Często na naszych serwerach wyskakują nam błędy, crashuje serwer czy mamy lagi i inne problemy.
W tym temacie przekażę Wam kilka cennych wskazówek nt. tworzenia własnego serwera HLDS lub dedyk-a.
1. Po wgraniu mapki nie ma jej w amxx menu lub serwer się wyłącza.
- Sprawdzamy czy w pliku maps.ini dopisaliśmy prawidłową nazwę mapy.
-Przeglądamy katalogi i patrzymy czy oby na pewno wszystkie pliki leżą we właściwym miejscu.
2. Przed wgraniem pluginu/modyfikacji na nasz serwer upewnij się czy odblokowałeś wszystkie moduły.
modules.ini powinien wyglądać tak :
mysql
sqlite
fun
engine
fakemeta
geoip
sockets
regex
nvault
hamsandwich
3. Chciałbym wgrać na serwer amx mod x, skąd pobrać najnowszą wersje ?
- Odwiedzamy stronę
www.amxmodx.org
następnie pobieramy najnowszą wersje.
4. Podczas zmiany mapki crashuje mi serwer.
- Wchodzimy w logi serwera :
cstrike/amxmod/logs
następnie patrzymy czy na serwerze nie brakuje pliku i czy wszystko jest jak pisze w instrukcji.
5. Serwer się przycina, laguje oraz wolno zmienia się mapka.
- Najczęstszym problemem są pluginy. Nadmierna ilość pluginów na serwerze zbytnio go obciąża co w związku z tym wolniej działa.
- Wina również może leżećpo stronie hostingu lub jeśli mamy serwer HLDS naszego komputera. W tym przypadku trzeba się skontaktować z supportem lub zainwestować w lepszy sprzęt.
- Jeśli mamy boty na serwerze trzeba je usunąć.
6. Po dodaniu admina/flagi wyskakuje błąd "You no have acces for this comand"
- Upewniamy się, że dobrze dodaliśmy flagi,nick, hasło czy SID.
- Zmieniamy mapke.
- Wchodzimy do naszego CS-a następnie wpisujemy poprawnie hasło:
setinfo _pw "hasło"
Ta opcja jest na "nick".
7. Gdzie dodać cvary ?
Cvary dodajemy w pliku amxx.cfg na samym dole. Musimy również zwrócić uwagę na ";" lub "//" przed wyrazem/komendą.
8. Jak hosting jest najlepszy, ma najwięcej promocji ?
Polecam ten poradnik : Wybieranie hostingu
9. Jak zablokować broń na danej mapce ?
Proponuje skorzystać z tego poradnika :Restirect broni.
10. Po wgraniu amx bans lub modyfikacji która potrzebuje użycia bazy mySQL serwer crashuje.
- Patrzymy pkt. 2.
- Upewniamy się, że nadaliśmy dostęp w bazie dla naszego serwera.
- Oraz upewniamy się czy daliśmy dobre dane w ustawieniach połączenia do SQL.
11. Włamują mi się na serwer a przecież nikt nie zna hasłą do ftp ?
-Najczęstszym i chyba jedynym łatwym sposobem na włamanie jest "RCON".
Aby temu zabezpieczyć musimy wejść w server.cfg i zmienić hasło. Odpowiada za to ta oto linijka :
rcon_password "haslo"
12. Co zrobić aby mój serwer stał na protokole 47 & 48 ?
-Ściągamy najnowsze dProto następnie resetujemy serwer.
13. Gdzie moge skompilować plugin ?
Poprzez program który pobierzemy z :
www.amxmodx.org
lub tutaj WEB :
http://www.amxmodx.org/webcompiler.cgi
Polecam również :
Spis wszystkich poradników do Countera.(by Ventos) :
http://www.mpcforum.pl/topic/365371-spis-poradnikow-dzialu-counter-strike/
Poradnik tworzony na bazie własnego doświadczenia, uwagi i niejasności zgłaszać w temacie. Będą aktualizacje.