Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] Blad w Navicat podczas proby laczenia sie z serwerem.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc. Jak juz pewnie zauwazyliscie z tytulu tematu, mam problem z Navicatem podczas proby laczenia sie z serwerem.

Nie bede owijal w bawelne i odrazu przejde do problemu. :P

Kiedy wpisuje wszystkie dane do Navicata to poprostu wychodzi mi blad. (ss ponizej) Probowalem uzywac roznych plikow, roznych programow do tworzenia maszyn (VirtualPC, Virtual Box) i nic. ZAWSZE wychodzi ten blad. Prosze, powiedzcie ze wiecie jak temu zaradzic... :( W dodatku wszystkie porty w portmapie sa wlaczone i dobrze skonfigurowane. (Pomagala mi z tym osoba ktora zna sie na rzeczy. :P)

P.S. Jestem amatorem w tworzeniu serwerow takze jesli cos zle napisalem lub jest to jakis prosty blad to prosze hejt off. :D

Btw. jesli ma cos to wspolnego z tym bledem lub poprostu ktos chce wiedzic to tworze serwa hamachi. (Przy no-hamachi wychodzi mi jakis blad na ktory NIKT [ani tu ani na innych forach] nie jest w stanie mi pomoc takze postanowilem stworzyc hamaka.)

Z gory dzieki za KAZDA pomoc! ;)

 

Zdjecie problemu:

post-272540-0-67042200-1374350471.jpg

Opublikowano

Wpisujesz ip z hamachi z końcówką 100?

mamy identyczne błędy ja wpisuje końcówkę 100 to MisSsieK też musi tak robić

hasło też jest na pewno dobre

Opublikowano

MisSsieK powiem ci tak :D niby rozwiązałem problem xD okej błąd 2003 znikł i wgl ale pojawił się za to błąd 1045 :D a zrobiiłem to tak że odpaliłem
portmap'a :P niby problem znikł ale pojawił się nowy ^^

Opublikowano

Musisz się zalogować do serwera przez Virtual PC. Dochodzisz gdzie
się wpisuje login i hasło. Jak już się zalogujesz to wpisujesz takie
coś:


mysql -u -root


później to:


CREATE USER 'twoja_nazwa'@'%' IDENTIFIED BY 'twoje_hasło';


następnie wpisujesz to:


GRANT ALL PRIVILEGES TO *.* 'twoja_nazwa'@'% WITH GRANT OPTION;


po czym wpisujesz:


quit


i

poźniej:


reboot


Jak chcesz się zalogować do navi to dajesz w miejsce locallhost swoje IP
z hamachi z końcówką 100 oraz w login i hasło wpisujesz to co dałeś
przy tworzeniu bazy.

Opublikowano

Musisz się zalogować do serwera przez Virtual PC. Dochodzisz gdzie

się wpisuje login i hasło. Jak już się zalogujesz to wpisujesz takie

coś:

 

 

mysql -u -root

 

 

później to:

 

 

CREATE USER 'twoja_nazwa'@'%' IDENTIFIED BY 'twoje_hasło';

 

 

następnie wpisujesz to:

 

 

GRANT ALL PRIVILEGES TO *.* 'twoja_nazwa'@'% WITH GRANT OPTION;

 

 

po czym wpisujesz:

 

 

quit

 

 

i

 

poźniej:

 

 

reboot

 

 

Jak chcesz się zalogować do navi to dajesz w miejsce locallhost swoje IP

z hamachi z końcówką 100 oraz w login i hasło wpisujesz to co dałeś

przy tworzeniu bazy.

hmm coś nie działa....

Opublikowano

Zacznijmy na początek przed właczeniem serwer'a trzeba właczyć porty 3306 , 80 .

 

Z końcówką 100 , oczywiście musi być właczone hamachi :))

 

Poźniej odpalamy serwer konfigurujemy .

 

poźniej wpisujemy komendę /etc/rc.d/netif restart i próbujemy ponownie .

07985797389611112386.jpg


Opublikowano

Musisz się zalogować do serwera przez Virtual PC. Dochodzisz gdzie

się wpisuje login i hasło. Jak już się zalogujesz to wpisujesz takie

coś:

 

 

mysql -u -root

 

 

później to:

 

 

CREATE USER 'twoja_nazwa'@'%' IDENTIFIED BY 'twoje_hasło';

 

 

następnie wpisujesz to:

 

 

GRANT ALL PRIVILEGES TO *.* 'twoja_nazwa'@'% WITH GRANT OPTION;

 

 

po czym wpisujesz:

 

 

quit

 

 

i

 

poźniej:

 

 

reboot

 

 

Jak chcesz się zalogować do navi to dajesz w miejsce locallhost swoje IP

z hamachi z końcówką 100 oraz w login i hasło wpisujesz to co dałeś

przy tworzeniu bazy.

Zaraz sprobuje i dam edita. :)

 

Zacznijmy na początek przed właczeniem serwer'a trzeba właczyć porty 3306 , 80 .

 

Z końcówką 100 , oczywiście musi być właczone hamachi :))

 

Poźniej odpalamy serwer konfigurujemy .

 

poźniej wpisujemy komendę /etc/rc.d/netif restart i próbujemy ponownie .

To juz zrobilem dawno temu... :(

Opublikowano

Sprawdź czy masz sieć zewnętrzną czy wewnętrzną. Jeśli zew to ok a jeśli wew to aut.Dużo z tym problemów było.

93176798230333394383.png

Opublikowano

znalazłem to:
http://www.gamerzplanet.net/forums/flyff-private-server-discussion/349580-navicat-1045-error.html
i ciekawi mnie czy pomoże :P tylko trzeba przetłumaczyć z ang na pl :D bo tłumacz google to jest taki
że idzie się pochlastać.... a i jeśli bys dal radę przetłumaczyć lub ktoś inny by to przetłumaczył
to chciał bym żeby się podzielił ze mną :P

Opublikowano

znalazłem to:

http://www.gamerzplanet.net/forums/flyff-private-server-discussion/349580-navicat-1045-error.html

i ciekawi mnie czy pomoże :P tylko trzeba przetłumaczyć z ang na pl :D bo tłumacz google to jest taki

że idzie się pochlastać.... a i jeśli bys dal radę przetłumaczyć lub ktoś inny by to przetłumaczył

to chciał bym żeby się podzielił ze mną :P

Chodzi Ci o to?

Re: Navicat 1045 error

Open up the mysql command line client.

type in the following lines PERFECT, if you mess up, you have to start all over by restarting the command line client.

 

mysql>use mysql

mysql>select user, host, password from user;

# Now you should see that u have 3 entries

+-----------------------------+

| user | host | password |

+-----------------------------+

| root | localhost | |

| root | 127.0.0.1 | |

| | localhost | |

+-----------------------------+

 

mysql> delete from user where host="localhost" and user="";

mysql> update user set password=password("xxxx") where user="root";

mysql> flush tables;

mysql> flush privileges;

mysql> quit

 

Now the mysql table should be updated and everything fixed.

Jesli o to Ci chodzi to przetlumacze, tylko napisz.
;)
Btw. nie ma ktos jakis jeszcze innych pomyslow?

 

 

 

Opublikowano

Chodzi Ci o to?

Re: Navicat 1045 error

Open up the mysql command line client.

type in the following lines PERFECT, if you mess up, you have to start all over by restarting the command line client.

 

mysql>use mysql

mysql>select user, host, password from user;

# Now you should see that u have 3 entries

+-----------------------------+

| user | host | password |

+-----------------------------+

| root | localhost | |

| root | 127.0.0.1 | |

| | localhost | |

+-----------------------------+

 

mysql> delete from user where host="localhost" and user="";

mysql> update user set password=password("xxxx") where user="root";

mysql> flush tables;

mysql> flush privileges;

mysql> quit

 

Now the mysql table should be updated and everything fixed.

>>

Jesli o to Ci chodzi to przetlumacze, tylko napisz.
;)
Btw. nie ma ktos jakis jeszcze innych pomyslow?

 

 

 

 

yep chodzi o to :P jak się przetłumaczy i zrobi według tego może zadziała wtedy kto wie :)

 

nie ważne już pierdu pierdu :D

hasło było złe bo hasło to niesmialy lub jakoś tak

wiem że hasło jest potrzebne z tematu plików niesmiałego

(o ile masz pliki by rykox ^^)

Opublikowano

To tak. Albo user nie istnieje bo go nie stworzyłeś, albo złe passy. Weź pobierz sobie jakieś pliki serwerowe w których już userzy do bazy są wgrani i podmień sobie te tabelki (user) w /var/db/mysql/mysql. No a hasło do bazy będzie takie jakie ktoś dał w tych plikach.

Opublikowano

to ostatnie chyba co mi przychodzi do głowy to że może port msql jest zły ? bo standardowy to 3306 a może jest zmieniony ?
lub może poprostu nie zgadza się ip :P lub zamiast ip wpisywać w hostname/ip adres to wpisz localhost (miałem tak jak to było złe)

Opublikowano

Może coś pokombinowałeś w portach? W portmapie włączony 3306 (lub inny jeśli zmieniałeś?)

Nie są to błędne passy bo wyskoczyłby inny komunikat.

Serwer jest twój czy łączysz się z serwerem kolegi? Wyłącz zbędne programy, które mogą blokować porty (firewall, skype, gg...)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...