Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Czy 1GB RAM Wystarczy na 30-40 sl ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zdecydowanie nie!

Ja liczę sb w taki sposób

około 500 mb sam serwer bukkit jak stoi pusty + minimum 60mb na gracza. :p

logo.png


Opublikowano

Mowy nie ma.

1GB starczy Ci na 20 slotów, ewentualnie troszeńkę więcej, zależy od konfiguracji.

30slotów to maszyna co najmniej 2GB, żeby nie lagowało.

Ale wiele zależy też od dysku i procesora.

343731479829004887779.png

Opublikowano

Wystarczy jeśli:

 

- procesor jest bardzo dobry,

- dysk ssd,

- duża pojemność,

- łącze 100mb/s,

 

 

Jeśli masz dedyka z 1gb ramu to wystarczy, jeśli to jest na hostingu/vps to nie...

 

 

-----------------------------

Na 4gb ramu postawiłem 200 slotowca, bez lagów na dedyku.

Masz do mnie sprawę? Pisz PW!

Opublikowano

1GB RAM'u wystarczy na 15-20 slotów, na 30-40 minimum 2GB

Wystarczy jeśli:

- procesor jest bardzo dobry,
- dysk ssd,
- duża pojemność,
- łącze 100mb/s,


Jeśli masz dedyka z 1gb ramu to wystarczy, jeśli to jest na hostingu/vps to nie...


-----------------------------
Na 4gb ramu postawiłem 200 slotowca, bez lagów na dedyku.

Gratuluje, pewnie zagotowałeś serwer do czerwoności :D

EX WŁAŚCICIEL MCF2F.PL

Opublikowano

Przydziel to 1 GB i zobacz na 10 slotach jesli stwierdzisz ze jest sporo ramu wolnego to powiekszaj caly czas asz stweirdzisz ze zostaje ci malo ramu zostaw oczywiscie na te sloty wpuszczaj osoby :) bo jesli bedzie bez ludzi to nic niesprawdzisz :)

 

 

 

Opublikowano

Lepiej 3 GB Ram na serwer i walnąć te 20 slotów.

Procek najlepiej 2 rdzeniówka .

Windows 7 :)

Dysk dobry

Internet 100MB/s przynajmniej.

Albo i nawet ten niby szybki LTE co naprawde wyciąga 20 MB /s :)

Opublikowano

1gb ale na postawienie bez pluginow i z ograniczeniem mapy [world border] a tak to liczmy gdzieś 2,5-3gb

Mój mały Głodomor : Samsung r540       Mysz:  Logitech M100         Słuchawki :  Creative fatal1ty HS-800    I'd love this set.

 

 

 

Opublikowano

1GB-10 slotow bez lagów lub 20 z mocniejszymi lagami

2GB- 20 slotœw bez lagów lub 30 slotów z Mocny i lagami

 

MrPrzemo twoje posty sa Spamem ty mnie rozbawiasz

Tak Bez pluginow ale z pluginem worldborder ale i tak min 3-4 gb

To był cytat

Pomagam w tworzeniu for IPB za darmo. Trzy letnie doświadczenie.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Czemu wy mówicie że nie?, ja na 1.6.2 miałem serwer gdzie było po 50 osób online i był 1 gb ram, i jakoś to szło ;), ale na 1.7 to nie wiem ja bym ustawił ze 25 slotów.

Opublikowano

a czy można 100 slotowca postawić na ponad 4gb ?

 

Zdecydowanie nie. Przeciętna ilość RAM-u na slot wynosi około 100 mb. Ty potrzebujesz 8-10 gb.

Opublikowano

Na enderchest miałem 1,5 Gb ram'u i utrzymałem 89 osób, na 18-20 tps, przy dobrej konfiguracji bukkit.yml/spigot.yml

 

Jeżeli ograniczysz spawn mobów i zwierząt na serwerze, to wystarczy.

─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


Moderator to usuwa. EHE...


─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

Opublikowano

Na enderchest miałem 1,5 Gb ram'u i utrzymałem 89 osób, na 18-20 tps, przy dobrej konfiguracji bukkit.yml/spigot.yml

 

Jeżeli ograniczysz spawn mobów i zwierząt na serwerze, to wystarczy.

chodzi o komendę /spawnmob czy o jaja mobów?

Opublikowano

chodzi o komendę /spawnmob czy o jaja mobów?

o ilosc mozliwych mobów na chunku w bukkit.yml :)

_____________________________________________________________________________________________________________________

http://www.mpcforum.pl/topic/1300329-mcpadaambonet/
_____________________________________________________________________________________________________________________
Chcecie Survival + Gildie ? Jesli tak to napisz jaki,oraz co chciałbyś na nim zobaczyc  :)

_____________________________________________________________________________________________________________________

Opublikowano

Na enderchest miałem 1,5 Gb ram'u i utrzymałem 89 osób, na 18-20 tps, przy dobrej konfiguracji bukkit.yml/spigot.yml

 

Jeżeli ograniczysz spawn mobów i zwierząt na serwerze, to wystarczy.

Nie ma nawet takiej opcji, więc nie pierdol. ;-)

 

@topic Szczerze to marne szanse, ale to zależy jeszcze w dużym stopniu od łącza, dysku, procesora. ;-)

CPU: i5 6500 / RAM: 8GB / GPU: GTX 1070 / MOBO: MSI H110M / HDD: 1TB / SSD: Iridium PRO 

BLACKPRISON.HOSTMC.PL - najlepszy serwer prison w Polsce

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...