Valve na początku czerwca wprowadził płatne konta Prime. W konsekwencji CS:GO stracił sporo graczy.
3 czerwca Valve wprowadził do Counter Strike: Global Offensive płatne konta Prime. Gracze, którzy nie wykupili tej usługi, zostali pozbawieni dostępu do wielu ważnych części produkcji. Bez konta Prime użytkownicy nie mają dostępu do meczów rankingowych, nie mogą zdobywać doświadczenia ani otrzymywać dropów.
Dostęp do wszystkich elementów produkcji wymaga uiszczenia jednorazowej opłaty wynoszącej 55,99 zł. Dla graczy z darmowymi kontami wprowadzono tryb Unranked. Valve zdecydował się na wprowadzenie płatnych kont, aby zmniejszyć liczbę cheaterów. Jednak, jak wynika ze statystyk gry na Steamie, wprowadzenie opłaty spowodowało jeden z większych odpływów graczy w historii CS:GO. Liczba użytkowników w ciągu ostatniego miesiąca spadła aż o 16,75%.
źródło: steamcharts.com
W maju średnia liczba osób grających w CS:GO wynosiła 659 888, w czerwcu do produkcji zajrzało już tylko 549 347. Pomimo tak dużej utraty graczy, tytuł wciąż jest jedną z najpopularniejszych gier wieloosobowych. Warto przypomnieć, że Global Offensive zaczynał jako w pełni płatny tytuł, dopiero później Valve zadecydował o przejściu gry na model Free to Play, co spowodowało przyrost cheaterów. Stąd decyzja o wprowadzeniu kont Prime.
Płatne konta zmniejszyły zapewne ilość oszustów, ale jednoczesny duży odpływ graczy może zaniepokoić Valve. Firma będzie musiała przedsięwziąć jakieś kroki, by z powrotem przyciągnąć użytkowników.
Źródło: steamdb.info, steamcharts.com
Foto: Shutterstock

Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia