Skocz do zawartości
 • E3 2021 – harmonogram wydarzenia


  E3 2021 – harmonogram wydarzenia

  12 czerwca rozpoczynają się targi E3 2021. Zebraliśmy dokładne daty i godziny prezentacji wszystkich firm.

   

  Rozpoczęty tydzień będzie obfitował w wiele prezentacji. Już w najbliższą sobotę, 12 czerwca, rozpoczyna się E3. Tegoroczna edycja potrwa od 12 do 15 czerwca. Targi powracają po rocznej przerwie i w tym roku odbędą się w całości online. Czterodniowe wydarzenie obejmuje prezentację dużych wydawców branżowych, takich jak Nintendo, Microsoft i Ubisoft, dyskusje panelowe i wiele więcej.

   

  ESA na stronie ujawniła już pełny harmonogram tegorocznych prezentacji. Jako pierwsi swoje pokazy będą mieli Gearbox Software i Ubisoft. W tym tygodniu zobaczymy również inne pokazy. 10 czerwca powraca druga edycja Summer Game Fest, a dzień później odbędzie się Netflix Geeked Week i Koch Primetime.

   

  Harmonogram prezentacji:

   

  10 czerwca:

   

  • Summer Game Fest – podczas pokazu zobaczymy zapowiedzi i materiały z gier od ponad 30 wydawców i studiów, w tym od 2K Games, Sony czy Activision Blizzard. Pokazy rozpoczną się o godzinie 20:00 czasu polskiego.

   

  11 czerwca:

   

  • Netflix Geeked Week – pokaz będzie przedstawiał powstające filmy i seriale na licencji gier komputerowych. Wydarzenie startuje o godzinie 18:00 czasu polskiego.
  • Koch Primetime – na ten moment nie wiadomo, co pokaże Koch Media. Wiemy tylko, że pokazy będzie można obejrzeć na Twitchu i rozpoczną się o godzinie 21:00 czasu polskiego.

   

  12 czerwca:

   

  • The Guerilla Collective – festiwal gier niezależnych już trwa. Pierwsza transmisja odbyła się 5 czerwca. Drugą transmisję będzie można zobaczyć na Twitchu od godziny 18:00 czasu polskiego. W ramach The Guerilla Collective zobaczymy również pokaz Wholsome Direct, który ma pokazać ponad 75 gier niezależnych.
  • Ubisoft Forward – firma na pewno skupi się na pokazaniu Far Cry 6. Zapewne będzie można się spodziewać jeszcze jednego sporego tytułu. Prezentacja Ubisoftu planowana jest na godzinę 21:00 czasu polskiego.
  • Devolver Direct – firma jeszcze nie podała godziny ani programu prezentacji. Wiadomo, że amerykański wydawca pracuje nad Weird West, czyli RPG w klimatach westernowych. Możliwe, że zaprezentowana zostanie nowa część Hotline Miami.
  • Gearbox Entertaiment – nie wiadomo, co zostanie zaprezentowane podczas pokazu. Deweloper nie podał również godziny rozpoczęcia prezentacji.

   

  13 czerwca:

   

  • Microsoft i Bethesda – podczas pokazu zapewne zobaczymy sporo gier od Bethesdy. Fani na pewno czekają na jakieś konkrety związane z The Elder Scroll 6. Możliwe, że zobaczymy również Starfielda. Transmisję będzie można śledzić na Twitchu oraz YouTube od godzinny 19:00 czasu polskiego.
  • Square Enix – wydawca zaprezentuje Life is Strange: True Colors czy Babylon’s Fall. Prezentację można będzie śledzić na serwisach Twitch i YouTube od godziny 21:15 czasu polskiego.
  • The PC Gaming Show i Future Games Show – Organizatorzy połączyli w tym roku siły i szykują dla graczy 150 minut zapowiedzi i zwiastunów gier. Prezentacje zapewne obejmą sporo gier indie, ale też kilka produkcji wysokobudżetowych. Pokazy odbędą się 13 czerwca o godzinie 20:00 czasu polskiego oraz 14 czerwca o godzinie 1:00 czasu polskiego.

   

  14 czerwca:

   

  • Capcom – nie wiadomo, na którą godzinie planowana jest prezentacja japońskiego wydawcy. Trudno też powiedzieć, co zostanie nam zaprezentowane.
  • Razer – firma ma zaprezentować serię innowacyjnych urządzeń opartych o technologię i design firmy Razer. Prezentację można będzie śledzić na Twitchu, i YouTubie.
  • Mythical Games – pokazy gier blockchain. Dokładna godzina transmisji nie została jeszcze podana.
  • Freedom Games – tutaj możemy się spodziewać kilku zwiastunów gier od małych twórców. Nie wiadomo, o której godzinie odbędzie się prezentacja.

   

  15 czerwca:

   

  • Nintendo Direct – Nintendo planuje pokazać 3 godziny materiałów z gier w ramach Treehouse Live oraz 40 minut informacji na temat tytułów na Switcha. Krążą plotki, że Nintendo ogłosi nową wersję konsoli Switch - Switch Pro. Fani zapewne liczą na pokazanie nowej Zeldy. Firma planuje swój pokaz na godzinę 18:00 czasu polskiego.
  • Bandai Namco – tutaj możemy się spodziewać pokazu tworzonej przez studio FromSoftware gry – Elden Ring. Zapewne zobaczymy też jRPG Tales of Arise i Scarlet Nexus. Nie podano jeszcze godziny prezentacji.
  • E3 2021 Game Awards – w ostatnim dniu targów odbędzie się rozdanie nagród. Redaktorzy portali branżowych wybiorą najbardziej oczekiwane tytuły oraz wręczą wyróżnienia dla poszczególnych wydawców i deweloperów. E3 2021 Game Awards odbędzie się po zakończeniu wszystkich prezentacji.

   

  Warto przypomnieć, że od 3 czerwca fani mogą rejestrować się na E3 na oficjalnej stronie imprezy. Rejestracja i udział w wydarzeniu są całkowicie darmowe.

   

  Źródło: e3expo.com

  Foto: nikkimeel / Shutterstock


  O autorze

  Graczem jestem już ponad 20 lat. W pierwsze gry grałem na Pegasusie i C64. Uwielbiam gry strategiczne, RPG-i, przygodówki i gry sportowe. W wolnych chwilach ogromny fan piłki kopanej.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.


 • Kto przegląda E3 2021 – harmonogram wydarzenia   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...