Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Nie dajcie się okraść ! Sposób na Key'e


VersusPlay

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam w tym temacie postaram się wytłumaczyć jak szybko i
sprawnie sprawdzić oraz usunąć podsłuch (tzn. keylogger) naszego
komputera.



A więc zacznijmy od uruchomienia konsoli CMD (MS-DOS), aby to zrobić klikamy

Start->Uruchom w okienku uruchom wpisujemy CMD (dzięki czemu włączy nam się konsola)

Następnie wpisujemy "netstat -ano"(po netstat jest spacja) - dzięki czemu wyświetlą się nam różne kolumny, nas interesują dwie:

* Obcy adres - IP osób trzecich którzy używając tzw. "tylnią furtke"

* Stan - informuje nas co dany IP (komputer) robi.



Gdy w tabeli Stan jest napisane "podsłuchiwanie" a w tabeli Obcy adres "0.0.0.0.0" nie mamy się czego obawiać, gdyż żaden adres IP nie podsłuchuje nas lecz
gdy w tabeli jest adres ip np "77.252.2.42" to oznacza, że nasz
komputer ma podsłuch lecz w łatwy sposób można usunąć intruza.




Teraz spójrzmy na ostatnia tabelkę "PID" te numery odpowiadają procesom jakie nas podsłuchują - aby je ujrzeć wciskamy ctrl+alt+delete - pokaże się nam menadżer zadań windows.

Teraz klikamy widok->wybierz kolumny-> zaznaczamy PID (identyfikator procesu) i potwierdzamy przyciskiem OK teraz klikamy zakładkę procesy i obok nazwy procesu mamy tabelkę PID.

Wracamy do CMD - teraz jeśli posiadamy podsłuch na komputerze to szukamy jego numeru PID
w menadżerze zadań jeśli znajdziemy już dany proces zaznaczamy go i
klikamy zakończ proce dzięki temu podsłuch został usunięty z naszego
komputera.


Ten proces powtarzamy przy każdym włączeniu komputera przy szybki
wykonaniu zajmuje około 40s to niewiele a nasze dane są bezpieczne jeśli
chcesz usunąć proces na stałe musisz znaleźć jego źródło i go usunąć.



Pozdrawiam smile.png

Zapraszam do zapoznania z moimi innymi Tematami !

Zapraszam do gry na moim ModPacku by VS! http://www.mpcforum.pl/topic/1084430-dlminecraft-modpack-by-vs-zasmakuj-prawdziwej-przygody/#entry9388906

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Nie dam + bo minimum 1 część jest słowo po słowie ' kopiuj wklej' zerżnięte z jakiegoś poradnika który kiedyś czytałem. Warto dodać, że nie daje to 100% pewności, jakieś tam keye są niewykrywalne w CMD.

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...