Skocz do zawartości

Sweetasny-blog

  • wpisy
    8
  • komentarzy
    18
  • wyświetleń
    3 782

Poznajemy MK - Mortal Kombat Trilogy + Mortal Kombat Mythlogies

627 wyświetleń

2zfiii0.jpg

W Mortal Kombat Trilogy zebrano wszystkich wojowników z wszystkich części Mortal Kombat. Jest Johny Cage (niestety grany przez innego aktora), powraca zamaskowany Sub-Zero są też Raiden i Baraka. Ukryte w poprzednich częściach postacie są już dostępne. Można grać nawet bossami! Jest tez ukryty nowy wojownik ninja- Chameleon. Mamy też postacie klasycznie np: Raiden z MK1 czy Jax z MK2. W efekcie w turnieju bierze udział 37 postaci. Jeśli chodzi o samą walkę to nic nowego nie ma, to nadal ten sam Mortal co kiedyś. Dodano tylko jedną nową rzecz, jest to rosnący podczas w trakcie zadawania ciosów napis !!Agresor!! Gdy napis będzie cały i zabłyśnie, wojownik na kilka sekund staje się szybszy, a jego celnie zadawane ciosy zabierają przeciwnikowi więcej energii. Nie którzy zawodnicy otrzymali nowe ciosy np: Baraka czy kano. Smutną wiadomością jest to że że na planszy THE PIT 2 nie można zrobić pita:-(. Johny Cage nie ma swojej jajecznicy, i jak robią już klasyczne postacie to fajniej by było jak by był klasyczny Shang-Tsung (wygląd z MK1). Podsumowując Mortal Kombat Trilogy to prawdziwa kwintesencja walki pod smoczym znakiem, będąca jednocześnie podsumowaniem kilku minionych lat. Każdy fan serii MK nie powinien przejść obojętnie obok tej gry. Jest to najlepsza część MK 2D. - Ta gra nie wnosi nic nowego do legendy gry, więc nie umieszczałem historii gry ani historii postaci.

mkt-screen4.png

Aggressor001.jpg

 

Mortal Kombat Mythlogies

 

Mortal Kombat Mythlogies powstał w 1997 r. wyróżniał się od poprzednich Mortali tym że był raczej grą przygodową z typowym klimatem Mortal Kombat. Tym razem możemy grać tylko 1 postacią Sub-Zero który jest głównym bohaterem gry. Graficznie gra dalej jest w 2D muzyka też oddaje typowy klimat Mortal Kombat oczywiście cała gra zawiera 8 świetnie rozbudowanych etapów przez które nasz bohater musi przejść w każdej z nich będą na nas czekały nowe niebezpieczeństwa typu coraz silniejsi przeciwnicy, czy coraz gorsze pułapki na końcu każdej z aren będzie na nas czekał jakiś silny "boss" który łatwo nie zejdzie nam z drogi z niektórymi możemy walczyć normalnie a na innych trzeba znaleźć już jakieś metody gdyż zwykłymi ciosami ich nie powalisz.

gfs_27951_2_16.jpg

 

Jako bossów niektórych aren można spotkać postacie znane z Mortala np. Scorpion, Fujin, Quan Chi i Shinook. Cała gra jest świetnie wykonana nasza postać żeby przejść na różne poziomy potrzebuje różnych kluczy które uruchamiają mu dostęp na wyższy poziom. Możemy także zdobywać różne mikstury które uzdrawiają naszą postać lub wymieszać mikstury i stworzyć np. lepszą miksturę zdrowia można zdobywać również artefakty które chronią naszego bohatera np. tarcza dzięki której jesteś bardziej uodporniony na ciosy czy monetę niewidzialności dzięki której możemy stać się na jakiś czas niewidzialni możemy zdobywać także różne umiejętności Sub-Zer'a znane z poprzednich Mortali np. zamrażanie przeciwnika tworzenie lodowego klonu czy po prostu wślizg itp. umiejętności możemy zdobyć tylko jeśli zdobędziemy odpowiednie doświadczenie czyli tym większe doświadczenie tym mamy lepszy atak oczywiście specjalne umiejętności są ograniczone niektóre z nich w ogóle nieragują na niektórych bosów i czasem nie możemy z nich korzystać pod linią naszego zdrowia możemy zobaczyć małą linie naszej mocy do specjalnych umiejętności gdy linia się wyczerpie nasza postać musi odpocząć żeby ponownie mógł korzystać ze swoich specjalnych mocy.

stage2fujin-04.jpg

 

Cała historia gry idealnie się wiąże z wydarzeniami z Mortal Kombat 4 do tego po przejściu każdej areny możemy zobaczyć ciekawe filmy (tylko PSX) z Mortal Kombat Mythologies z udziałem aktorów którzy wcielają się w poszczególne postacie. Jeśli chodzi o brutalność gry to jest dość spora nie zobaczymy już tu Friendship czy Babality nasza postać ma 1 Fatality i może go zrobić tylko na 2 postaciach. Oczywiście nasza postać też może efektownie zginąć np. nabijając się na kolec czy może być rozgnieciony przez jakąś kolumne. Cała gra jest świetnie wykonana jest dosyć ciężka do przejścia więc zapewnia rozrywkę na długi czas

 

A to ciekawe :

Sub-Zero: Prawdziwe imię nieznane.

Krewni, rodzina: popradziadek, pradziadek, dziadek, ojciec, starszy brat- pięciu facetów z rodu noszących wcześniej imię kodowe klanu Lin-Kuei "Sub-Zero" Matka i siostra.

miejsce urodzenia: Stany Zjednoczone.

Sub-Zero jest ostatnim pozostałym przy życiu członkiem klanu Lin-Kuei.

Sub-Zero był jedyną postacią występującą we wszystkich grach spod znaku Mortala (nie licząc Mortal Kombat vs Street Fighter).

 

Jutro Mortal Kombat 4 i Mortal Kombat Gold.0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...