Skocz do zawartości

Sweetasny-blog

  • wpisy
    8
  • komentarzy
    18
  • wyświetleń
    3 783

Poznajemy MK - Mortal Kombat Tournament Edition + Mortal Kombat: Deception

711 wyświetleń

2zfiii0.jpg

Można uznać, że Mortal Kombat: Tournament Edition jest zmodyfikowaną wersją poprzedniej gry z tej serii o podtytule: Deadly Alliance. Przymierze Shang Tsunga i Quan Chi zagraża światu. Po raz kolejny gracz musi wygrać krwawe pojedynki, dzięki czemu powstrzyma okrutnych czarnoksiężników.

138074_full.jpg

W grze pojawiło się 15 grywalnych postaci znanych już z poprzedniej odsłony DA na większe konsole (m.in. Cyrax, Johnny Cage, Raiden, Reptile, Drahmin, Nitara). Autorzy zadbali także, aby gracz nie poczuł zbyt dużego deja-vu i umieścili także nowego wojownika, a raczej wojowniczkę: Sareene. Do tego dochodzą dwie ukryte postace: Noob Saibot oraz Sektor.

300px-GBA_MK_TE_Shang_Tsung_Weapon_Fatality.jpg

Z nowości warto także wspomnieć Weapon Fatality i o o yellow Coin, czyli żółtych Monetach, które zdobywamy jedynie w multiplayer. Weapon Fatality jest to nowe wykończenie przeciwnika jak sama nazwa wskazuje Wykańczamy postać za pomocą broni.

157824534_mortal-kombat-tournament-edition-nintendo-game-boy-.jpg

 

 

Nie zabrakło także działu Extras, w którym to umieszczono m.in. mini-gry, zaś samych aren – w stosunku do poprzedniej odsłony - przybyło kilka (np.: Sarna Ruins, Lost Tomb).W Mortal Kombat: TE można bawić się również w trybie wieloosobowym, do czterech graczy jednocześnie (Link-Cable). W grze zawarto 6 trybów gry: Arcade Play, Co-op Mode, Practice, 4 Player, Tag Team Mode oraz Race to Raiden. Gra została wydana tylko na przenośną konsolkę Nintendo. Graficznie prezentuje się okazale, zaś dźwięk oraz muzyka idą w parze z profesjonalną oprawą wizualną.

 

Mortal Kombat: Deception

 

Kolejna odsłona popularnego cyklu bijatyk, przygotowana z myślą o posiadaczach konsol nowej generacji. Oprócz klasycznej drabinki z różnymi przeciwnikami do pokonania, developer przygotował masę innych opcji, uatrakcyjniających rozgrywkę. Możemy na przykład zagrać w szachy z postaciami z gry czy wirtualne puzzle, jak również zajrzeć do krypty (bonusy, profile postaci, nowe stroje, ukryte postacie, etc.). Niestety, w porównaniu z PS2 i Xboxem, nie uświadczymy tutaj możliwości zmagań w Sieci.

screen03.jpg

Zdecydowanie najciekawiej prezentuje się jednak opcja Konquest, w której wcielamy się w młodego chłopca o imieniu Shujinko. Przygodę zaczynamy w małym miasteczku, gdzie - jako uczeń Bo'Rai Cho - przyswajamy sobie podstawy walki. Dopiero po jakimś czasie Shujinko opuszcza to miejsce i udaje się w daleką podróż, na trasie której spotka większość bohaterów Mortal Kombat, uczy się nowych technik oraz zbiera potrzebne doświadczenie (drobne elementy role-playing w stylu awansu na kolejne poziomy). Co ciekawe, w trybie Konquest wydarzenia obserwowane są głównie z perspektywy TPP (zza pleców postaci).

5.jpg

Podczas rozgrywki mamy do wyboru 24 wojowników (12 dostępnych jest od początku rywalizacji, zaś kolejny tuzin odkrywamy w miarę osiągniętych postępów). Oto lista podstawowych fighterów: Scorpion, Mileena, Baraka, Sub-Zero, Kabal, Ermac, Nightwolf, Bo'Rai Cho, Ashrah, Dairou, Kobra, oraz Darrius. Oczywiście wszystkie postacie mogą poszczycić się sporym wachlarzem różnorodnych ciosów (weterani cyklu dostali kilka nowych uderzeń), włączając w to efektowne sekwencje kończące walkę (Fatality).

hqdefault.jpg

 

A to ciekawe :

Kabal pierwszy raz ujrzał światło dzienne w Mortal Kombat 3. Pierwotnie był zaprojektowany jako nomad, człowiek pustyni. W MK Deception, wreszcie producenci mieli możliwość przywrócenia Kabala. Dodali mu płaszcz który jednak był w zamiarach przy zaprojektowaniu Kabala. Jednak powracając do starych czasów, nie mieli możliwości zaanimować tego płaszcza, dlatego wcześniej Kabal walczył bez niego.

mortal_kombat_deception_kabal_by_prophetoftruth7-d39ih29.jpg

 0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...