Opublikowano

zrobię ddos z komputera z procesorem 386 i o necie 56 kbs   też pewnie padnie forum te na wiele weekend'ów  :DDD

 

 

a te info to plagiat mógł coś napisać a tutaj metoda z szkoły pewnie  copy paste i zadowolony ze coś zrobił co on myśli 

 kompletna żenada 

widać po wieku z profilu ze nic by nie wymyślił prace do pewnie tez  tak robi 

 

 

 

Hahaha o kurwa  xD

 

Leże i się śmieje - to jest forum o cheatach, botach czy ABC informatyka ? Robicie sobie jaja z programowania i z tego forum, a może niedługo nauczymy odpalać gry i instalować rzeczy hmm...

 

 

A tak na poważnie to jest forum w którym wymagana jest podstawowa wiedza z informatyki, więc po co takie coś tłumaczyć ? Nie wiem, to jak by powiedzieć mechanikowi że opona jest z gumy...

pamiętaj aby odpalić grę trzeba włączyć komputer do prądu ale i też monitor\tv jak kto woli potem naciśnij przycisk od włączenia listy zasilającej przede wszystkim musi listwa byc podłączona do kontaktu

potem czekam aż się włączyć system i czekamy i czekamy i w końcu pokaże się takie fajne to i wybieramy takie coś z nazwo naszej gry i klikamy i czekamy aż się włączy 


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...