Skocz do zawartości
 • Pierwsze recenzje FIFA 22 – przełomu nie ma, ale źle też nie jest


  • Tagi: EA Sports, FIFA 22, recenzje, metacritic
  Pierwsze recenzje FIFA 22 – przełomu nie ma, ale źle też nie jest

  W Internecie pojawiły się już pierwsze recenzje gry FIFA 22. Gra podobno zrobiła mały krok w dobrym kierunku. Szkoda tylko, że odczują to wyłącznie gracze najnowszych konsol.

   

  Oficjalnie najnowsza odsłona symulatora piłkarskich zmagań od EA pojawi się na rynku 1 października. Przed decyzją o jej zakupie warto zajrzeć do recenzji, które już pojawiły się w sieci. Na ten moment są to głównie recenzje wersji na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. I chociaż opinie o nowej FIF-ie bywają zróżnicowane, to gra zebrała całkiem niezłą średnią ocen na Metacritic – 79 punktów na obu konsolach.

   

  W wielu sprawach dotyczących nowej gry od EA zdania recenzentów bywają różne. Jest jednak jeden aspekt, w którym się zgadzają – wszyscy chwalą technologię Hyper Motion. Jak twierdzą, jej zastosowanie wyraźnie wpłynęło na ruchy zawodników na boisku. Piłkarze poruszają się w bardziej naturalny sposób. Na tym jednak jednomyślność recenzji się kończy, gdyż niektórzy uważają to za sporą zmianę i next-genowe doświadczenie, inni zaś wyłącznie za kosmetyczne usprawnienie.

   

  Na recenzencki konsensus nie ma też co liczyć w sprawie trybu kariery. Pojawiło się sporo opinii, że jest on dużo lepszy niż w poprzedniej odsłonie. Jest też kilka recenzji, które zarzucają temu trybowi niegrywalność z powodu występujących bugów i glitchy.

   

  Trochę zmian doczekał się tryb FIFA Ultimate Team. Główny rdzeń rozgrywki pozostał jednak nieruszony. Wielu recenzentów poruszyło fakt, że Ultimate Team jest wciąż trybem pay-to-win. Wszystko jest w nim mniej istotne od wydanych pieniędzy. Jak podkreślają dziennikarze, jest to częściowo zrozumiałe, ale wciąż frustrujące.

   

  Podsumowując, FIFA doczekała się zmian, nie są one jednak zbyt przełomowe. Co prawda, niektórzy recenzenci piszą, że jest to najlepsza odsłona gry w historii serii. Jest jednak sporo głosów, że gracze dostają znowu to samo, tylko z lepszą grafiką.

   

  Wybrane recenzje FIFA 22:

   

  • Hardcore Gamer – 90/100
  • God is a Geek – 90/100
  • The Games Machine – 84/100
  • SpazioGames – 84/100
  • Thegamer – 80/100
  • VGC – 80/100
  • Everyeye.it – 78/100
  • IGN – 70/100
  • Game Informer – 70/100
  • XGN – 60/100

   

  Też miałem okazję spędzić trochę czasu w nowej FIF-ie, dzięki udostępnieniu przez EA gry dla wszystkich graczy w early access. Według mnie, w grze za dużo się nie zmieniło. Owszem, w samej rozgrywce zauważyłem kilka zmian. Na pewno fani serii będą choć trochę zadowoleni z zachowania bramkarzy, którym wyraźnie ulepszono AI i animacje. Reszta według mnie za dużo się nie zmieniła i w gruncie rzeczy na graczy czeka bardzo podobna FIFA z ładniejszą grafiką. Przynajmniej dla tych grających na PC i konsolach poprzedniej generacji.

   

  Jako że nie posiadam ani PS5, ani Xbox Series X/S, grę sprawdzałem na komputerze, a co za tym idzie, nie było mi dane doświadczyć największej nowości w grze, czyli technologii Hyper Motion. W pełni rozumiem fakt, że EA nie chciało wprowadzić technologii na konsole poprzedniej generacji, niezrozumiała jest jednak dla mnie decyzja o niepojawieniu się tak ważnej nowości w grze dla wersji na PC. Dlatego też w tym roku na jakieś 80% nie zdecyduję się na zakup nowej FIF-y i raczej poczekam, aż będzie dostępna w Game Passie.

   

  Czy Wam odradziłbym jej zakup? Nie wiem, wolę, żebyście sami wyrobili sobie na temat nowej FIF-y opinię. Wciąż macie jeszcze ku temu dobrą okazję. Do 1 października możecie za darmo przez 10 godzin sprawdzić, jak wygląda FIFA 22. Wystarczy mieć wykupioną subskrypcję EA Play lub Xbox Game Pass Ultimate.

   

  Źródło: metacritic.com

  Foto: rafapress/Shutterstock.com

   


  O autorze

  Graczem jestem już ponad 20 lat. W pierwsze gry grałem na Pegasusie i C64. Uwielbiam gry strategiczne, RPG-i, przygodówki i gry sportowe. W wolnych chwilach ogromny fan piłki kopanej.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.


 • Kto przegląda Pierwsze recenzje FIFA 22 – przełomu nie ma, ale źle też nie jest   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...