Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Tworzenie mapy... Height i title zrobione co dalej?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.=

 

Stworzyłem mapę w L3DT, a następnie w PhotoShopie stworzyłem pliki height.raw oraz title.raw według tutorialu sanusiego.

 

I na tym się moja wiedza skończyła, ponieważ jestem nieco zielony, a chciałbym na hamahi pobawić się swoja mapą :)

 

Jeśli ktoś by udostępnił info jakie pliki jeszcze trzeba stworzyć, co w nich zawrzeć i gdzie to wgrać to mialbym banana na twarzy :)

 

 

Przeglądałem forum i niestety nic nie znalazłem. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Opublikowano

dalej to obiekty i minimapa i atr ;)

Moze tam jeszcze woda ;)

Ale zależy mi aby tylko dodać mapę i jakie pliki sa mi potrzebne...

 

Chodzi mi jedynie o podstawowe pliki wymagane do wgrania.

 

Z tego co wiem musza to byc pliki CLIENT:

* height.raw

* tile.raw

* attr.raw (czy ten plik może być pusty?? czy trzeba go koniecznie wygenerować?)

* setting.txt

* mapproperty.txt

 

Czy jeszcze jakiś plik z klientowych jest wymagany??

 

 

Co do plików SERWEROWYCH, jakie sa wymagane??

 

 

 

Pomocnych oczywiście odpowiednio wynagrodze + :)

 

Pozdrawiam

Opublikowano

Ale zależy mi aby tylko dodać mapę i jakie pliki sa mi potrzebne...

 

Chodzi mi jedynie o podstawowe pliki wymagane do wgrania.

 

Z tego co wiem musza to byc pliki CLIENT:

* height.raw

* tile.raw

* attr.raw (czy ten plik może być pusty?? czy trzeba go koniecznie wygenerować?)

* setting.txt

* mapproperty.txt

 

Czy jeszcze jakiś plik z klientowych jest wymagany??

 

 

Co do plików SERWEROWYCH, jakie sa wymagane??

 

 

 

Pomocnych oczywiście odpowiednio wynagrodze + :)

 

Pozdrawiam

Pkliki potrzebne client
a na serwer:
server_attr
Setting.txt
Town.txt
Opublikowano

 

Pkliki potrzebne client
a na serwer:
server_attr
Setting.txt
Town.txt

 

 

Plik attr.atr clientowy i server_atr serwerowy mogą być puste??

 

Chodzi mi o wgranie mapy na serwer i obejrzenie jak mi to wyszlo... Nie potrzebuje safezone ani blokowania chodzenia po górach...

 

 

Tak więc mogą byc puste??

 

Pozdrawiam

Opublikowano

Robisz sobie texturki w L3DT ale takie jak bys chcial ze strefami ochronnymi i blokada chodzienia zapisujesz ja w .png

Potem przenosisz do PS.

W ps bierzesz rozdzke zaznaczasz np gory po ktorych nie chcesz aby ludzie chodzili i kolorujesz ja na (Maly spis:)

 

0x404040 - Teren zdatny do chodzenia

0xC9C9C9 - Teren nie zdatni do chodzenia po nim (gory itp)

0X444444 - Safezone (Nie mozna sie w niej bic)

 

Gdy to zrobisz zapisujesz w odpowiedniej wielkosci dajesz do MapConvertera wczytujesz obraz I dzielisz go.

To samo z Attr serwerowym wczytujesz je i klikasz button "Export" i masz gotowy plik serwerowy.

table_name,9,10,11 from information_schema.tables

 

Opublikowano

Zistawiłem pliki attr.atr clientowy i server_atr serverowy pusty lecz Wyskakuje Fatal ERROR MAP ALLOW ladując moją mape gdy odpalam hamahi (ustawiłem ID mapy jako 12 i powgrywałem do CONFIGóW i Setting.lua) . Wygląda na to że muszę stworzyć powyższe pliki...

 

 

Czyba że to w czymś innym leży problem... jakieś pomysły??

 

Z óry dzięki... Pozdrawiam

Opublikowano

Zistawiłem pliki attr.atr clientowy i server_atr serverowy pusty lecz Wyskakuje Fatal ERROR MAP ALLOW ladując moją mape gdy odpalam hamahi (ustawiłem ID mapy jako 12 i powgrywałem do CONFIGóW i Setting.lua) . Wygląda na to że muszę stworzyć powyższe pliki...

 

 

Czyba że to w czymś innym leży problem... jakieś pomysły??

 

Z óry dzięki... Pozdrawiam

server_atr nie może być pusty i musi być odpowiedni pod wielkość mapy

jeżeli stworzyłeś mapę 3x3 to wygeneruj najlepiej programem od terenzo server_atr a w ostateczności weź z jakiejś standardowej mapy 3x3 server_atr

błąd wywala właśnie przez te server_atr

P.S map nie musisz dodawać do Setting.lua

96019766592850016846.png


Opublikowano

server_atr nie może być pusty i musi być odpowiedni pod wielkość mapy

jeżeli stworzyłeś mapę 3x3 to wygeneruj najlepiej programem od terenzo server_atr a w ostateczności weź z jakiejś standardowej mapy 3x3 server_atr

błąd wywala właśnie przez te server_atr

P.S map nie musisz dodawać do Setting.lua

 

Dieki wielkie po wygenerowaniu server_atr MapConvertem wszystko gra :)

 

Ocywiście "Lubię to" dla pomocnych. :)

 

Podrawiam

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...