Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Linux] MineOS - Darmowa dystrybucja Linuksa dla serwerów!


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie!

 

Otóż grupa codeEMO ostatnimi czasy stworzyła własną dystrybucję Linuksa! Jest to MineOS, czyli najlepsze rozwiązanie dla małych/domowych serwerów MineCraft!

 

Opis

MineOS to najnowszy projekt grupy MineOS! Została stworzona z myślą o administratorach serwerów, którzy chcą administrować w każdym miejscu na ziemi z poziomu przeglądarki internetowej oraz SSH. Jest to idealna dystrybucja do nauki obsługi SSH, Linuksa i platform Unixowych!

 

Grupa Docelowa

Są nią administratorzy serwerów, którzy chcą na słabym dedyku (np.: maszynie domowej) zrobić serwer do MineCraft'a! Umożliwia ta dystrybucja kontrolę nad serwerem z poziomu przeglądarki internetowej, a nie tylko SSH!

 

Ważne linki

 

Dystrybucja dziennie wynotowuje 1000 pobrań dziennie!

 

Znaczące zastosowanie programowania

Organizacja systemu operacyjnego, obejmujące kompilację jądra, zarządzanie firewalla i konfiguracji usług.

Stworzenie Panelu sterowania (UI) dla serwera zarządzania i monitorowania.

Wyczerpujące WIKI i strona pozwalają poznać Dystrybucje!

Potrzebujesz pomocy z hostingiem? Daj znać poprzez Telegram lub Priv!

Opublikowano

Spróbowałem zainstalować i mi się podoba. Przypomina wczesne wersje Ubuntu według mnie z Shellem wgranym.

 

Polecam go dla osób, które mają w domu niepotrzebny słabszy komputer, który może posłużyć do dobrej gry ^^ Tym bardziej, kiedy możesz w piwnicy go odpalic i ciągnąć prąd ze spółdzielni :D (nie robię tak, ale mój kolega robił tak ze 3 miechy temu. Czemu nie robię? Mam dedyk)

Potrzebujesz pomocy z hostingiem? Daj znać poprzez Telegram lub Priv!

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Póżniej przetestuje, może będzie fajne. :) będe grał w MC jak zadziała czy to tylko pod serwery? Jak tylko pod serwery to postawie serwer hamachi na wirtualnej maszynie. THX, leci plus.

 

 

Arcymistrz
Opublikowano

Póżniej przetestuje, może będzie fajne. :) będe grał w MC jak zadziała czy to tylko pod serwery? Jak tylko pod serwery to postawie serwer hamachi na wirtualnej maszynie. THX, leci plus.

Odkop.

 

Cls.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...