Skocz do zawartości
 • Techland zaprezentował nowy gameplay z Dying Light 2


  Techland zaprezentował nowy gameplay z Dying Light 2

  Na Twitchu odbył się drugi pokaz z serii Dying 2 Know. Twórcy gry opowiedzieli o typach potworów, które pojawią się w Dying Light 2, pokazano też zupełnie nowy fragment rozgrywki.

   

  Techland regularnie pokazuje graczom nowe elementy gry. Na pierwszym pokazie z cyklu Dying 2 Know twórcy przedstawili fragmenty rozgrywki, opowiedzieli pokrótce o historii gry oraz podali datę premiery. Wczoraj, 1 lipca, podczas drugiego epizodu Dying 2 Know, zaprezentowano nowy fragment z rozgrywki Dying Light 2: Stay Human. Pokaz skupił się na skradaniu oraz przedstawieniu nowych typów przeciwników. Polskie studio uchyliło również kulis powstawania efektów dźwiękowych.

   

  Spora część prezentacji poświęcona została potworom, jakie przyjdzie nam spotkać w grze. Zombie w świecie Dying Light to tak naprawdę zainfekowani ludzie. Jak wynika z prezentacji, wszyscy ludzie są zarażeni. Unikanie światła słonecznego oraz niezażywanie serum może spowodować przemianę w bestie. Na gameplayu zobaczyliśmy działanie biomarkera, czyli opaski informującej o postępującej infekcji. Główny bohater musiał jak najszybciej wystawić się na działanie promieni słonecznych, by zatrzymać proces transformacji. Wygląda na to, że mechanika powstrzymywania przemiany może być jednym z kluczowych elementów gry, który zresztą nawiązywałby do podtytułu produkcji – „Stay Human”.

   

   

  W grze napotkamy różne typy niemilców. Podczas rozgrywki natkniemy się na takie potwory jak Banshee, czyli kobietę przemienioną w potwora, która jest szybka i zwinna, a w walce korzysta z nadnaturalnie długich palców. Kolejnym zombie jest Demolisher, którego ataki opierają się na brutalnej sile. Przedstawiono również dwa typy zombie, które pełnią role zwiadowców i w momencie wykrycia głównego bohatera krzykiem przywołują inne bestie.

   

  Istotnym elementem w Dying Light 2 będzie skradanie, które zaprezentowano w nowym fragmencie rozgrywki. Jeżeli zainfekowani nie wiedzą o naszej obecności, to możemy po cichu unikać wrogów. Trzeba jednak zachować dużą ostrożność podczas przekradania się w ciemnych pomieszczeniach. W czasie eksploracji powinniśmy unikać świecenia latarką oraz wywoływania nadmiernego hałasu. Każde nasze potknięcie może sprawić, że Aiden – główny bohater – będzie musiał się zmierzyć z całą grupą niemilców.

   

  Następny odcinek Dying 2 Know skupi się na walce, parkourze oraz systemie craftingu.

   

  W Dying Light 2: Stay Human będziemy mogli zagrać już 7 grudnia 2021 roku. Gra ukaże się na PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4 oraz Xbox One.

   

  Foto: Techland Publishing, CC0, via Wikimedia Commons


  O autorze

  Graczem jestem już ponad 20 lat. W pierwsze gry grałem na Pegasusie i C64. Uwielbiam gry strategiczne, RPG-i, przygodówki i gry sportowe. W wolnych chwilach ogromny fan piłki kopanej.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.


 • Kto przegląda Techland zaprezentował nowy gameplay z Dying Light 2   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...