Apex Legends – jedna z najpopularniejszych gier typu Battle Royale – wielkimi krokami zmierza na smartfony z systemem Android oraz iOS. Pierwsze betatesty rozpoczną się pod koniec tego miesiąca.
Gra od studia Respawn Entertainment swoją premierę miała w 2019 roku i praktycznie z miejsca stałą się obok Fortnite jednym z najpopularniejszych tytułów Battle Royale. Nie dziwi więc fakt, iż Electronic Arts zdecydowało, że produkcja studia Respawn Entertainment będzie miała swoją wersje mobilną.
Chad Grenier, dyrektor gry, na oficjalnej stronie Apex Legends zamieścił wpis, w którym możemy przeczytać: Pod koniec tego miesiąca rozpoczniemy pierwsze regionalne betatesty Apex Legends Mobile. To ważny krok dla naszego zespołu. Dwa lata temu odmieniliśmy scenę gier Battle Royale, a teraz chcemy to zrobić ponownie, tym razem na urządzeniach mobilnych.
Twórcy nie zamierzają jednak skakać na głęboką wodę i swoje testy zaczynają powoli. Na początek możliwość przetestowania mobilnej wersji gry otrzymają gracze z Indii i Filipin korzystający z urządzeń z systemem Android. Z czasem zakres testów ma być poszerzony o nowe regiony i wprowadzone ma zostać wsparcie dla systemów iOS.
Wersja mobilna ma być wiernym odwzorowaniem oryginału. Jako że wersja ma być specjalnie przygotowana pod smartfony, nie będzie możliwości rywalizowania z graczami korzystającymi z wersji na PC i konsole.
Źródło: ea.com

Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia