Skocz do zawartości
 • Battlefield 2042 – pierwszy trailer i data premiery


  Battlefield 2042 – pierwszy trailer i data premiery

  Studio EA DICE zaprezentowało pierwszy trailer powstającego Battlefielda. Najnowsza odsłona serii będzie nosić podtytuł 2042.

   

  9 czerwca 2021 zaprezentowano pierwszy trailer najnowszej odsłony Battlefielda. Premiera miała odbyć się o godzinie 16:00 czasu polskiego. EA DICE jednak postanowił potrzymać fanów serii przez godzinę w niepewności i o 16:00 zamiast pokazu rozpoczęło się odliczanie. Zwiastun zaprezentowano o godzinie 17:00 czasu polskiego.

   

  Na trailerze mogliśmy zobaczyć dużo akcji i sporo wybuchów. Zwiastun pokazał walki w mieście, w przestworzach czy na lodowych pustkowiach. Potwierdziła się też zdecydowana większość wcześniejszych przecieków. Akcja najnowszego Battlefielda będzie się toczyć w niedalekiej przyszłości. Gra będzie miała dynamiczny system ekstremalnych zmian pogodowych. Można było zobaczyć to na trailerze, kiedy nad pole bitwy nadciągnął potężny huragan.

   

   

  Co istotne, w Battlefield 2042 nie będzie trybu fabularnego, gra skupi się wyłącznie na rozgrywce multiplayer. Twórcy nie planują też umieszczać w grze trybu battle royale. Na komputerach i konsolach nowej generacji będzie można brać udział w starciach, w których uczestniczyć ma 128 graczy. Natomiast na konsolach PS4 i Xbox One liczba ta będzie ograniczona do 64 użytkowników.

   

  Battlefield 2042 namiesza w dotychczasowym systemie klas żołnierzy. W najnowszej odsłonie, oprócz znanych z poprzednich części profesji, dodani zostaną Specjaliści. Będą to konkretni bohaterowie z ustalonym wyglądem, imieniem i nazwiskiem. Każdy z nich będzie posiadał własną unikalną cechę oraz wyposażenie. Duża zmiana czeka wybór uzbrojenia. W najnowszej części cyklu nie będzie ograniczenia wyboru broni związanego z wyborem klasy. Gracze będą mogli wybrać dowolną broń, niezależnie od tego, czy zdecydują się na rozgrywkę Inżynierem czy Szturmowcem.

   

  Na końcu trailera podano również informację o dacie pokazu gameplayu. DICE zamierza zaprezentować pierwszy fragment z rozgrywki już w najbliższą niedzielę, czyli 13 czerwca. Wiadomo również, na kiedy planowana jest premiera gry. Battlefield 2042 ma się ukazać już 22 października 2021 roku.

   

  Źródło: ea.com

  Foto: Shutterstock


  O autorze

  Graczem jestem już ponad 20 lat. W pierwsze gry grałem na Pegasusie i C64. Uwielbiam gry strategiczne, RPG-i, przygodówki i gry sportowe. W wolnych chwilach ogromny fan piłki kopanej.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia.


 • Kto przegląda Battlefield 2042 – pierwszy trailer i data premiery   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...