Firma Sony ogłosiła, że podjęła współpracę z twórcami Discorda. Discord ma trafić na konsole PlayStation na początku 2022 roku.
Popularny komunikator głosowy Discord podjął współpracę z Sony. Japoński gigant ogłosił, że dokonał inwestycji mniejszościowej. Integracja Discorda z PlayStation Network ma nastąpić na początku 2022 roku.
Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny PlayStation, ogłosił współpracę z Discordem w krótkim wpisie na blogu. Możemy tam przeczytać, że celem integracji Discorda z PlayStation jest umożliwienie przyjaciołom, grupom i społecznościom łatwiejszej zabawy i komunikacji podczas wspólnego grania w gry. Firma Sony Interactive Entertainment podkreśla, że umożliwienie graczom tworzenia społeczności i czerpania radości ze wspólnych wrażeń z gier jest sednem tego, co robią, dlatego nie mogą się już doczekać rozpoczęcia współpracy z jedną z najpopularniejszych usług komunikacyjnych.
Wiadomość ta na pewno nie spodoba się innym firmom, które starały się wykupić Discorda. Jeszcze nie tak dawno aż trzech gigantów biło się o ten popularny komunikator. Blisko przejęcia miał być Microsoft, który podobno zaproponował kwotę opiewającą na 10 miliardów dolarów. Wtedy negocjacje zerwano, a twórcy Discorda mówili o chęci pozostania niezależnymi.
Prace nad integracją Discorda z grami należącymi do PlayStation Network oraz social mediami podobno już trwają. Efekty tych prac mają trafić do użytkowników na początku 2022 roku.
Źródło: SIE.com

Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia