Skocz do zawartości
 • Wszystko, co wiemy o Far Cry 6


  Wszystko, co wiemy o Far Cry 6

  Ubisoft, na pokazie zorganizowanym 28 maja, zaprezentował pierwszy gameplay z Far Cry 6. Od momentu publikacji Internet zalała fala informacji, dotyczących najnowszej odsłony serii.

   

  Firma Ubisoft podczas piątkowego pokazu oprócz zaprezentowania pierwszego zwiastuna gry, podała również datę premiery najnowszej odsłony bestsellerowej serii FPS-ów. Tytuł ma się ukazać 7 października 2021 roku. Po pokazie w sieci pojawiło się mnóstwo informacji dotyczących Far Cry 6, takich jak: fabuła, mapa, dostępne pojazdy czy nietypowi towarzysze. Postanowiliśmy zebrać wszystkie najważniejsze informacje dotyczące najnowszej produkcji od Ubisoftu i przedstawić je w tym artykule.

   

  Fabuła

   

  Akcja Far Cry 6 toczyć się będzie na Yarze – fikcyjnym karaibskim państwie inspirowanym Kubą. Głównym antagonistą jest Anton Castillo, sprawujący twarde dyktatorskie rządy. W zależności od wyboru płci w grze, wcielimy się w Dani lub Daniego Rojas - członkinię lub członka miejscowego ruchu oporu. Naszym celem będzie obalenie krwawych rządów Castillo zarówno poprzez akcje partyzanckie, jak i krwawe protesty na ulicach Esperanzy – stolicy Yary.

   

  Twórcy przekonują, że ich najnowsza produkcja nie jest komentarzem politycznym dotyczącym sytuacji na Kubie. Ubisoft podkreślił, że przy tworzeniu Far Cry 6 inspirowali się różnymi ruchami partyzanckimi. Twórcy szczególnie mocno wzorują się na ruchach oporu z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. W tym celu odwiedzili Kubę, gdzie porozmawiali z prawdziwymi bojownikami o wolność.

   

  „Pierwotną inspiracją była walka partyzancka, a produkcja będzie fantazją na temat rebelii, która oczywiście jest powiązana z rewolucją. Kiedy mówimy o partyzantach, myślimy o tych z lat 50. i 60., wyruszyliśmy by porozmawiać z prawdziwymi bojownikami, którzy walczyli w tamtych czasach i zakochaliśmy się w ich opowieściach” – tłumaczy Navid Khavari, reżyser narracyjny projektu.

   

  Pomimo że Ubisoft przekonuje, że gra nie jest komentarzem politycznym na temat Kuby, to oświadcza, że Far Cry 6 jest polityczny. Studio wystosowało komunikat w tej sprawie, w którym możemy przeczytać:

   

  „Nasza historia jest polityczna. Opowieść o nowoczesnej rewolucji musi taka być. W Far Cry 6 jesteśmy świadkami trudnej, ale ważnej dyskusji dotyczącej tego, jakie warunki prowadzą do powstania idei faszystowskich w narodzie, ceny imperializmu, przymusowej pracy, potrzeby organizowania wolnych i uczciwych wyborów, praw osób LGBTQ+ oraz wielu innych. Wszystko to w kontekście Yary, fikcyjnej wyspy na Karaibach”.

   

   

  Mapa świata

   

  Fikcyjna wyspa Yara ma być największą mapą w historii serii Far Cry. Świat podzielono na trzy główne obszary, które zapewne będą różniły się od siebie nie tylko wyglądem, ale również panującymi warunkami. Ogromne połacie terenu mają zostać zapełnione interesującymi punktami i szeregiem aktywności. Na wyspie znajdziemy lotniska, porty, liczne posterunki wrogów oraz miasta, w tym położoną na północy stolicę państwa - Esperanzę. Jest też osobna, niewielka wyspa na południowym zachodzie. Gracze spekulują, że może być to rejon przeznaczony na tutorial lub miejsce pobytu Antona Castillo. Po rozległym świecie będziemy mogli podróżować pieszo, za sterami różnych pojazdów, a nawet konno.

   

  Nietypowi towarzysze

   

  By obalić krwawe rządy, będziemy zmuszeni wyeliminować licznych żołnierzy wiernych Castillo. Przyczynić się do tego ma rozbudowany arsenał broni. Do naszej dyspozycji będą broń biała oraz pistolety strzelby i karabiny, które będziemy mogli poddać rozmaitym modyfikacjom. Nieprzyjaciół można będzie eliminować zarówno w otwartej walce, jak i po cichu.

   

  Podobnie jak w poprzedniej części, będziemy mogli skorzystać z pomocy innych rewolucjonistów oraz nietypowych zwierzęcych towarzyszów. Jednymi z dostępnych zwierzaków będą okrutny krokodyl Guapo oraz pies o imieniu Chorizo. Ten pierwszy ma nam służyć swoją brutalną siłą i przy pomocy ostrych jak brzytwa zębów rozrywać na strzępy ludzi Castillo. Natomiast Chorizo to uroczy jamnik z paraliżem tylnych nóg, przez co korzysta z protetycznych kół w komplecie z małym wózkiem do przewożenia zapasów. Jamnik będzie prawdopodobnie służył do odwrócenia uwagi wroga.

   

  Wielu internautów uważa, że Chorizo to najlepszy element produkcji:

   

  Dodatkowe informacje

   

  Wiele ciekawych informacji na temat Far Cry 6 podano podczas sesji pytań i odpowiedzi, zorganizowanej przez twórców gry na Reddicie. Deweloperzy udzielili odpowiedzi na setki pytań zadanych przez fanów serii. Wynika z nich, że w najnowszej odsłonie zabraknie edytora map. Przypomnijmy, że edytor był dostępny w Far Cry 5 w trybie Arcade i pozwalał tworzyć własne misje oraz umożliwiał wykorzystanie obiektów z innych produkcji Ubisoftu.

   

  Ucieszeni powinni być posiadacze konsoli PS5, bowiem najnowszy Far Cry ma w pełni wykorzystać właściwości kontrolera DualSense. Triggery adaptacyjne mają odmiennie reagować podczas używania różnych typów broni oraz pojazdów.

   

  Z udzielonych przez deweloperów odpowiedzi wynika, że tak jak w poprzednich dwóch odsłonach serii, całą grę będziemy mogli przejść ze znajomymi w systemie kooperacji.

   

  Far Cry 6 zadebiutuje 7 października 2021 roku. Gracze mogą już zamawiać grę w przedsprzedaży. Tytuł pojawi się na PC, PS5, Xbox Series X/Y, PS4 i Xbox One.

   

  Źródła: ubisoft.com, vg247.com, thegamer.com, reddit.com
  Foto: Shutterstock


  O autorze

  Graczem jestem już ponad 20 lat. W pierwsze gry grałem na Pegasusie i C64. Uwielbiam gry strategiczne, RPG-i, przygodówki i gry sportowe. W wolnych chwilach ogromny fan piłki kopanej.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.


 • Kto przegląda Wszystko, co wiemy o Far Cry 6   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...