Skocz do zawartości
 • World of Tanks – współczesne czołgi wjeżdżają na konsole


  Dzisiaj (27.04.) debiutuje nowy dodatek do World of Tanks o nazwie Modern Armor. W grze po raz pierwszy pojawią się współczesne czołgi.

   

  Wargaming rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w historii gry, wprowadzając współczesne czołgi. Nowy dodatek na ten moment udostępnia 18 nowych pojazdów z czasów zimnej wojny. Udostępnione zostały dwie nacje: Sojusz Zachodni oraz Sojusz Wschodni. Każda z nacji została podzielona na trzy ery. Era I obejmuje okres od końca lat 40. do połowy lat 50., era II – lata 60. i 70., zaś era III – lata 80. i 90.

   

  Gracze do dyspozycji dostali między innymi tak ikoniczne czołgi, jak amerykański M1A2 Abrams czy produkowany od 1973 roku radziecki czołg T-72BM. Zaimplementowano również specjalny matchmaking, który dobiera nam przeciwników wyłącznie z tej samej ery. W przyszłości dodatek Modern Armor ma być rozszerzany o nowe nacje i sojusze.

   

  Zmianom uległo też pole bitwy. Dla zimnowojennych czołgów dodano nowe materiały eksploatacyjne: zasłonę dymną oraz łaty na kadłub. Zasłona dymna uniemożliwia wrogim czołgom zobaczenie nas, podczas gdy wycofujemy się w bezpieczne miejsce. Łaty na kadłub natomiast pozwalają na przywrócenie części punktów wytrzymałości. W nowym trybie rozgrywki na polu bitwy nie zobaczymy dział samobieżnych.

   

  Nowe czołgi i współczesne pole walki funkcjonuje obok dotychczasowej wersji World of Tanks, która skupiona jest wokół czołgów produkowanych w okresach od I wojny światowej po konflikt w Korei.

   

  Dodatek Modern Armor dostępny jest wyłącznie na konsolach PlayStation i Xbox. Nowa aktualizacja, oprócz wprowadzenia współczesnych czołgów i pomniejszych dodatków, pozwala na crossplay pomiędzy PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One, Xbox Series S i X.

   

  World of Tanks w wersji na konsole ma już ponad 21 milionów zarejestrowanych graczy. Wargaming, wprowadzając nowy dodatek, liczy, że wkrótce liczba znacząco wzrośnie. Projekt Modern Armor został przygotowany przez studio Wargaming Chicago-Baltimore. Najnowszy dodatek do gry jest w pełni darmowy. Na ten moment nie wiadomo nic o planach wprowadzenia identycznej aktualizacji na pecetową wersję gry.

   

  Źródło: console.worldoftanks.com

   


  O autorze

  Graczem jestem już ponad 20 lat. W pierwsze gry grałem na Pegasusie i C64. Uwielbiam gry strategiczne, RPG-i, przygodówki i gry sportowe. W wolnych chwilach ogromny fan piłki kopanej.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.


 • Kto przegląda World of Tanks – współczesne czołgi wjeżdżają na konsole   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...