Skocz do zawartości
 • Biomutant nie zachwycił recenzentów


  Biomutant nie zachwycił recenzentów

  Biomutant raczej nie zostanie najlepszym RPG roku. Recenzenci ocenili grę jako bardzo przeciętną.

   

  Dzisiaj, 25 maja, premierę ma gra Biomutant od studia Experiment 101. Tytuł był jedną z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Niektórzy wskazywali nawet, że może być jednym z najlepszych RPG-ów tego roku. Gracze mogą być jednak mocno zawiedzeni, bowiem Biomutant zbiera średnie recenzje.

   

  Chociaż Biomutant oficjalnie debiutuje dzisiaj, to już wczoraj w sieci pojawiły się recenzje gry. Dziennikarze wystawili jej mieszane oceny. Na Metacritic wersja gry na PC i Xbox One otrzymała 68 pkt, a w przypadku wersji na konsole PlayStation 4 – 63. Po obietnicach deweloperów i kilkukrotnym przekładaniu premiery gry (Biomutant miał wyjść najpierw w 2019 roku, a potem w 2020), może to być lekkie rozczarowanie.

   

  Większość recenzentów chwali Biomutant za piękny otwarty świat. W wielu recenzjach przewija się stwierdzenie, że przy grze chce się zostać, aby zobaczyć, co jest za następnym pagórkiem. Do tego wygląd postaci pojawiających się w grze jest naprawdę czymś oryginalnym. Nieczęsto bowiem pojawiają się produkcje, których mieszkańcy to zmutowane, uroczo wyglądające zwierzęta. Mocnym punktem gry jest też system rozwoju postaci. Wraz z postępem rozgrywki mamy odczuwać, że nasza postać rośnie w siłę.

   

  Jak na RPG akcji przystało, gameplay oferuje mnóstwo potyczek. Tutaj recenzenci mają mieszane zdania. Wiele serwisów podkreśla widowiskowość starć, które są bardzo zręcznościowe i dynamiczne. W walce można wykonywać różne uniki, przeskakiwanie nad wrogiem i finiszery, wykorzystując do tego różne zestawy broni. Z drugiej strony, tak chwalony system starć oberwał w recenzjach za niski poziom trudności. Przeciwnicy często nie stanowią bowiem większego wyzwania. Do tego dochodzą również problemy techniczne. Kilku recenzentów pisało o chaotycznej pracy kamery, utrudniającej orientację podczas walki, oraz problemach z kolizją obiektów.

   

  Grze mocno oberwało się za fabułę i powtarzalność zadań. Historia przedstawiona w Biomutant jest podobno bardzo prosta i mało wciągająca. Dodatkowo nie czuć konsekwencji podejmowanych przez gracza wyborów. Z czasem fabuła schodzi na dalszy plan. W kreowaniu historii nie pomaga też nietypowy zabieg twórców gry, którzy zamiast standardowych dialogów zdecydowali się na narratora, który na bieżąco opowiada, co dzieje się w fabule. Mechanikę z zastosowaniem narratora recenzenci w większości ocenili jako irytującą i sztucznie wydłużającą rozgrywkę.

   

  Biomutant ma przytłaczać ogromną ilością zadań pobocznych. Za ilością jednak nie ma iść jakość. Dodatkowe misje są w większości powtarzalne i mają sprowadzać się do wykonywania powtarzających się, prostych czynności.

   

  Zdaniem recenzentów Biomutant jest raczej przeciętnym przedstawicielem gatunków RPG akcji. Mimo to może przypadnie graczom do gustu.

   

  Foto: Shutterstock


  O autorze

  Graczem jestem już ponad 20 lat. W pierwsze gry grałem na Pegasusie i C64. Uwielbiam gry strategiczne, RPG-i, przygodówki i gry sportowe. W wolnych chwilach ogromny fan piłki kopanej.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.


 • Kto przegląda Biomutant nie zachwycił recenzentów   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...