Skocz do zawartości
  • wpisy
    4
  • komentarzy
    15
  • wyświetleń
    3 175

#1 Kto? Kiedy? Jak?

542 wyświetleń

Cześć.

 

Wpis ten, jak również cały blog poświęcony będzie serwerowi, nad którym właśnie dziś rozpoczynam prace. Zacznę może od napisania czegoś o sobie tym, którzy nigdy się ze mną nie spotkali.

 

Na wstępie przepraszam za ubogość wizualną bloga, aczkolwiek edytor wizualny mi nie działa, mam niewyjaśnione problemy z javascriptem :)

 

Otóż mam na imię Przemek, od paru lat zajmuję się grzebaniem przy różnego rodzaju serwerach, próbując dawać graczom jak najwięcej rozrywki :) Postaram się przedstawić historię krainy, której budową mam zamiar się zająć.

 

O istnieniu słów kilka...

Nasz świat zwany Devasto, stworzył Bóg destrukcji- Chaos. Jak głoszą legendy, w jednej chwili dokonał tak wielkiego zniszczenia, że nieład zaczął układać się w dziwną, niemal paradoksalną całość. Całość ta nabierała kształtów i kolorów, aż do czasu, kiedy powstały z nieładu człowiek zapomniał o swym stworzycielu, a ten, w ramach zemsty, zaczął zsyłać na Devasto olbrzymie Monstra i Kamienie, których mocy nie potrafił okiełznać niemalże żaden człowiek. Żeby temu zaradzić, zaczęto otwierać szkoły walki, uczące dzieci tak, aby zakodować im w mózgach żądzę przygód i walkę o oczyszczenie krainy. W ten sposób powstałeś również Ty. Wyposażony jedynie w podstawowy ekwipunek musisz stanąć do walki z tysiącami krwiożerczych istot niepozwalających zwykłym śmiertelnikom choćby wyjść poza miasto. Czy starczy Ci odwagi, aby ruszyć przeciwko nim? Czy zdołasz znaleźć w sobie tyle ambicji, aby ponad wszystko postawić życie i dobrobyt innych? Czy będziesz starał się dążyć do perfekcji swego ciała i umysłu aby zdominować zło? Zobaczymy! :)

 

 

Początki?

Dość dawno, bo ze 3 lata temu, pierwszym większym, niezależnym serwerem przy którym pracowałem jeszcze jako świeżak, a już jako technik był metin5, dziś zapomniany, porzucony, słusznie zresztą :) To właśnie tam zacząłem szerzej zapoznawać się z plikami Metina, tam nauczyłem się pisać questy, pierwsze skrypty w pythonie i otwierać klienta mysql xD Później brałem udział w wielu projektach, jednak żaden nie był godny uwagi, zresztą- wiedzę miałem wtedy niezwykle małą, więc czego się można było spodziewać?

 

 

Dużo pracy...?

Ponad rok temu dołączyłem do projektu iMetina, przy którym tak naprawdę mogłem się wykazać. To tam poznałem społeczność Metina, poznałem skalę trudności i zaangażowania jakie trzeba włożyć w serwer, aby utrzymywać kontakt z każdym graczem, a także aby rozrywka nie miała końca i serwer nie stawał się nudny. Przez ten rok nauczyłem się masy rzeczy, musiałem zagłębiać się w programowanie, działanie aplikacji pod różnymi systemami, analizę plików i wiele dziedzin, które staram się wykorzystywać przy wprowadzaniu wszelakich nowinek do gry. Mam nadzieję, że projekt nad którym prace rozpoczynam nie okaże się klapą i, że wystarczy mi ambicji na pełne dopracowanie go :)

 

 

Kto?

Jak narazie pracować będę sam. Chcę stworzyć bazę pod serwer, a wymaga to olbrzymiego nakładu pracy, ale chcę mieć to na tyle uporządkowane, że wolałbym robić to wszystko sam. W późniejszych etapach być może postaram się rozpocząć z kimś współpracę.

 

 

Kiedy?

Myślę, że wersja finalna serwera ukaże się dopiero w drugiej połowie września bądź pierwszej października. Tak- to masa czasu, ale jak wspomniałem- masa pracy. Będę starał się tworzyć takie mini-blogi bądź video na temat serwera i tego, co na nim znajdziecie.

 

 

Jak?

Jeszcze nie wiem. Myślę, że będę szedł w kierunku mediuma, bo ani easy, ani hardy mnie nie kręcą, choć postaram się, żeby mimo statusu medium, nigdy nie zabrakło zajęć na serwerze! :)

 

 

 

Jeśli macie jakieś uwagi i zastrzeżenia- oczekuję komentarzy na temat tego, w jakim kierunku powinienem iść dalej, nad czym się skupić... :)

 

 

Pozdrawiam.5 komentarzy


Rekomendowane komentarze

pozostaje życzyć powodzenia ;) Też się brałem za serwer, zapierdzielałem od maja 2012 i chciałem odpalić 12-12-12, ale plan nie był skończony nawet w 10% :D Podziwiam Cię za wytrwałość, mi się osobiście powoli zaczyna to nudzić. No i nie popełniasz podstawowego błędu - pracując w ekipie jesteś zmuszony trzymać się terminów i ogólnie reguł. Pracując samemu to TY ustalasz zasady ;)

Link do komentarza
Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...