Skocz do zawartości

KrytykMPC

  • wpisy
    3
  • komentarzy
    55
  • wyświetleń
    3 072

Produkty z Biedronki, złe?! WTF?! wcale nie!


Odpowiedź do: http://www.mpcforum.pl/blog/2496/entry-2560-przemyslenie-1-supermarket-biedronka/

---

A więc tak... produkty z Biedronki nie są złe, lecz dlaczego niektóre są tak tanie? a dlatego iż czekolada Magnetic to czekolada Wawel tyle że pod inną nazwą, a wiadomo za firmę płacimy

cena w biedronce za czekoladę magnetic (wawel): 3.29 (jakoś tak)

cena czekolady wawel: 3.99

jak widać płacimy tylko za firmę, lecz producent i składniki te same.

 

idziemy dalej... sok Pysio to tak samo sok Pycholandia

koszt w biedronce pycholandii (pysio): 0,90 PLN

koszt Pysio: 1.20 PLN

 

Sok "Melly" owocowy, jest produkowany przez "Hortex" lecz też pod inną nazwą

cena "melly": 2.00 - 2.50

cena "hortex" - 3.29

 

produkty "nasze wędliny" (czy jakoś tak)

są produkowane przez Sokołów

---

 

To oznacza że płacimy około 20% ceny za nazwę produktu... warto patrzeć na tył etykiety niż na nazwę

"nie oceniaj książki po okładce"

21 komentarzy


Rekomendowane komentarze

D&G

Opublikowano

na o2 był ostatnio ten temat, dziwnym trafem nawet mieli podane produkty który ty wypisujesz ;)

Maximus™

Opublikowano

+ Mała Coca-Cola Oryginalna 0,99 gr a oryginalna prawie tyle samo litrów prawie 3-4 zł :3

Maka.Paka!

Opublikowano

Tyle że ja już to od jakiegoś czasu wiem, lubię patrzeć też na skład produktów :)

Maka.Paka!

Opublikowano

+ Mała Coca-Cola Oryginalna 0,99 gr a oryginalna prawie tyle samo litrów prawie 3-4 zł :3

Tylko nie wiem czy CocaCola ogólna produkuję też Cole Oryginał, nie piję takich rzeczy.

Endziu

Opublikowano

Nigdy nie kupuję wędliny gotowej, zawsze własnej roboty się je. A co produktów z biedronki, to jest to shit, ale tani shit który wszyscy kupują, bo nie mają wyboru.

@Edit nigdy nie kupię coli/napoju gazowanego z biedronki etc., które są produkowane pod tą sieć sklepów.

Maka.Paka!

Opublikowano

Nigdy nie kupuję wędliny gotowej, zawsze własnej roboty się je. A co produktów z biedronki, to jest to shit, ale tani shit który wszyscy kupują, bo nie mają wyboru.

@Edit nigdy nie kupię coli/napoju gazowanego z biedronki etc., które są produkowane pod tą sieć sklepów.

Nie rozumiem o co chodzi... założę się że sam jesz chleb ze sklepu chociaż ma też tyle tych kwasów itd..., coś do picia pewnie też kupujesz chyba że z kranu pijesz ale to wtedy w przyszłości kamienie będziesz mieć w żołądku

chriss903

Opublikowano

+ Mała Coca-Cola Oryginalna 0,99 gr a oryginalna prawie tyle samo litrów prawie 3-4 zł :3

W łeb sie jebnij, od razu w tej coli z biedry czuć podrobe

jutrojembekon

Opublikowano

Mnie osobiście średnio interesuje jakość tych produktów, rewelacji wprawdzie w Biedronkach nie ma, ale da się to zjeść i przede wszystkim jest to tanie.

squah :')

Opublikowano

W łeb sie jebnij, od razu w tej coli z biedry czuć podrobe

Tak, tak, tak. A jakby ci dali 2 Cole w kubkach to byś nie rozróżnił...

Ta "Cola Orginal" to w rzeczywistości Hoop Cola tylko pod inną nazwą, kiedyś z nudów poczytałem. W smaku takie same. Ogólnie w Biedronce (przynajmniej u mnie) leżą owoce, niektóre niezbyt świeże, wolę tam kupować napoje i art. typu szynki, sery. Niektórzy ludzie się tego wstydzą, że niby Biedronka to wiocha, nie ogarniam troszku tego, sklep jak każdy inny. Spośród takich sieciówek jak Kaufland, Tesco, PoloMarket, w Biedronce wydaje mi się najtaniej.

Maka.Paka!

Opublikowano

Tak, tak, tak. A jakby ci dali 2 Cole w kubkach to byś nie rozróżnił...

Ta "Cola Orginal" to w rzeczywistości Hoop Cola tylko pod inną nazwą, kiedyś z nudów poczytałem. W smaku takie same. Ogólnie w Biedronce (przynajmniej u mnie) leżą owoce, niektóre niezbyt świeże, wolę tam kupować napoje i art. typu szynki, sery. Niektórzy ludzie się tego wstydzą, że niby Biedronka to wiocha, nie ogarniam troszku tego, sklep jak każdy inny. Spośród takich sieciówek jak Kaufland, Tesco, PoloMarket, w Biedronce wydaje mi się najtaniej.

Właściwie jest moda "kupuję to co reklamują w telewizji" ale jeszcze są normalni ludzie :))

Endziu

Opublikowano

Nie rozumiem o co chodzi... założę się że sam jesz chleb ze sklepu chociaż ma też tyle tych kwasów itd..., coś do picia pewnie też kupujesz chyba że z kranu pijesz ale to wtedy w przyszłości kamienie będziesz mieć w żołądku

Ano piję kranówkę przepuszczoną przez specjalny filtr, który można dostać w każdym Euro rtv itd., na 3 osoby starcza na miesiąc jeden filtr za 35zł + trzeba kupić na początku dzbanek. BTW. Jeśli mam coś kupić to wolę drożej, ale w sklepiku osiedlowym lub sklepie typu lewiatan, polomarket lub arhelan, czyli w Polskich sklepach, a nie oddawać pieniądze ludziom, którzy nawet podatków u nas nie płacą...

matheeo1337

Opublikowano

Z wódką jest to samo chyba Żołądkowa jest tak produkowana że w biedronce jest tańsza i ma czarną zakrętkę, a w monopolu jest czerwona zakrętka xD

Lesteross

Opublikowano

Trzeba nie być polakiem albo być cholernie bogatym, żeby stwierdzić, że biedronka to wiocha.

 

Dodam od siebie, że często kupuje w biedronce, bo mam niedaleko od szkoły :D.

Gość Pan Szymek

Opublikowano

kilkadziesiąt groszy różnicy, serio?

elrond02

Opublikowano

Wiadomo, że wszędzie znajdzie się coś, co nie będzie komuś odpowiadało, ale bez przesady, w Biedronce też można znaleźć coś dobrego, trzeba tylko umieć szukać;) (i czytać:P)

Maka.Paka!

Opublikowano

kilkadziesiąt groszy różnicy, serio?

Multi-Miliarder się znalazł...

Patatajam2

Opublikowano

cena w biedronce za czekoladę magnetic (wawel): 3.29 (jakoś tak)
cena czekolady wawel: 3.99
jak widać płacimy tylko za firmę, lecz producent i składniki te same.

 

magnetic smakuje jak gówno

a wawel jak wybornie dobrana czekolada

a więc kurwa nie płacimy tylko za firmę, bo skład może mieć ten sam a czegoś za dużo/za mało albo kakao jakieś chujowe i jest gorsza kilkakrotnie czekolada... panie wiesz pan co pierdolisz?

JEBANYKOZAK

Opublikowano (edytowane)

Cola z biedronki to tak naprawde Hoop Cola :) Kiedys na spodzie butelki pisalo Hoop Cola ;D

Edytowane przez Wokoren™
Maka.Paka!

Opublikowano

cena w biedronce za czekoladę magnetic (wawel): 3.29 (jakoś tak)

cena czekolady wawel: 3.99

jak widać płacimy tylko za firmę, lecz producent i składniki te same.

 

magnetic smakuje jak gówno

a wawel jak wybornie dobrana czekolada

a więc kurwa nie płacimy tylko za firmę, bo skład może mieć ten sam a czegoś za dużo/za mało albo kakao jakieś chujowe i jest gorsza kilkakrotnie czekolada... panie wiesz pan co pierdolisz?

Chłopie... jak nie wiesz to się nie udzielaj okej? Jak jest wszystko takie samo i tyle samo ma % czegoś to nie może smakować inaczej.... ale masz wyobraźnie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...