Skocz do zawartości
 • Wiedźmin: Pogromca Potworów wystartował, ale potknął się już na starcie


  • Tagi: wiedźmin, wiedźmin: pogromca potworów, gry mobilne, cd projekt
  Wiedźmin: Pogromca Potworów wystartował, ale potknął się już na starcie

  Do graczy trafiła nowa gra z uniwersum Wiedźmina. Mobilny Wiedźmin: Pogromca Potworów, zamiast zmagać się z bestiami, musiał na start walczyć z problemami technicznymi.

   

  Od 21 lipca gracze z całego świata mogą zagrać w grę mobilną Wiedźmin: Pogromca Potworów. Tytuł garściami czerpie z innej gry mobilnej – Pokemon GO. Gra miała wystartować wczoraj rano, jednak już na starcie zaliczyła szereg problemów.

   

  Przerwa techniczna opóźniła start gry

  Pracujące nad mobilnym Wiedźminem, należące do CD Projekt, studio Spokko nie zdążyło przygotować się do premiery gry. Już dzień przed oficjalnym startem pojawił się komunikat o pracach technicznych, które miały zakończyć się 21 lipca o 1:00. Problem jednak się przedłużał i premiera gry była kilkukrotnie przekładana. Produkcja miała wystartować o 8:00, potem o 9:00, następnie pojawił się komunikat, że prace zostały przedłużone do 12:00. W południe poinformowano, że gra ruszy jednak o godzinie 14:00. Ostatecznie gracze mogli rozpocząć wirtualne polowanie na monstra o 16:00.

   

  Problemy ze startem gry były najprawdopodobniej spowodowane ogromnym zainteresowaniem tytułem. Już w pierwszych godzinach dnia premiery licznik pobrań w Google Play wskazywał ponad 50 tysięcy, a obecnie gra ma ponad 100 tysięcy pobrań. Można więc powiedzieć, że, pomimo sporej obsuwy, zaliczyła udany start.

   

  Oceny poleciały w dół, ale już jest dobrze

  Problemy ze startem odbiły się na ocenach gry. Około godziny 12:00 Wiedźmin: Pogromca Potworów zbierał sporo negatywnych komentarzy. Średnia ocena gry oscylowała wtedy w granicach 3,7. Słabe oceny były efektem frustracji wynikającej z przedłużającej się przerwy technicznej. Po starcie gry szybko poszybowały w górę. Aktualnie grę oceniło ponad 6 500 użytkowników, a średnia ocen wynosi 4,4.

   

  Czym jest mobilny Wiedźmin i jak w niego zagrać?

  Wiedźmin: Pogromca Potworów to mobilna gra RPG osadzona w uniwersum sagi o Wiedźminie. Gra w pełni wykorzystuje technologie rzeczywistości rozszerzonej i jest mocno inspirowana hitowym Pokemon GO. Podczas spacerów gracze polują na różnego rodzaju potwory, tocząc z nimi walki w czasie rzeczywistym z perspektywy pierwszej osoby.

   

   

  Tytuł jest dostępny na telefony z system Android oraz iOS. Żeby uruchomić grę, w przypadku Androida potrzebować będziemy systemu Android 9.9 lub nowszego, a w przypadku iOS będzie potrzebny system operacyjny iOS 11.0.

   

  Gra waży około 2 GB, znaleźć ją można w sklepie Google Play i na App Store.

   

  Foto: Pixabay


  O autorze

  Graczem jestem już ponad 20 lat. W pierwsze gry grałem na Pegasusie i C64. Uwielbiam gry strategiczne, RPG-i, przygodówki i gry sportowe. W wolnych chwilach ogromny fan piłki kopanej.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.


 • Kto przegląda Wiedźmin: Pogromca Potworów wystartował, ale potknął się już na starcie   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...