Skocz do zawartości

Przemyślenia CrazyDeep'a

  • wpisy
    4
  • komentarzy
    41
  • wyświetleń
    1 461

Zaczynamy :) Czyli pierwsza część moich przemyśleń...

272 wyświetleń

Witam Was serdecznie w pierwszej części mojego bloga.

Mówię od razu, że nie robię go po to, aby nie wiem hmmm....? zdobyć Like, czy też kogoś urazić, a po to aby przede wszystkim uświadomić moich ,,Czytelników" o narastających się błędach ludzkich. Sam nie jestem idealny, bo takiego człowieka nie ma, ale myślę, że parę spraw należy wyjaśnić, bo nie lubię jak ktoś coś do mnie ma (niedobrego) choć nie wie o co mi chodzi.

Czyli blog o wszystkim i o niczym :)

 

Na początku warto by się przedstawić i powiedzieć kilka słów od siebie.

Mój aktualny nick na forum jak sami widzicie to Paradisia. Ten nick sobie nadałem dzięki mojej ulubionej ,,Bajce" Galactik Football.

Większość może mnie kojarzyć również z nick'ów takich jak: CrazyDeep, Indyvidualny, Magik.

Realnie mam na imię Krzysztof. Zajmuję się przede wszystkich informatyką, lecz jak na razie mam wielki problem z wybraniem dziedziny którą chciałbym podążać. Kwestia sporna jest między grafiką, video masteringiem, programistą (PHP/Python/CSS/Javascript/HTML). Wszystkie te dziedziny bardzo mnie interesują, ale jak wiadomo nie można być we wszystkim najlepszy i kiedyś muszę wybrać tą swoją wymarzoną :)

 

Aktualnie na MPC jestem moderatorem Tworzenia stron WWW (już trochę czasu to trwa) i Dark Orbit (od niedawna).

Moderatorem jestem po to i wyłącznie, aby pomóc innym użytkownikom, aby na forum było czysto i przejrzyście ale nie tylko.... Otóż próbuję być ,,Nowoczesnym" moderatorem, co za tym stoi wymagane większe myślenie o dziedzinie moderowania. Otóż jeżeli miałbym być tutaj na zasadzie, że znam doskonale regulamin i wykonuję raporty, pomagam w dziale i zmieniam prefiksy to sobie bym od razu podziękował. Jednak MPC jest otwarte na wszelką dyskusję o poprawnym moderowaniu, można do woli wymieniać o tym zdania i nie panuje jak na razie tutaj żadne dyktatorstwo. To mi się bardzo podoba, bo w moim charakterze jest tak, że wiecznie szukam czegoś lepszego, coś co mógłbym zmienić na lepsze. A na przykładzie szkoły w Polsce niestety własne inicjatywy wychodzą z gry. Nauka, nauka, tyrania i koniec. To jest według mnie chore. Powinniśmy mieć czas na dyskusje nad lepszą nauką w szkole, bo w końcu my jesteśmy ,,Dziećmi" i chyba wiemy trochę więcej niż politycy w rządzie.

 

Nie uważacie, że jest to chore, że chodzimy do szkoły uczymy się, a tu nauczyciele zadają takie zadania i każą się tak uczyć, że tyle co chodzi do szkoły to tyle musimy poświęcić na naukę? Po czym i tak nauczymy się na siłę, a potem zapomnimy. To jest chory układ.

Aktualnie w szkole mamy tylko jedną dobrą nauczycielkę z której inne powinny brać przykład. Otóż ona nie jest dobra ze względu, że my się nie musimy nic uczyć, bo po to w końcu chyba w szkole jesteśmy. Ona tłumaczy wszystko na lekcji w taki sposób, że słuchając ją po prostu człowiek wie wszystko i to potrafi. Jej mama kiedyś była nauczycielką i powiadała jej za wsze, że nawet jakby dobra była nauczycielka to bez sprawdzenia wiedzy ucznia, uczeń byłby po prostu zły. Robi kartkówki, sprawdziany, jak każdy nauczyciel, ale na tym przedmiocie na każde pytanie potrafię odpowiedzieć choć nie jest proste. A co do niemieckiego to już totalna paranoja. Nie dość, że nie wytłumaczy, to na każdej lekcji robi kartkówki, pyta, sprawdziany to jeszcze 50 słówek z lekcje a lekcje trzeba się niestety nauczyć. Nie uważacie, że to chory układ?

 

Trochę się rozgadałem na temat edukacji, choć ta część blogu była poświęcona przywitaniu się i powiedzeniu kilka słów od siebie.

 

 

W przyszłości będą ukazywały się blogi z moimi przemyśleniami.

 

W tym blog'u możemy razem podyskutować o tym co napisałem odnośnie edukacji, ale również jak chcecie możecie zadawać mi pytania, a ja chętnie odpowiem. Nie zapraszam hejterków do dyskusji.7 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Co do szkoły to nasz system jest chory.

Akurat u mnie nauczyciele są nawet ok, prócz j. ang, fizyki :f

Fizyka - najebie ci 10 wzorów i na następnej lekcji kartkówka.

Link do komentarza
Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...