Skocz do zawartości
 • Diablo 2: Resurrected zadebiutował z problemami. Przeciążone serwery i znikające postacie


  • Tagi: Blizzard, Diablo, Diablo II: Resurrected, reddit
  Diablo 2: Resurrected zadebiutował z problemami. Przeciążone serwery i znikające postacie

  Diablo II: Resurrected w końcu zadebiutował. Niestety nie obyło się bez problemów.

   

  Premiera odświeżonej wersji Diablo to zapewne jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku, a jeśli nie roku, to na pewno września. Spodziewać się więc można było, że wielu graczy będzie chciało rozpocząć swoją przygodę z grą w momencie jej debiutu, czyli 23 września o godzinie 17:00. Niestety, serwery Blizzarda oblały test z wytrzymałości. Rozpoczęcie rozgrywki graniczy z cudem.

   

  W takich sprawach jak zwykle najszybciej zadziałała społeczność Reddita. Na forum został utworzony wątek, w którym gracze zgłaszają problemy. Jednym z najczęściej zgłaszanych błędów jest brak możliwości rozpoczęcia rozgrywki. Fani podejmujący próbę startu gry są informowani, że ich postać znajduje się na serwerze. „Kiedy klikam „play” wyświetla mi się komunikat, że moja postać znajduje się już na serwerze gry” – pisze użytkownik Arqus2.

   

   

  Niestety, nie są to jedyne problemy. Niektórzy w ogóle nie mogą stworzyć postaci, innym udaje się je utworzyć po wielu minutach próbowania. Gracze mają też problemy z uruchomieniem gry i ekranami ładowania. „Po uruchomieniu gry, zobaczyłem 3 przerywniki: Blizzard, Blizzard North i Diablo 2 Resurrected. Zaraz po tym mam czarny ekran ze świecącym logo Diablo 2 Resurrected w prawym dolnym rogu, kursor myszy wygląda jak ręka i gra muzyka z ekranu startowego. Nic jednak się nie dzieje” – informuje Deer_Uncle.

   

  Znaleźli się jednak szczęśliwcy, którym udało się stworzyć postać i rozpocząć rozgrywkę. I na nich czekała przykra niespodzianka. Najwyraźniej gra ma problem z zapisem stanu rozgrywki. Gracze, którzy rozpoczęli grę, a potem z niej wychodzili lub byli wyrzucani, po próbie wznowienia gry odkrywali, że ich postępy zostały wymazane i muszą zaczynać od nowa. W niektórych przypadkach znikały nawet utworzone postacie.

   

  Jak na razie Diablo 2: Resurrected wzbudziło rozczarowanie i frustrację wśród graczy. Można było przewidzieć, że w dniu premiery wystąpią problemy z serwerem gry. Nikt jednak nie spodziewał się, że na taką skalę. Blizzard jeszcze wczoraj o 22:00 wypuścił szybką aktualizację gry. Według nich ma ona przywrócić graczom utracone postacie.

   

  Źródło: reddit.com

   

  Foto: Joe Techapanupreeda/Shutterstock.com


  O autorze

  Graczem jestem już ponad 20 lat. W pierwsze gry grałem na Pegasusie i C64. Uwielbiam gry strategiczne, RPG-i, przygodówki i gry sportowe. W wolnych chwilach ogromny fan piłki kopanej.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.


 • Kto przegląda Diablo 2: Resurrected zadebiutował z problemami. Przeciążone serwery i znikające postacie   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...