Skocz do zawartości
 • EA wycofał starsze odsłony Need for Speed ze sklepów cyfrowych


  EA wycofał starsze odsłony Need for Speed ze sklepów cyfrowych

  Ze sklepów cyfrowych na zawsze zniknęły starsze odsłony Need for Speed. We wrześniu EA wyłączy im wsparcie sieciowe.

   

  31 maja Electronic Arts usunęło ze sklepów cyfrowych starsze odsłony Need for Speed. Wycofane z cyfrowej sprzedaży zostały: Need for Speed Carbon, Need for Speed Undercover, Need for Speed Shift, Need for Speed Shift 2: Unleashed oraz Need for Speed: The Run. W tych tytułach zablokowana została również możliwość dokonywania zakupów z poziomu gry. Wszystko to w ramach przygotowań do zakończenia wsparcia usług sieciowych dla starszych odsłon serii.

   

  Serwery będą aktywne do 31 sierpnia. Po tym okresie nie będzie już można korzystać z żadnego z trybów online. Graczom pozostanie jedynie możliwość gry offline, o ile zdążyli nabyć wyżej wymienione tytuły.

   

  Jak można przeczytać na Reddicie, decyzja o wycofaniu gier jest podyktowana chęcią skupienia się na przyszłości serii. Dodatkowo liczba osób grających w starsze odsłony gier z cyklu NFS jest zbyt mała, by utrzymanie ich serwerów było opłacalne.

   

  „Decyzje o wycofaniu gier nigdy nie są łatwe, ale teraz zmieniamy bieg i skupiamy się na przyszłości Need for Speed. Deweloperzy włożyli wiele pasji i czasu w rozwój, tworzenie, wydawanie i utrzymywanie gier przez lata i cieszymy się widząc, że w nie gracie. Jednak liczba graczy doszła do punktu, w którym nie jest już możliwe utrzymanie Need for Speed Carbon, Need for Speed Undercover, Need for Speed Shift, Need for Speed Shift 2: Unleashed oraz Need for Speed: The Run” – przekazał community manager Max Myrus.

   

  EA podkreśla, że nadal będzie wspierać nowsze serie cyklu, czyli: Need for Speed Most Wanted (2012), Need for Speed Rivlas, Need for Speed (2015), Need for Speed Payback, Need for Speed Heat i Need for Speed Hot Pursuit Remastered.

   

  Niewykluczone, że fani serii doczekają się zapowiedzi nowej odsłony gry już na nadchodzących konferencjach towarzyszących targom E3 2021.

   

  Źródło: reddit.com

  Foto: Sergey Galyonkin, Wikimedia Commons 


  O autorze

  Graczem jestem już ponad 20 lat. W pierwsze gry grałem na Pegasusie i C64. Uwielbiam gry strategiczne, RPG-i, przygodówki i gry sportowe. W wolnych chwilach ogromny fan piłki kopanej.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.


 • Kto przegląda EA wycofał starsze odsłony Need for Speed ze sklepów cyfrowych   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...