Przemyślenie odnośnie książek w szkole. Zamiana na coś innego :)
Witam Panów i Panie.
W tej części bloga powiem kilka słów, a nie w sensie przenośnym napiszę kolejnego bloga o moich przemyśleniach ![]()
No to z grubsza mówię o co chodzi. Jak wiecie, każdy który chce do czegoś dojść idzie do szkoły i tam się uczy bądź też nie.
Do każdej klasy począwszy od pierwszej klasy są wymagane podręczniki, zeszyty, mazaki i jakieś tam inne rzeczy które odchudzają nasz portfel.
Teraz zastanawiając się. Za książki do jednej klasy trzeba zapłacić średnio 300 zł + przybory, zeszyty etc. wychodzi około 400 zł.
Począwszy zmierzając od pierwszej klasy do trzeciej klasy liceum można naliczyć w sumie 15 klas.
15X 400 zł= 6 000 zł. Nie licząc potem jeszcze studiów.
Jak wiecie każdy przeciętny Polak posiada laptop wraz z dostępem do internetu. Jeżeli na początek edukacji zostałby taki zakupiony za dajmy na to 2 500 zł, patrzcie ile zaoszczędzilibyśmy. Jest to ponad 3 500 zł - 4 000 zł.
Teraz plusy i minusy. Ogromnym plusem oczywiście byłyby ścięte koszta edukacji. Następnym plusem byłby wyprostowany kręgosłup co za tym idzie no oczywiście lepsza poprawa zdrowia. Jak wiecie dźwigać to wszystko to nie jest najlepsze rozwiązanie....
Wymagane byłoby łącze WI-FI w każdej szkole, ale jak wiemy to jest już praktycznie w każdej szkole. Następnym plusem byłaby szybkość w zapisywaniu notatek, większa wiedza o technice etc. Całą podstawę programową znajdowałaby się w programie. Wchodzisz i wybierasz: Przedmiot: klasa:. Każdy jak by coś takiego miał to oczywiście każdy byłby równe szanse w przygotowaniu się do egzaminu gimnazjalnego, podstawowego, bo jak wiecie w dzisiejszych czasach są różne książki i są różni nauczyciele. Państwo również wzbogaciłoby się na nauczycielach ponieważ wszystko w programie zostałoby zawarte i byliby tylko nauczyciele od pilnowania i pomagania jeżeli dany laptop by się zepsuł.
Minusem byłaby jedynie utrata widoczności przez długie siedzenie przy komputerze i ewentualnie w przypadku jakiś niesłuchanych dzieci granie w gry na lekcji, ale to byłoby kontrolowane. Ucierpiałoby grono pedagogiczne.
Zapraszam do dyskusji.

10 komentarzy
Rekomendowane komentarze
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się