Skocz do zawartości
 • PES 2022 może być grą Free to Play


  PES 2022 może być grą Free to Play

  PES 2022 może być grą Free to Play, sugeruje dziennikarz serwisu VGC.

   

  Podczas podcastu Off The Record, tworzonego przez dziennikarzy videogameschronicle.com, poruszono wiele tematów dotyczących powstających gier. Kilka minut czasu antenowego poświęcono japońskiemu wydawcy, firmie Konami.

   

  Jak twierdzi Andy Robertson, Konami budzi się do życia. Dużą wagę studio w najbliższym czasie ma poświęcić horrorom, jednak, co najciekawsze, dziennikarz VGC dotarł do plotek, jakoby najnowsza odsłona Pro Evolution Soccer miała być tytułem Free to Play.

   

   

  O tym fakcie mają świadczyć ostatnie otwarte beta testy, w których brało udział mnóstwo osób. Beta została udostępniona za darmo na konsolach PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One. Co prawda Konami nie podało nazwy swojej gry, ale można się domyślać, że chodzi o PES 2022. Przeprowadzone testy miały sprawdzić jakość rozgrywki sieciowej. W sieci pojawiło się wiele nagrań, udostępnionych przez internautów, prezentujących fragmenty rozgrywki z wczesnej wersji PES 2022.

   

  Wydanie Pro Evolution Soccer za darmo może oznaczać, że Konami chce przyciągnąć do swojej produkcji jak najwięcej graczy, którzy dotąd decydowali się na konkurencyjną FIF-ę. Darmowa gra piłkarska na pewno wywoła spore zainteresowanie i to nie tylko u fanów serii PES. Gracze FIFA już od wielu lat czekają, aż EA dokona większych zmian w swojej serii. Darmowa gra piłkarska może więc spowodować, że gracze, zamiast sięgnąć po nową FIF-ę, zdecydują się na darmowy odpowiednik od Konami.

   

  Konami już od jakiegoś czasu udostępniało za darmo tryb MyClub, stanowiący konkurencję dla FIFA Ultimate Team. W ubiegłym roku Japończycy, zamiast wydawać kolejną pełnoprawną odsłonę serii, całkowicie za darmo wypuścili na rynek eFootball PES 2021, który był sezonowym odświeżeniem poprzedniej części cyklu.

   

  Studio zrobiło sobie rok przerwy od wydawania gry. Konami miało więc dwa lata, w których mogło wprowadzić do gry wiele nowości, w tym również pracować nad przejściem na model Free to Play. Dodatkowo seria w tym roku zmienia nazwę na eFotball PES.

   

  Jeśli gra ukaże się w darmowym modelu, można mieć pewność, że pojawią się w niej mikropłatności. Miejmy nadzieję, że wydawanie pieniędzy w grze nie będzie konieczne do osiągania dobrych wyników. 

   

  Oczywiście jak na razie są to tylko niepotwierdzone pogłoski. Andy Robertson jest jednak dziennikarzem, o którym wiadomo, że ma dobre kontakty u japońskiego wydawcy. Wszystkie przypuszczenia dotyczące najnowszej odsłony Pro Evolution Soccer zostaną zweryfikowane 21 lipca. W tym dniu Konami planuje oficjalną prezentację produkcji.

   

  Foto: Shutterstock


  O autorze

  Graczem jestem już ponad 20 lat. W pierwsze gry grałem na Pegasusie i C64. Uwielbiam gry strategiczne, RPG-i, przygodówki i gry sportowe. W wolnych chwilach ogromny fan piłki kopanej.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.


 • Kto przegląda PES 2022 może być grą Free to Play   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...