Skocz do zawartości
 • Xbox i Bethesda Showcase – podsumowanie konferencji


  Xbox i Bethesda Showcase – podsumowanie konferencji

  Konferencja Xbox i Bethesdy była jednym z najbardziej wyczekiwanych pokazów na tegorocznym E3. Podczas prezentacji przedstawiono 30 gier, w tym między innymi nową Forzę Horizon 5.

   

  Blisko 90-minutowy pokaz zatytułowany Xbox & Bethesda Showcase bardzo mocno dał do zrozumienia, że firma stawia przede wszystkim na Xbox Game Pass. Prawie wszystkie z pokazanych podczas prezentacji tytułów trafią do usługi abonamentowej od Microsoftu już w dniu premiery. Na pokazie mogliśmy zobaczyć między innymi zwiastun Starfielda czy też zupełnie nową grę Redfall.

   

  Konferencję rozpoczęto od bardzo krótkiego pierwszego zwiastuna gry Starfield. Zaprezentowany materiał wideo nie mówi zbyt wiele. Wiadomo tylko, że Starfield będzie grą RPG, w której będziemy eksplorować kosmos stworzoną przez nas postacią. Gra zadebiutuje 11 listopada 2022 roku, wyłącznie na PC i konsolach Xbox Series X/S.

   

  Następnie pokazano trailer i fragmenty rozgrywki ze STALKER-a 2. Nowa odsłona będzie nosiła podtytuł Heart of Charnobyl. Przedstawiony gameplay skupił się na eksploracji. Na udostępnionym materiale bohater przemierza bardzo klimatyczne bagna. Gameplay prezentuje też fragmenty walki. Gra ukaże się 22 kwietnia 2022 roku i od pierwszego dnia będzie dostępna w Xbox Game Pass.

   

  Będzie nowa gra od Avalanche Studios. Studio pracuje nad projektem o nazwie Contraband. Nie podano żadnych szczegółów dotyczących produkcji. Z pokazanego zwiastuna wynika, że będzie to gra kooperacyjna z otwartym światem. Nie podano daty premiery, ale w dniu debiutu będzie dostępna w Xbox Game Pass.

   

  Psychonauts 2 będzie kolejnym tytułem, który w dniu premiery trafi do Xbox Game Pass. Xbox i Bethesda zaprezentowali najnowszy zwiastun gry od studia Double Fine. Nowy trailer zawiera fragmenty rozgrywki. Zwiastun wprowadza również w fabułę. Po raz kolejny pokierujemy telepatą imieniem Raz, który będzie musiał stawić czoło niebezpiecznemu złoczyńcy. Produkcja jest kontynuacją humorystycznej platformówki Psychonauts z 2005 roku. Gra zadebiutuje pod koniec wakacji – 25 sierpnia – na PC, Xbox Series X/S, Xbox One i w „chmurze”.

   

  Podczas prezentacji ujawniono datę premiery Halo Infinite. Microsoft pokazał klimatyczny zwiastun fabularny z gry oraz fragment rozgrywki z trybu multiplayer. Darmowy tryb multiplayer wraz z kampanią zadebiutuje jeszcze w tym roku. Nie podano jednak dokładnej daty premiery. Wiadomo natomiast, że tego samego dnia trafi do Xbox Game Pass na PC i konsolach Xbox.

   

  Diablo 2: Resurrected to tytuł, na który zapewne czeka wielu graczy. Na konferencji przestawiono nowy zwiastun zawierający fragmenty rozgrywki. Na materiale wideo można zobaczyć, jak prezentują się różne klasy postaci. W końcu ujawniona została data premiery gry od Blizzarda. W Diablo 2: Resurrected będziemy mogli zagrać 23 września 2021. Odświeżona wersja gry będzie dostępna na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

   

  Na konferencji zapowiedziano The Outer Worlds 2. Studio Obsidian zaprezentowało wyłącznie krótki teaser. Jak na razie nie podano żadnych szczegółów dotyczących sequela The Outer Worlds. Twórcy nie mają nawet żadnego gameplayu z gry. Poinformowali tylko, że prace nad kontynuacją ciepło przyjętej pierwszej części trwają. Gra w dniu debiutu trafi do Xbox Game Pass.

   

  Jednym z obszerniejszych materiałów pokazanych na konferencji był zwiastun oraz gameplay z Forza Horizon 5. Najnowsza odsłona wyścigów samochodowych zabierze nas do Meksyku. Gra ma mieć największą mapę w historii serii. Twórcy mocno przyłożyli się do jakości grafiki, przez co gra prezentuje się imponująco. Nacisk w rozgrywce położony będzie na aspekt społecznościowy, każdy napotkany pojazd będzie sterowany przez innego gracza. Będzie też kilka nowych mini gier, w których będziemy rywalizować lub współpracować ze znajomymi. Do dyspozycji graczy zostanie również dodany edytor tras, który umożliwi nam tworzenie własnych tras i wyścigów. Forza Horizon 5 ukaże się 9 listopada 2021. W grę zagramy na PC, Xbox Series X/S i Xbox One.

   

  Ostatnią grą ujawnioną przez Xbox i Bethesdę była produkcja od studia Arkane – Redfall. Będzie to pierwszoosobowa strzelanka z otwartym światem, w którą będziemy mogli zagrać w pojedynkę, jak i w trybie kooperacyjnym. Akcja gry dzieje się w tytułowym miasteczku Redfall, opanowanym przez wampiry. Gracze pokierują jednym z czterech bohaterów. W walce z krwiopijcami będzie można korzystać z broni palnej, ale, jak sugeruje zwiastun, każda z postaci będzie miała unikalne zdolności, takie jak telekineza czy niewidzialność. Produkcja ukaże się latem 2022 na PC, Xbox S/X i w „chmurze”, a w dniu premiery trafi do Xbox Game Pass.

   

  Oprócz wyżej wymienionych tytułów pojawiło się kilka pomniejszych zapowiedzi. 13 sierpnia do Xbox Game Pass trafi wielokrotnie nagradzana gra Hades. W 2022 roku zadebiutuje gra A Plague Tale: Requiem. Z ciekawszych rzeczy, zaprezentowano również uroczy zwiastun niedużej produkcji niezależnej Party Animals. Poinformowano też, że co miesiąc do usługi Xbox Game Pass dołączane będą wybrane gry w dniu ich premier.

   

  Na sam koniec zostawiono „najważniejsze” ogłoszenie. Pod koniec tego roku do sprzedaży trafi Xbox Mini Fridge, czyli mini lodówka wzorowana na konsoli Xbox Series X/S.

   

  Źródło: Xbox & Bethesda Showcase, E3 2021

  Foto: Shutterstock


  O autorze

  Graczem jestem już ponad 20 lat. W pierwsze gry grałem na Pegasusie i C64. Uwielbiam gry strategiczne, RPG-i, przygodówki i gry sportowe. W wolnych chwilach ogromny fan piłki kopanej.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.


 • Kto przegląda Xbox i Bethesda Showcase – podsumowanie konferencji   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...