Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] Black Ops 2 Drastyczne spadki FPS, duże obciążenie procesora


Why Not?!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, posiadam problem jak w tytule. Mianowicie posiadam sprzęt:

Intel C2D E8400 OC 2x4Ghz

Chłodzenie SilentiumPC Hero He 924 czy jakoś tak i daje dobrze rade.

Karta Zotac 9800GT SMP edition 512

RAMy 2x2GB DDR2 ale to raczej nieistotne bo BO pobiera mi max 800Mb

Dysk Seagate 500Gb

Mianowicie problem polega na tym, że BO2 wraz ze Steamem zjadają mi cały procesor(proszę mi tylko nie wciskać że to wina OC, bo tak nie jest, min. dla tego go podkręciłem i jest nieco lepiej).

średnio BO ciągnie 80% CPU a steam 20%(wtf?!). Dodam, że sytuacja ta dzieje się tylko i wyłącznie przy tej grze. Używamam GameBoostera a ustawienia nie grają roli, na najniższych tak samo jak na najwyższych(gram na najniższych). Czy ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Podkreślę, że mam najnowsze stery, stery do grafy, ale to nie ona jest problemem. Pozdrawiam

76561198034893618.png
Opublikowano

Przeinstalowałem system, format, nowe sterowniki. Problem dalej ten sam. Przesiadłem się na win 8. Dodam, że w samym menu gra potrafi połknąć mi 80% CPU. Ktoś ma jakiś pomysł?

76561198034893618.png
Opublikowano

Zmień na XP jak możesz, jeżeli nie to na 7 zmień, tylko nie windows 8 -.-

 

1. Pobierz ccleaner i wyczyść cały rejestr.

2. Skanuj kompa, może masz jakiegoś wirusa.

3. Wyczyść komputer z kurzu, najważniejsze to procesor, ja pamiętam miałem podobny problem ale ze wszystkimi grami, obciążenie procka, odkręciłem radiator a tam tyle kurzu było, że masakra.

4. Powiedz ile procesor ma stopni(użyj everesta albo hwmonitor) podczas bycia w menu.

 

 

@down

 

aa oky, sorry, nie wiedziałem :D

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

Żaden z punktów nie sprawdzi się. Jestem informatykiem i dbam o sprzęt. Jest czysto i ładnie. Chłodzenie wymienione świeżo na silentiumpc spartan pro he924 dzięki czemu procek w stresie nie przekracza 40C(po OC, bez OC miał max 30C). Poprzednio często używalem CCleaner jednak niezbyt to pomagało. Wirusów brak, świeży system. Myślę, że problem leży po stronie gry, słaba optymalizacja pod dwujajowce.

76561198034893618.png
Opublikowano

Probowales uzywac programu ProLasso?

Jesli nie to poczytaj o nim i wyprobuj go. Mozliwe ze pomoze.

Mojemu bratu (ma dosc slaby komputer) pomogl i to bardzo. :)

Mi tam akruat takie cos nie potrzebne bo maszyne to bardzo dobra mam ^^ ale jak mowie, brat uzywa i widac efekty. ;)

Opublikowano

Czy aby na pewno masz tak TYLKO przy tej grze? Może na innych też takie problemy występują? Tzn. bardziej te wymagające.. ?

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

Nawet przy BF3 nie miałem 100% wykorzystania, jedynie moja karta graficzna mnie dołowała, ale dało się grać ;D(Single Player). Idę zaraz zagrać w Remember Me dla przykładu i zobaczę ile jest % :)

76561198034893618.png
Opublikowano

Jak w BF3 nie miałeś 100 % wykorzystania, a w bo2 masz, to wiedz, że coś się dzieje o.O

 

Zobacz po ilu sekundach te 100 % wykorzystania jest, od razu jak gre włączysz w menu czy dopiero jak na jakiejś mapie jesteś?

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

W menu mam tak średnio 60%(wtf?!) W grze średnio 95-100

 

Kurde, nie wiem już co jest, może coś z grą, skoro bf3 Ci tak nie zapierdala % na procku : O ?

https://gyazo.com/fda5cdba015589562e3ae6f91d845bc0

xD xD xD

 

TOP1 FIGHTER MPC

https://embed.gyazo.com/e7d06a14193aec972bb7a82e59041e87.png

Opublikowano

Włącz processmonitor i poszukaj ciekawych odnotowań.

Spróbuj wyłączyć antyaliasing, czy zmienić częstotliwość odświeżania ekranu.

WSZYSTKIE PLIKI W CHMURZE DLA MPCFORUM ZOSTAŁY USUNIĘTE. NIE KORZYSTAĆ Z MOICH PROGRAMÓW.

Proszę nie ingerować w moje posty/tematy, w razie potrzeby usunąć całą zawartość. Nie pomagam.

Opublikowano

Wszystko mam na minimum, o antyA nawet nie marzyłem :D Myślę, że po prosu jest słaby balans tej gry pod C2D (pod dwa rdzenie). Popatrzę z processmonitor, jak coś zauważę, to dam znać.

76561198034893618.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...