Skocz do zawartości
 • Capcom zawodzi – podsumowanie prezentacji


  Capcom zawodzi – podsumowanie prezentacji

  E3 trwa w najlepsze i raczy nas wieloma ciekawymi materiałami z gier. W poniedziałek, 14 czerwca, swoje gry zaprezentowała firma Capcom. Konferencja Japończyków była mocno rozczarowująca.

   

  Kolejny dzień E3 to kolejne prezentacje i zapowiedzi gier. 14 czerwca swoją konferencję miał Capcom. Na niespełna 30-minutowej prezentacji firma omówiła szczegóły dotyczące dodatku do Resident Evil Village, Monster Hunter Rise, Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin oraz The Great Ace Attorney Chronicles.

   

  Na E3 2021 Capcom potwierdził, że pracuje nad pierwszym fabularnym rozszerzeniem do niedawno wydanego Resident Evil Village. Na razie nie wiadomo, co zawierać będzie nowe DLC. Capcom zapowiedział, że więcej szczegółów poznamy niebawem. W lipcu natomiast zadebiutuje Resident Evil Re: Verse, czyli samodzielny tryb multiplayer dostępny bezpłatnie dla posiadaczy Village. Sieciowa produkcja pierwotnie miała zadebiutować w maju.

   

  Capcom w ostatnich miesiącach nie pozwala nam zapomnieć o grach z serii Monster Hunter. Korporacja systematycznie promuje produkcję, prezentując nowe zwiastuny i zapowiadając kolejne aktualizacje. Zapowiedzi różnych nowości związanych z serią gry nie mogło więc zabraknąć na tegorocznym E3. Japończycy zaprezentowali nadciągające nowości i aktualizację do wydanego pod koniec marca Monster Hunter Rise. Jednocześnie zapowiedzieli też premierę nowej części serii – Monster Hunter Series 2: Wings of Ruin. Podczas wczorajszej prezentacji pokazano nowy rozbudowany zwiastun. Gra zadebiutuje w przyszłym miesiącu, ale już od 25 czerwca otrzymamy dostęp do wersji trial.

   

  Na koniec Capcom zaprezentował obszerny materiał z The Great Ace Attorney Chronicles. Jest to kolekcja odświeżonych prawniczych przygodówek. Pierwotnie gra ukazała się na Nintendo 3DS i dostępna była wyłącznie dla japońskich graczy. Capcom postanowił odświeżyć historie i wydać je również na Zachodzie. Gra ma się ukazać na trzech platformach – Nintendo Switch, PC i PS4. Premiera odbędzie się 21 lipca 2021 roku.

   

  Prezentacje przygotowane przez Japończyków nie zaskoczyły niczym nowym. Większość informacji dotycząca gier zaprezentowanych przez nich na E3 była dostępna już wcześniej. Zawiedzeni czują się też fani Capcomu, którzy liczyli na coś więcej, tym bardziej, że po sieci krążyły plotki jakoby trwały prace nad kontynuacją Dragon’s Dogma.

   

  Cały trzeci dzień E3 był ogromnym rozczarowaniem. Wcześniej odbyło się kilka paneli dyskusyjnych i prezentacja Razera, które, oprócz tego, że były zwyczajnie nudne, to do tego przeciągnięte do granic możliwości. Ostatnia nadzieja na uratowanie dnia pokładana była w Capcomie, ten jednak nie stanął na wysokości zadania i zamiast zaprezentować coś nowego i ciekawego, pokazał tytuły, które doskonale już znamy.

  Konferencja Capcomu została mocno skrytykowana przez widzów. Na reddicie można znaleźć chociażby takie opinie:

   

  „Sposób, w jaki to wszystko rozciągają, sprawia, że myślę, że nie mają nic do ogłoszenia. Po co w ogóle mają własną prezentację, skoro tylko po to, żeby pokazać gry, o których już wiedzieliśmy?”

   

  „Po co jest ta konferencja? Wydano pieniądze, aby pokazać DOSŁOWNIE NIC!”

   

  Został już ostatni dzień E3, podczas którego swoje prezentacje pokażą Nintendo i Bandai Namco. Miejmy nadzieję, że po nieciekawych poniedziałkowych konferencjach zobaczymy coś na miarę targów E3.

   

  Źródło: E3 2021, Capcom Showcase, reddit.com

  Foto: Gamerscore Blog, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons


  O autorze

  Graczem jestem już ponad 20 lat. W pierwsze gry grałem na Pegasusie i C64. Uwielbiam gry strategiczne, RPG-i, przygodówki i gry sportowe. W wolnych chwilach ogromny fan piłki kopanej.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.


 • Kto przegląda Capcom zawodzi – podsumowanie prezentacji   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...