Skocz do zawartości
 • Techland ujawnił datę premiery Dying Light 2


  Techland ujawnił datę premiery Dying Light 2

  Techland na pokazie Dying 2 Know zaprezentował nowy gameplay z Dying Light 2: Stay Human. Ujawniono również datę premiery gry oraz opowiedziano o kluczowych elementach produkcji.

   

  Na trwającym 30 minut pokazie Dying 2 Know twórcy w krótkich wywiadach opowiedzieli trochę o fabule i najważniejszych elementach gry. Potwierdzona została również data premiery – gra ukaże się 7 grudnia 2021 roku.

   

  Głównym bohaterem Dying Light 2 będzie Aiden Caldwell. Celem Aidena jest znalezienie osoby, która pomoże mu ustalić jego tożsamość. Akcja gry rozgrywa się 15 lat po wybuchu epidemii wirusa, w wyniku czego 98% ludzkości zginęło lub przemieniło się w potwory. Bohater trafia do miasta zwanego The City, które jest jednym z ostatnich bastionów ludzkości. Niektóre obszary wokół miasta uległy skażeniu, przez co zatruta została woda i rośliny. Ludzie zamieszkali na dachach budynków, gdyż na ulicach jest zbyt niebezpiecznie.

   

  Aiden Caldwell dołącza do Night Runners – grupy, która pomaga ludziom w mieście, będącym pod wpływem trzech frakcji: Survivors, Peacekeepers oraz Renegades. Od nas zależeć będzie, czy chcemy tym grupom zaszkodzić, czy pomóc.

   

   

  Techland opowiedział też trochę o innych aspektach gry. Dowiedzieliśmy się, że mapa będzie składać się z dwóch regionów, podzielonych na wiele aren. Miasto w nocy stanie się bardzo niebezpieczne. Twórcy powiedzieli, że rozgrywka będzie bardziej intensywna niż w pierwszej odsłonie serii. Gracze będą mogli rozwijać zdolności akrobatyczne postaci, siłę lub tworzenie i używanie gadżetów. Wszystkie te umiejętności przydadzą się w starciach z przeciwnikami.

   

  Twórcy intensywnie pracowali nad usprawnieniem systemu parkour. Ruchów w parkourze ma być dwa razy więcej niż w pierwszym Dying Light. Dostępnych będzie aż 3 tysiące różnych animacji parkouru.

   

  Zainteresowanie najnowszą produkcją Techlandu jest naprawdę spore. Pokaz na Twitchu obejrzało ponad 134 tysiące osób. Dying Light 2: Stay Human pojawi się na PC oraz na PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One. Już teraz można zamówić grę na oficjalnej stronie i na platformie Steam.

   

  Podczas pokazu potwierdzono również Platynową Edycję Dying Light. Wersja gry z wszystkimi dodatkami i rozszerzeniami jest już dostępna.

   

  Foto: Techland Publishing, CC0, via Wikimedia Commons


  O autorze

  Graczem jestem już ponad 20 lat. W pierwsze gry grałem na Pegasusie i C64. Uwielbiam gry strategiczne, RPG-i, przygodówki i gry sportowe. W wolnych chwilach ogromny fan piłki kopanej.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.


 • Kto przegląda Techland ujawnił datę premiery Dying Light 2   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...